Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Taksicilerin bilmediğimiz gizli bir eğitimi mi var ? !!!

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Taksicilerin bilmediğimiz gizli bir eğitimi mi var ? !!!

Merhaba Arkadaşlar 25/06/2015 saat 12:00-13:00 arası fatih istikametinden taksim istikametine giderken unkapanı köprüsü üzerinde orta şeritte seyir halindeyken plakası 34 TAA 22 olan "Radisson Blu Hotel" durağına bağlı ticari taksi ayna da belirdi. sol şeritte hızı benle aynı olan başka araç var, ortada ben arka da taksi ilk aklıma gelen taksi geçmek istiyor herhalde düşüncesi ile kendimi en sağa attım baktım taksi de bir hareket yok hızlanmıyor geçmiyor. sağ şeritten genelde dolmuşlar ticari taksiler indir-bindir dur-kalk yaptıkları için kendimi yine orta şeride attım.sol şerit boş sağ şerit boş ben önde taksici arkada ilerliyoruz ben artık taksiciyi bıraktım yoluma bakıyorken birden solumdan taksi yanıma gelip direk arabayı üzerime sürdü. fren yaptım korna yaptım napıyorsun diye bağırmaya başladım ki dall...rak sağ şeritten git diye işaret yaptığını farkettim yanına yanaştım amacın ne diye sordum p..çin verdiği cevap çok enteresan senin sağ şeritten gitmen lazım bu yüzden önüne kırdım. Daha önce de özellikle taksicilerden duymaya alışık olduğumuz bi cümle "siz motorsunuz sağdan gitmeniz gerek" cümlesi ama bu kadar iş güzar pez...nk ilk defa görüyorum. hem kıçından kanun uyduruyor. birde o kıçından uydurduğu kanunu uygulatmayı görev ediniyor. Bu totoşlara her hangi bir kurum bir eğitim veriyor da bu eğitim sonunda bunları fahri trafik denetleyicisi ilan ediyorlar da bizim mi haberimiz yok. Ben şunu anladım bu gav...t ların yediremediği 2 tekerlekli bir aracın arkasından gitmek.

isenç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar 25/06/2015 saat 12:00-13:00 arası fatih istikametinden taksim istikametine giderken unkapanı köprüsü üzerinde orta şeritte seyir halindeyken plakası 34 TAA 22 olan "Radisson Blu Hotel" durağına bağlı ticari taksi ayna da belirdi. sol şeritte hızı benle aynı olan başka araç var, ortada ben arka da taksi ilk aklıma gelen taksi geçmek istiyor herhalde düşüncesi ile kendimi en sağa attım baktım taksi de bir hareket yok hızlanmıyor geçmiyor. sağ şeritten genelde dolmuşlar ticari taksiler indir-bindir dur-kalk yaptıkları için kendimi yine orta şeride attım.sol şerit boş sağ şerit boş ben önde taksici arkada ilerliyoruz ben artık taksiciyi bıraktım yoluma bakıyorken birden solumdan taksi yanıma gelip direk arabayı üzerime sürdü. fren yaptım korna yaptım napıyorsun diye bağırmaya başladım ki dall...rak sağ şeritten git diye işaret yaptığını farkettim yanına yanaştım amacın ne diye sordum p..çin verdiği cevap çok enteresan senin sağ şeritten gitmen lazım bu yüzden önüne kırdım. Daha önce de özellikle taksicilerden duymaya alışık olduğumuz bi cümle "siz motorsunuz sağdan gitmeniz gerek" cümlesi ama bu kadar iş güzar pez...nk ilk defa görüyorum. hem kıçından kanun uyduruyor. birde o kıçından uydurduğu kanunu uygulatmayı görev ediniyor. Bu totoşlara her hangi bir kurum bir eğitim veriyor da bu eğitim sonunda bunları fahri trafik denetleyicisi ilan ediyorlar da bizim mi haberimiz yok. Ben şunu anladım bu gav...t ların yediremediği 2 tekerlekli bir aracın arkasından gitmek.
    Geçmiş olsun,aslında orda demeniz gereken şimdi gidiyorum seni trafik polisine şikayet etmeye diyecektin hatta taksi şikayet hatlarına bildirimde bulunsan iyi olurdu.

Yorum yap

Kulaktan dolma bilgi ile cahilllik başka bir şey değil!

