Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Şile,Ağvaya,Kandıra,Kaynarca,Karasu,Kocaali,Akcako ca,Alaplı,Ereğli,Devrek,Mengen,

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Şile,Ağvaya,Kandıra,Kaynarca,Karasu,Kocaali,Akcako ca,Alaplı,Ereğli,Devrek,Mengen,

Merhabalar,

03.07.2012 -12.07.2012 tarihleri arası iznimde gezdiğim yerler,
    Rotam, Gidiş.Şile,Ağvaya,Kandıra,Kaynarca,Karasu,Kocaali, Akcakoca,Alaplı,Ereğli,Devrek,Mengen
    Dönüş:Mengen,gerede,Paralı otobandan istanbul ataşehir

1Gün: İstanbul Ataşehirden start verdim,Şile sofularda kahvaltı yaptım, yola devam etmeye başladım Şile,Ağva,Kandıra,Kaynarca,Karasu,buraları gördüm Ağva yolu üzerinde bisikletli turistlerle karşılaştım tekeri patlamış onlara yardım ettim. Londra'dan çıkmışlar Avusturya'ya gidiyorlarmış.Bisikletilerinin arkasındaki romörkte paraşütleri varmış. uçan bisikletçilermiş Dilimizi bilmedikleri için bir metin hazırlamışlar bana onu gösterdiler.Vedalaştık yoluma devam ettim. Karasuda sahilde çadırımı kurdum bir gece konakladım.
    2gün:Sabah karasuda kahvaltı yaptım karasuyu gezdim öğlen 3 de hazırlandım Karsudan yola koyuldum.
    Kocaali,Akcakoca,Alaplı,Ereğli,Devrek,Mengen, buralardan geçtim, Mengen Karacaağaç köyüne saat 8 civarı ulaştım
    Gece orada kaldım.
    3.gün :Sabah kuzenle birlikte 7 göllere gittik.
    4.gün: Hes Barajının yapılışını görmüştüm 3 sene önce şimdi sular dolmuş elektirik üretmeye bile başlamışlar oraya bakmaya gittik.
    5.Gün ve sonralarında Cross motorla ırmağa girdim ormanda off road yaptım.

12.07.2012 tarihinde bolu mengenden otobanı kullanarak istanbula dönüş yaptım.Yolculuğum ortalama 95 km hızla 3 kere mola vererek 5 saat 10 dakika sürdü.

Motorun altının yüksekliği ve gücü arabaların bile zorlanacağı dağ koşullarında taş, çakıl, kum,çukurlu,topraklı yollarda hiç sıkıntı yaşamadım

Tatil resimlerime aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Herkese iyi forumlar.

https://plus.google.com/photos/10623...JeZ4bnkkKv18AE
    Konu sinansari_fb tarafından (http://www.scooturk.net/member/8446-sinansari_fb Saat 30-07-2012, 14:47 ) değiştirilmiştir.

Çok güzel ve doyurucu bir gezi olmuş.Tekerine sağlık
    Şu cadır işine alışabilsem iyi olucak. Zırt pırt banyo yapmak için su arıyorum

Çok güzel kareler yakalnmış. Cidden tebrikler
    Konu Berkan.O tarafından (http://www.scooturk.net/member/7263-berkan-o Saat 30-07-2012, 14:52 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Sinan vallahi yapmak istediğim bir rota ve gezi olmuş.. Harika gezmiş ve stres atmışsın.. Acil benimde böyle bir rotaya ihtiyacım var...

Yorum yap

Umarım gidersin Giderken banada haber ver belki eşlik ederim

Yorum yap

sina süper bi gezi olmuş bayramdan sonra çanakkaleye filan gitmeyi düşünüyorum istersen sende gelebilirsin.

Yorum yap

sinansari_fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Umarım gidersin Giderken banada haber ver belki eşlik ederim
            Sağol inşallah beraber yaparız yolu...

Yorum yap

Aycan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              sina süper bi gezi olmuş bayramdan sonra çanakkaleye filan gitmeyi düşünüyorum istersen sende gelebilirsin.
              Gideceğin tarihi bana haber ver ayarlayabilirsem beraber yolculuk etmek isterim.

Yorum yap

Tekerine sağlık Sinan, çok güzel bir gezi olduğu karelerden belli. Paylaştığın için teşekkürler abiciğim...

Yorum yap

goktan Nickli Üyeden Alıntı
                  sinann güzargah ben de ege turu yaptım güzel şunu öğrenmek istiyorum ben ereğli liyim şile karasu akçakoca güzargahındakı yol nasıl trafik akısı nasıl benzin istasyonu var mı istanbuldan kaç saat de gidersin direkt ereğliye ?????

Şileden sonraki yol bazı aralıklarla yol çalışması vardı. Karasuda özellikle. Ortalam 60 70 hızlarla yol aldım. Eğer gezerek gitmek istiyorsan ereğliye bu yolu kullan. Ereğliye direk gideceksen bu yol sıkabilir. Şileden sonra ağva kandıra yolları dar,virajlı ve biraz çukurlu çok iyi değil yolları.

Aşağıdaki linke gir oradaki yoluda kullanabilirsin.

http://www.neredekal.com/blog/%C4%B0...%A7-Kilometre/

Yorum yap

güzel gezmişsiniz.. köy resimleri çok hoşuma gitti.

Yorum yap

Ayağına sağlık.Güzel gezi olmuş.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X