Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Kymco Yakıt Tüketimi...

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kymco Yakıt Tüketimi...

Herkese slmlar motoru(agility city 125) alalı daha 300km oldu yakında ilk bakımını yaptırıcam ancak yakıt tüketimi konusunda bir sıkıntım var.

Motorun orjinal depo verisinde 6 litre yazıyor. ancak depo 17tlden fazla yakıt almıyor. buda tam 4 litre alıyor anlamına geliyor.Bu neden böyle?

Ve suan ben bu yakıt ile 80km falan anca gidebiliyorum. gazıda sonuna kadar kapamam hic ortalama hep 60-70 ile gidiyorum. ancak kullanımlarım genelde kısa mesafe ve genelde artçım oluyor. sizce bu veriler normal mi.?

İleride ne gibi bir tüketime ulasırım? Normalde bu motor bir depo ile kaç km gider? deponun 4 litre alması normal mi?

Cevap ve yorumlarınız için şimdiden teşşekkür ederim

depoyu tamamen doldur . Tam 100 km olunca yine aynı şekilde doldur bakalım ne kadar benzin alıcak...Tam yakıt tüketimini öğrenmek lazım yanlış ölçüm olabiliyor bazen...

Yorum yap

Benim oğlumda agility city 200i var bu motoru ilk alan kullananda benim senin motorunla çok farklı olduğunu düşünmüyorum ibre sıfıra düştüğünde deposu en fazla 18TL lık benzin aldı buda 4 litreden biraz fazla ,bundan da anlaşılacağı üzere deposu tam boşalmıyor alınan benzin ile 120-130 km yol yapılıyor buda yaklaşık 100km'de 3,2 -3,3 litre benzin sarfiyatı gibidir.
      Bence daha önceki arkadaşın dediği gibi depoyu tam doldurup 100.ncü km'de benzinliğe girip tekrar depoyu tamamlatırsan net rakkamı öğrenmiş olursun ayrıca motor açıldıkça yakıt tüketimi düşüyor.Kullanma faktörün en fazla yakıt tüketimini etkiler bunlar ağırlığın, yaptığın surat,yol şartları farklılıklar göstermesine neden olur.

Yorum yap

Bende aynı durumla karşı karşıyayım .Ne yaktığı bi muamma depo olayı karışık. İbre zaten enterasan ya tam full yada tam dip yapıyor aralarda çok kısa kalıyor.

Yorum yap

benim kymco people s 200i nin de deposu 6 litre 100 km de 2.8 litre yakıt harcıyorum tam gaz açarak şu an 2000 km deyim...

Yorum yap

Murat C. Şen Nickli Üyeden Alıntı
            Tam gaz açarak 2,8? Hemde rodajda?
            evet murat kardeş, 100km de uzun yolda tam gaz 2.8 yakıyor,,,

Yorum yap

Yakinda pizzaci motoru yada enjeksiyonlu herhangi bisey alirsam sasirmayacagim aga 100 km de 4 litreden fazla yakiyorum 150 cc ile helede sakin kullanimda dip gaz hic cevirmesim nerdeyse. Hafta sonu kadir ustaya bi gidicem bakalim olmadi 250 cc ye geceyim oda ayni yakiyordu be...

4litre yakmam sorun dedil 150 cc nin 4 lt yakmasi garibime gitti

Yorum yap

mali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Yakinda pizzaci motoru yada enjeksiyonlu herhangi bisey alirsam sasirmayacagim aga 100 km de 4 litreden fazla yakiyorum 150 cc ile helede sakin kullanimda dip gaz hic cevirmesim nerdeyse. Hafta sonu kadir ustaya bi gidicem bakalim olmadi 250 cc ye geceyim oda ayni yakiyordu be...

4litre yakmam sorun dedil 150 cc nin 4 lt yakmasi garibime gitti
                Valla çokmuş tüketim...Bırak 250 likleri bizim Hoper (ümit) in beverly 500 cruiser ı 100 km de ortalama 4,2 - 4,3 lt civarı benzin tüketiyor...Benim 250 lik te şehir içi 100 km de 3,8 lt. civarı tüketiyor...Yakıt mevzusunu düşüremezseniz tez zaman da kurtulun o motordan derim...

Yorum yap

Arkadaşlar bende Dink 200i var.312KM'de 8.5LT harcadı ama gaz pek sonuna kadar açmadım!
                  Son alımda(Dün),310KM'de 9.8LT yakmış ama bayağı bir agresiv kullandım,şehir içi.
                  Yakıtından çok memnunum,enjeksiyon olması büyük avantaj galiba.
                  Daha önce 150 cc vardı karbrütörlü bundan 30KG daha hafif olmasına rağmen 90KM'de 3LT yakardı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X