Yorum yap

Devilmaycry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Geçmiş olsun,aslında orda demeniz gereken şimdi gidiyorum seni trafik polisine şikayet etmeye diyecektin hatta taksi şikayet hatlarına bildirimde bulunsan iyi olurdu.
        Plakasını şöförler ve otomobilciler esnaf odasına bildirdim durumu anlattım. Bu plaka odamıza kayıtlı değil diyor. Bir yaptırımda bulunamayız diyor. Bu arada bunu da öğrenmiş oldum Ticari taksilerin hepsinin kaydı olmuyormuş şöförler odasın da. Aslında yapım değil o yapıda birine denk gelecek inecek ağızını burnunu bir güzel kıracak eldivenlerin korumalı kısmıyla vurup kask ile de kafa atacaksın o zaman belki öğrenirler kuralları en azından kuralları öğrenmeselerde motosiklete bulaşmazlar bir daha.

Yorum yap

Yakında doğru eğitimi motorcu kardeşlerimizden alırlar umarım..

Yorum yap

isenç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Plakasını şöförler ve otomobilciler esnaf odasına bildirdim durumu anlattım.
            Bağlı olduğu Radisson Otel' ede bildir. İnternette paylaştığınıda söyle. Kurumsal şirketler bu konuda daha hassas olabilir. Gerekirse bizde ararız.

Yorum yap

Bu maddeyi ezberletmek lazim ! 46.Madde

Tapatalk&Samsung Note 2

Yorum yap

[QUOTE=icemanus;466071]

Bu maddeyi ezberletmek lazim ! 46.Madde
                Bu maddeyi kücük kagitlara yazdirip montumun cebinde tasiyacam sağdan git diyene hiç muhatap olmadan kağidi uzatacam.

Yorum yap

bu gibi konularda kesinlikle şiddetten yanayım, laf anlamayan adama efendi olmuyorum.

Yorum yap

NKN_Bilgisayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    bu gibi konularda kesinlikle şiddetten yanayım, laf anlamayan adama efendi olmuyorum.
                    Wing Tsun'dan dolayı olabilir mi bu agresiflik ?

Yorum yap

icemanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Wing Tsun'dan dolayı olabilir mi bu agresiflik ?
                      hayır kardeşim değil. Türkiye şartlarından dolayı. arkadaşın anlattığı gibi motorla giderken arabasını bilerek üzerime kırarak canıma kasteden birisine teşekkür edecek halim yok. Wing Tsun bilakis sinirlerimi alan ve beni yatıştıran uzun yıllardır uğraştığım bir sanattır.

Yorum yap

NKN_Bilgisayar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        hayır kardeşim değil. Türkiye şartlarından dolayı. arkadaşın anlattığı gibi motorla giderken arabasını bilerek üzerime kırarak canıma kasteden birisine teşekkür edecek halim yok. Wing Tsun bilakis sinirlerimi alan ve beni yatıştıran uzun yıllardır uğraştığım bir sanattır.
                        Ben de ona vurgu yapmak istedim aslında. Dövüş sanatları zannedilenin aksine insanlara agresyon değil sukunet ve bir hayat felsefesi verir. Videodaki arkadaş tepkiyi çok abartmış, ben de İstanbul'da gün içinde bunun gibi olaylardan defalarca yaşıyorum. Verdiğim tepki uzun uzun kornaya basıp ana avrat sövmekten ileri gitmiyor. Kavga etmek sadece herşeyi daha da kötü hale getirir diye düşünüyorum. Adam arabadan sopayla çıkabilir, daha da kötüsü silah ile çıkabilir. O zaman Wing Tsun'da, Kempo Karate' de Kung Fu da bizi kurtaramaz...

Yorum yap

birisine ana avrat sövünce sizi yakalayıp, hatta yakalamadan arkanızdan sıkamazmı iki mermi eğer konu buysa. bu kavga etmekten daha kötü bence. en güzeli şiddet uygulamak. yada hiç bir şey demeyip ya sabır çekeceksin. yoksa bunlar ne dövmeyle biter ne sövmeyle ama küfür etmektense dövmek daha iyi bence : )

Yorum yap

hayvan çok dikkatli olmak gerek, ve polis maalsef hiç bir işe yaramıyor, anca zabıta gibi ehliyet-ruhsat- kask sorsunlar. Şikayet için http://beyazmasa.ibb.gov.tr/ sanıyorum uyarıyorlar, yaptırım için maalesef kaza olması gerekiyor. veya taksi duragını arayıp konusacaksın uyarsınlar yaratığı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X