Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Bazı Termal İçlikler Kandırmaca mı?

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bazı Termal İçlikler Kandırmaca mı?

35 liraya aldığım adı termal içlik diye geçen Prohel marka Robin Hood ve arkadaşlarının giydiği cinsten, parlak polyester taytvari alt ve üst termal içliliğim termal anlamda hiçbir fayda etmiyor.
    Buna keza valideye sipariş verip cuma pazarından aldırdığım yün alt içlik gayet başarılı.
    O polyester ve parlak taytvari Robin Hood giysilerine neden termal içlik derler onu da merak ediyorum.

Aslında bu tip termal içlikler dağcılık,trekking gibi yoğun efor gerektiren
    aktiviteler içindir. Temel amaç terleme ile oluşan nemin teninizden
    uzaklaştırılması ve bu sayede soğuk ortamlarda ıslaklık hissinin sizi
    üşütmesine müsaade etmemesidir. Sentetik olması sayesinde teri
    organik malzemeler (Pamuk,yün) gibi emmez. Direkt olarak dışarı transfer eder.
    Ancak bizler doğa sporlarında sarfedilen eforu sarfetmediğimiz için
    yün malzemelerin çok daha iyi ısı yalıtımı sağlayacağı doğrudur.

Yorum yap

Geçen sene fuardan elli TL ye aldığım üst termal yelek bayağı bir terletiyor.

Yorum yap

gökhan dostumuz iyi açıklamış;
        termal giysiler vucudumuzun ısısını dengelediği için
        böyle adlandırılmışlardır.
        bu giysiler vucudu ikinci bir deri gibi sarmalar ve
        özel teknolojisi sayesinde de vucut ısısının büyük bölümü korunur.
        yine özel dokuması sayesinde teri dış katmana attığından
        vucudumuz hep kuru kalarak ısı kaybı önlenir, üşümeyiz...

motor kullanırken üşümemizin nedeni rüzgardır.
        rüzgar kesici '' wind stop'' türü malzemeden üretilmiş giysiler
        bu işin kesin çözümüdür.
        bu giysileri doğa sporları mağazalarından bulabilirsiniz.
        :}}

Yorum yap

murat kolaçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          35 liraya aldığım adı termal içlik diye geçen Prohel marka Robin Hood ve arkadaşlarının giydiği cinsten, parlak polyester taytvari alt ve üst termal içliliğim termal anlamda hiçbir fayda etmiyor.
          Buna keza valideye sipariş verip cuma pazarından aldırdığım yün alt içlik gayet başarılı.
          O polyester ve parlak taytvari Robin Hood giysilerine neden termal içlik derler onu da merak ediyorum.
          Murat ne güzel anlatmışsın, tabiatın önün geçme imkanı yok, en iyi olan tabiatın kendisi. Pazar için söylemiyorum elbet ama bende mark&spencer'dan aldığım thermal alt ve üst çok memnu olduğum ürünler.

Yorum yap

Parlak içlik anlatıldıgı gibi sportif amaçlı olabilir. Yoksa ben mat renk formatında 3 tane termal içlik aldım hepsinden memnunum.
            Tchibo(29 TL), Thermoform(32 TL), Marks&Spencer (120 TL) hepsi de harika.

Yorum yap

Sn.ÖZtürk pek güzel açıklayıp ,son noktayı koymuş..Üşümemizdeki ana etken rüzgar olduğuna göre kafadan ''wind stopper'' özellikli BALAKLAVA-ALT/ÜST-İÇLİK- BÖBREKLİK bu işin temel çözümüdür.

Maalesef ihtisas giysileri de sanıldığı kadar uucuz olamazlar,180 tl lik bir üst termal ile 30 liralık harcıalem ürünün aynı performansı vermesini beklemekse hayalden öte azcık gülümseme bile yapar..
              Baştan bu hobinin hiç de ucuz olmadığı ve eğer sürekli binilecekse ciddi paralar harcanacağı aşikardır.4 mevsim diye bir mont ile konforu belki antalya veya akdenizde içliğini takarak atlatırız ama iç anadoluda aslaaa..!

Yorum yap

wind stopper özelliği olan içlik ve yeleklere ek olarak: http://www.tucanourbano.it/main/termoscud.aspx

Yorum yap

tamerinan Nickli Üyeden Alıntı
                  Malesef bende iclikten yana sıkıntılıyım.70 tl ye gecen yıl aldığım begere marka iclige bu yıl artık katlanamıyacagım.Bacakkarımı sürekli ıslak hissetmekten bıktım.İclik kullanmaktan vacgectim tamamiyle.Pazartesi günü revit'in axis model yandan tam fermuarlı pantolunu alacagım

bu hafta bende aynısını almayı düşünüyorum, önce alan yorumlarını paylaşsın

Yorum yap

Arkadaşlar bu konuda daha önce birkaç başlık açıldı, orada çok detaylı olarak bu konular tartışıldı ve ürün çeşitleri ile özellikleri yazıldı. Eğer site içinde arama yapıp konuları bulursanız gerekli bilgiye ulaşırsınız

Yorum yap

tamerinan Nickli Üyeden Alıntı
                      Murat ben internetten siparis verecegim.senin gidip görme sansın varsa,ben senin tespitlerine göre hareket edersem daha saglıklı olur
                      o zaman beklemeni tavsiye ederim, iş yerim perpa da olduğu için ( feyizoğluna yürüme mesafesi ) bu hafta içinde mutlaka uğramak istiyorum ancak çarşambadan önce çok olası değil iş yoğunluğumdan ötürü. eğer beklersen en azından görsel yorumlarımı söyleme şansım olur. 3 aralıkta ehliyet direksiyon sınavı geldiğinden almam da çok olası, artık polis korkusu kalkacak en azından.

Yorum yap

termal içlik yerine pamuklu içlikleri tercih ediniz. biz terleme yapmıyoruz motorda, dolayısıyla ben bu ürünlerin bize uygun olduğunu düşünmüyorum. pamuklu içlik giyip, dışardan ruzgarı kesecek mont uzeri giyilen yagmurluklar var, bunlardan edinip rüzgarı kesin, içlikle de vucudunuzu sıcak tutun. en etkili yöntem bu. hemde rahatsız edici değil pamuklu içlikler. alt üst yagmurluk takımını tavsıye ederim. tüm kış koruyucu oluyor. bizi üşüten soğut rüzgar zaten. rüzgar girişini engelleyip vücut ısısının dışarı tahliyesini engellersek soğuk etkilemiyor. tecrübeyle sabit.

Yorum yap

Merhaba,
                          İçlikten bahsetmişken, pantolon olarak ne tavsiye edersiniz ? İşe gelip giderken giyilebilecek veya mevcut pantolon üstüne giyip çıkarılabilecek.

Yorum yap

Beşiktaş pazarından termal içlik almıştım. 10TL verdim ama o kadar memnunumki. Hem motorda hem bisiklette işimi görüyor.

Bisiklette terlemeyi hissettirmeyip, motorda kesinlikle sıcak tutuyor.
                            Geçenlerde gittiğimde bulamamıştım. Hem alt hem üst mevcut.

Üstünde Hummel yazıyor

Bulursanız kaçırmayın derim.

Yorum yap

Ben de uzun zamandır pantalon arayışındaydım dün YKM nin seri sonu magazasında 99 TL ye kayak pant. buldum ve bugun işe gelirken ilk kez giydim, üstelik jean pant. içine giydigim içliği giymeden denedim sonuç gayet başarılı bence, üstelik yağmur gecirmemesi de cabası...tavsiye ediyoruz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X