Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Kayış Ömrü

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kayış Ömrü

Selamlar;

arn125 keeway scoter im var şu an 6000 de kayış değişmesi gerekirmi? kayışın ömrü ne kadardır? yolda kalmak istemiyorum da... bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

12000 diye biliyorum. en azından piaggiolarda boyle

Yorum yap

piaggio daha kaliteli benim motordan benimki max 9 bin falan gider herhalde... o zaman

Yorum yap

........................

Yorum yap

Aslında şu anda piyasada satılan en kaliteli kayış bando dur.Ufak CC li scooterler için.Ondada 5000 Km'dir.Kendi tecrübelerimden biliyorum.5000 Km den sonrası tamamen şans işidir.Çünkü onların kayışı bi burgman yada piaggio gibi değildir.Burgmanında kayışı 24000 de değiştirin yazıyor servis kitapçığında.

Yorum yap

5000 çok az ya aç kalcaz bu gidişle

Yorum yap

yedek kayışla dolaşsam ben takabilrmiyim acaba onu ??

Yorum yap

KALAHAN Nickli Üyeden Alıntı
                Yolda kayış değiştirmek çok zor. Bana göre hatta imkansız.

bende 8 binde falan değiştireyim o zaman sakata gelmesin

Yorum yap

KALAHAN Nickli Üyeden Alıntı
                  Honda Dylanın kayış ömrü 24000 km olarak gösteriliyor kitapçığında ama ben 12000km de değiştirttim.
                  tuzu kuru olanlar rodajdan sonra da değiştirebilir

Yorum yap

kataloglarda yazar kaç km'de değişeceği!1 saatinizi ayırırsanız kendinizde değiştirebilirsiniz,basit bir olay

Yorum yap

dostum çin motorlarda kayış ömrü 6000 kmdir bu taş çatlasın 7000 olur ama sakat olur aynı zamanda söküp bakman lazım kayışda çatlamalar varsa hemen degiş derim ama 6000 dende az gide biliyor ben mesela 114 kiloyum 50 kiloluk bir adamla 114 kilonun kayısa yüklediği yük bir degil biliyorsun bende 4000 gibi degişiyorum he 6000 yapmazmı yapada bilir kopada bilir çatlamasına göre kayısın durumuna göre ayarlıycaksın bide olurya motor yag kacırırsa kayısa ömrü kısalır kayısın söktüğünde onada dikkat et yağlanma varsa elden geç motorunu derim

Yorum yap

Merhaba yeni konu başlığı açmak istemedim..

motorumda bariz bir çekişten düşme hissediyorum..özellikle kalkışlarda..
                        kayıştan kaynaklanıyor olabilir mi?
                        Suzuki an125hk için kayış ömrü nedir?
                        hangi marka ve model kaliteli kayış alabilirim?
                        kendi üzerindeki orijinal kayışı forumda okuduğum ve diğer motosikletlerle kıyasladığım kadarıyla oldukça kaliteli çıktı..servisinden mi alayım yoksa dışardan daha kaliteli kayış bulabilir miyim?

Yorum yap

Benim bildiğim 12000 km de değişiyor.Orjinal kayışı mıtsuboshi en son lastik değiştirmek için Buz Motor'a gittiğim de 50 liraya bırakırım demişti.Suzuki Hedef'e ( yetkili satıcı ) sorduğumda 95 lira dedi. Bu arada ben15000 i devirdim daha problem yok ama ilk bakımda değiştirecem.

Yorum yap

Haliyle çin malı olduğu için biraz erken davranmak gerekiyor yolda kalmamak adına,ben 20000 km yi devirdim kayış değişimim 24000 km de....

Yorum yap

redshark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Benim bildiğim 12000 km de değişiyor.Orjinal kayışı mıtsuboshi en son lastik değiştirmek için Buz Motor'a gittiğim de 50 liraya bırakırım demişti.Suzuki Hedef'e ( yetkili satıcı ) sorduğumda 95 lira dedi. Bu arada ben15000 i devirdim daha problem yok ama ilk bakımda değiştirecem.
                              ben de 15500 deyim şu anda..acaba debriyaj yüzünden mi kavrama yavaş..20den 50 ye çıkana kadar ağır ağır hızlanıyor..70-80 e çıkınca sorun yok..ama hızlanma konusunda eski performansından uzak..bir de yokuş tırmanırken çok yavaşlıyor..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X