Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Motosiklet Bariyerleri Projesi Birincilik Ödülü.

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Motosiklet Bariyerleri Projesi Birincilik Ödülü.

TRANSİST 2015 kapsamındaki Toplu Ulaşıma Teşvik ve TRANSİST Özel ödülleri İstanbul’da dağıtılırken, “Motosiklet Bariyerleri Projesi” yarışmada Ali Tuğrul Kaya birinci oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde İETT tarafından halkın toplu ulaşıma olan ilgisini arttırmak amacıyla düzenlenen Toplu Ulaşım Haftası etkinlikleri kapsamındaki TRANSİST 8. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı İstanbul’da yapıldı. Fuar kapsamında yapılan proje yarışmasında Arnavutköy Belediyesi’nde görev yapan Ali Tuğrul Kaya, “Karayolu Bariyerlerinin Motosiklet Kazalarına Etkileri ve Motosiklet Kullanıcılarına Uygun Bariyer Sistemlerinin İncelenmesi” konulu projesi ile birinci oldu.

Çok güzel haber Sevgili Ali Tuğrul Kaya arkadaşımızı tebrik ederim çalışmaların meyvelerini almaya başlıyor inşallah Türkiye'nin her yerine yayılır. Bu projenin ilk temellerini bizim sitemiz de duyurmuştu geçtiğimiz aylarda da bir kongremde karşılaşmış ve sohbet etmiştik.

Yorum yap

Başta Ali Tuğrul Kaya arkadaşımıza ve emeği geçen herkese teşekkürler.

Yorum yap

Merhaba Arkadaşlar;

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Evet uzun bir süredir üzerinde çalışıyorduk ve meyvelerini almaya başladık.
        Uzun bir süreç oldu, bunun sebelerini kısaca yazmam gerekirse;

-Uluslararası çalışmaları takip edip en uygun sistemi getirmek için bir çok test ve raporları incelendikten sonra mevcut sisteme uygunluğunu araştırdık.
        -Daha sonra uygulamak için lisans hakkını almak gerekiyordu,
        -Uygulamanın fiyat analizleri ve ihale süreçleri
        -Türkiye'de daha önce uygulanmadığı için üretim bantlarını dizayn etme gibi sebeplerden dolayı...

Bende bu konu üzerinde Yüksek lisans yaparak çalışmanın Türkiye'de literatüre geçmesini sağladım.

Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederim. Bu ödül motosiklet kazalarına dikkat çekmek için iyi bir örnek oldu diye düşünüyorum. Bundan sonrada çalışmalara devam edeceğim inşallah.

Sonuç olarak motosiklet bariyerleri şu an bir kaç bölgede uygulanmaya başlandı; E5 güzergahında en çok kaza olan noktaladan biri olan Zeytinburnu metrobüs durağı- otomol önünde, Edirnekapı-O3 bağlantı yolunda gördüm. İnşallah daha kapsamlı çalışmalar yapılacak. Aynı zamanda O3 (otogar yolu) beton bariyer uygulamasıda motosiklet kazalarını göz önüne alarak uygulandı ve devamında sağmalcılar viyadüğünde motosiklet koruma bariyerleri (viraj olmamasına rağmen,tehlike arz ettiği için) uygulanmış oldu.

Bütün herkese kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim.
        Selamlar

Yorum yap

Emeğine sağlık Ali Tuğrul.
          Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilerim.

Yorum yap

Kutluyorum sizi. Biraz bilgi verir misiniz nasıl bir projedir, artıları nelerdir, otomobiller için yapılan bariyerlerden farkları nelerdir?

Yorum yap

Merhaba,
              Teşekkür ederim öncelikle.
              normal bariyerlerden çok farkı yok, mevcut bariyer sistemlerine entegre. Ama düşen motosiklet sürücüleri için tehlike oluşturan dikmelerin kapatılması ile uzun kopmaları ve ciddi yaralanmalara engel olan ek bir parça.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X