Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Polis kimliği örneği !

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Polis kimliği örneği !

Yakın zamanda yaşanan "sahte polis " olayından sonra Emniyetden yapılan açıklama ve örnek polis kimliği görmek istiyenlere.

http://www.ntvmsnbc.com/news/468078.asp

Yorum yap

Bence emniyet bu kimlik örneğini yayınlayarak hata etti.
      Bu örnek ile bir ilkokul çocuğu bile bunu kopyalayıp sahte kimlik yapabilir. Birazcık fotoshop kullanmaya bakar.
      Aslında insanda art niyet olunca , herşeyi yapabilir ama. Tanrı bizi böyle insanlarla (?!?) karşılaştırmasın. Uzak tutsun. Bugüne kadar hangi vatandaş, eli telsizli beli tabancalı bir sivile , kimliği sorulduğunda önce ben sizin kimliğinizi görebilirmiyim diyebilir ki ? Denemek bile istemem . Buradan da şu çıkıyor sanırım , Polisler , ne trafikte ne masa başında nede asayişte karşılaşmak istemediğimiz, aman uzak dursun dediğimiz meslek guruplarından değil mi ? Ne başımızdan eksik olsunlar , nede işimiz düşsün ...
      Yani özet olarak ; emniyet, kimlik örneği vererek , kendini mi rahatlattı acaba ? Biz örnek verdik vatandaş sorsun , kontrol etsin...?!?!?!

Yorum yap

Bizim polisimizle ilgili en buyuk problem bu zaten, KESINLIKLE GUVEN VERMIYOR. Ben sahsen duzgun ve herhangi bir illegal isle ugrasmayan bir insan olarak polisten herhangi bir hirsizin ya da uckagitcinin korktugundan daha cok korkuyorum. Bunun ana sebebi tabi basimizdakiler, aklima hemen 1 Mayis'taki numarasi sokulmus polisler geliyor, ya da her firsatta gelecegimiz ogrencilerimizi coplayan polisler.

Amerika'da yasarken etrafta polis oldugunda ya da polise gittigimde beni koruyacagini, bana guven verecegini bilirdim...

Yorum yap

Haklısın abi.Bence 100 kişiden biri çıkıp polise sen önce kimlik göster diyebilir.Çünkü böyle bir olayda polisin nasıl bir tepki vereceğini bimez.Ve buna cesaret edemez.Dediğiniz gibi allah polisleri başımızdan eksik etmesin ama ellerinede düşürmesin.

Yorum yap

Güvenmeyenlerden biride benim sanıyorsam

Bu örnek iyi olmadı aslında ..

Yorum yap

Ülkenin emniyet güçlerinden biri olan polisimize güvenmemek gerçekten acı verici ancak yaşanan olayların sonucu bu güvensizlik ortamı doğdu, son günlerde yaşanan bu olay da tuzu biberi oldu dün asker alışverişi için gittiğim de Mahmutpaşa'nın oralarda polis kıyafetlerini gördüm daha nedenebilir ki.

1.Güven , ASKERİYE...

Yorum yap

Kimlik örneğini yakından gördüğümüz iyi oldu ama bir durum olduğunda polise kimlik sormak yürek ister...

Yorum yap

hayatım boyunca ilk defa polis kimliği gördüm
                  o da bu form da

Yorum yap

Acı ama gerçek polis deyince aklıma cop ve biber gazı geliyor

Yorum yap

3 yıllık konuyu hortlatmışsınız ya

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X