Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Su devir daim pompası arızası

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Su devir daim pompası arızası

Su devir daim pompası arızası nasıl anlaşılır?
    Motor rolantide hararet verirken hafif gaz verince hararet düşüyorsa bu devir daim pompasının arızasındanmı kaynaklanır?
    Tamiri mümkünmüdür?
    Birde Termostatın arızalı olduğunu nasıl anlarız?

EliteTr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su devir daim pompası arızası nasıl anlaşılır?
    Motor rolantide hararet verirken hafif gaz verince hararet düşüyorsa bu devir daim pompasının arızasındanmı kaynaklanır?
    Tamiri mümkünmüdür?
    Birde Termostatın arızalı olduğunu nasıl anlarız?
    Slm , bu linke bir göz at , Barış (Kalahan) ın söylediği durum bende mevcut ama çok rahatsız etmiyor Barıştan yeterli cvbı alamayıncada bende kurcalamadım...
    http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7570&page=3

Devir daim pompası arızası ile ilgili olarak ta sitemizde _baris_ nikini kullanan arkadaşımız x-max ta bu sorunu yaşamış ve yaptırmıştı onunla irtibata geçersen yeterli bilgiyi alabilirsin ondan...
    Konu tamyak tarafından (http://www.scooturk.net/member/462-tamyak Saat 31-10-2010, 19:35 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Motor şu an serviste.
      Pazartesi tam problemi ortaya çıkıcak!
      Benim anlamadığım kısım devirdaim pompası ya arızalıdır yada arızalı değildir, devir daim rolantide zayıf rolantiyi artırınca daha kuvetli olabilirmi?(Pervaneler erimişse olabilir diye düşünüyorum)

Kafamın ermediği kısım normalde sorun yok fakat fan devreye girdiğinde hararet düşeceğine dahada artıyor, buda aklıma acaba termostattamı sorun var ı aklıma getirdi. termostat 95 derecede devreye girdiğinde su akışınımı kapatıyor? Kapatmadığı içinmi hararet dahada artıyor?
      Konu EliteTr tarafından (http://www.scooturk.net/member/3994-elitetr Saat 31-10-2010, 20:14 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Konu ile alakalı olarak _baris_ arkadaşımızı aradım...Birazdan bakıcak başlığa umarım faydası olur sana...

Yorum yap

tamyak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Konu ile alakalı olarak _baris_ arkadaşımızı aradım...Birazdan bakıcak başlığa umarım faydası olur sana...
          Teşekkürler

Yorum yap

devirdaim pompasından su damlatma varmı şuan?
            devirdaim pompasının pervanesi metaldendir. ben o parçayı tamamen söküp dağıtıp inceledim. pervanenin motora giren kısmı kırılmış olabilir. zayıf bir parçaydı çünkü.
            seninkinin fan müşhürü bozulmuş olabilir bence. dediğin arıza devirdaim pompasından olacağını sanmıyorum.
            mekaniğine belki müdahale edilebilir ama genelde en fazla dert açan yeri keçeleri. aşırı ısınmadan dolayı keçeler su kaçırmaya baslıyor ve müdahale edemiyorsunuz.gövdeyi kırarak ulaşılıyor keçelerine .

Yorum yap

keçelerden su falan kaçırmıyor
              tek problem motoru zorlayarak belli bir müdet gittikten sonra trafiğe takıldınız dur kalklar başladığında motoru rolantide bıraktığınızda hararet artmaya başlıyor gazı hafif açınca hararet iniyor.
              Fan devreye giriyor!Fan müşürü sağlam!
              Radyatördeki diğer müşür ne işe yarıyor ?
              Konu EliteTr tarafından (http://www.scooturk.net/member/3994-elitetr Saat 31-10-2010, 20:31 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

zorlayarak gittiğiniz zaman blok aşırı ısınıyor ve sonrasında sıkışık trafikte fan açması daha çabuk oluyor. benim aklıma gelen fan müshirinin arızalı olma ihtimali. devirdaim pompasından olamaz .

Yorum yap

_baris_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  zorlayarak gittiğiniz zaman blok aşırı ısınıyor ve sonrasında sıkışık trafikte fan açması daha çabuk oluyor. benim aklıma gelen fan müshirinin arızalı olma ihtimali. devirdaim pompasından olamaz .
                  Servis devir daim pompası arızalı olabilir dediği için şüphelendim! Ama fan devreye giriyor benim tahminim termostatta bir problem yönünde!

Yorum yap

fan müshiri ve termostat. aynı şeyden bahsediyoruz. ama devirdaim pompası asla olamaz. pahalı bir parça ve ellerinde genelde bulunmuyor, ellerinde yoksa en az 2 ay bekleme durumunuz oluşur.

Yorum yap

_baris_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      fan müshiri ve termostat. aynı şeyden bahsediyoruz. ama devirdaim pompası asla olamaz. pahalı bir parça ve ellerinde genelde bulunmuyor, ellerinde yoksa en az 2 ay bekleme durumunuz oluşur.
                      Teşekkür ederim bende devir daimde olmadığını tahmin ediyorum, ellerinde varmış devirdaim pompası, istanbul fiyatı 190tl yönünde onlarda ne kadar bilmiyorum!
                      Bu arada siz eski xmax kullanıcısı yeni gts250i kullanıcımısınız, öyleyse aradaki farkları bilmek isterdim.

Yorum yap

pm attım size.

Yorum yap

devirdaim pompası çıktı

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X