Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Yamaha Xenter 150 mi? Honda PS 150i mi?

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yamaha Xenter 150 mi? Honda PS 150i mi?

Merhaba arkadaşlar geçenlerde 250 cc lik motorlarla ilgili sizin fikirlerinizi almıştım.Fakat aklıma 2 motor daha takıldı.Çoğunluk olarak yazlıkta kullanacağım fakat ara sıra 40-50 km lik otoyol sürüşleri de yapıcam.Motorumu Yaz başında bursadan ören'e götüreceğim,yaz sonunda da bursaya geri getireceğim. Senede 2 kez de yapacağım uzun yol bu.(bursa-ören=250 km).Yıllık yapacağım km en fazla 5000 km.Bu şartları düşününce 150 cc lik su soğutmalı motorun da yetebileceğini düşündüm.Hem alırken hem de binerken daha ekonomik geldi fakat çok beğendiğim 2 motor arasında kaldım. Sizce kalite - konfor - yakıt gibi özellikler açısından hangisini tercih etmeliyim? Yada 250 cc daha mı mantıklı? Fikirlerinizi paylaşır mısınız?

bence ikisinden de vaz geç...scarabeo 200 al...yakıt-performans-güç-16 jant-fiyat olarak çok iyi bence...1-2 yaşında temiz 2.el de olabilir...ama enjeksiyonlu...hem fazla para bağlamamış olursun...icabında senin uzun yoldada işini görür...

Yorum yap

Ps 150 diyorum ama yamaha hic kullanmadim.ps surusu gayet kolay motor hemen gaza tepki veriyor.tekerler kalin oldugu icin yoldaki bozukluklari fazla hissettirmiyor.yakit konusunda depoyu yeni doldurduk bakalim ne kadar gidecek. Ve en buyuk sorunu boyu.benim 187 cm
      Boyum ama yere tam basabiliyorum daha kisalar icin cok uygun degil.on cam takmazsan direk ruzgarla bas basasin.on cama alismak 1 ay kadar surebilir. Her frende kafa atiyorsun. Benden bu kadar umarim bu bilfiler isine yarar.

Yorum yap

astrafik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        bence ikisinden de vaz geç...scarabeo 200 al...yakıt-performans-güç-16 jant-fiyat olarak çok iyi bence...1-2 yaşında temiz 2.el de olabilir...ama enjeksiyonlu...hem fazla para bağlamamış olursun...icabında senin uzun yoldada işini görür...
        Aynen cevap budur. Hem sehir ici hem uzun yol.

Yorum yap

Kesinlikle scarebeo diyorum ben de, xenter tabiki kullanamadık ama büyük teker 16 lıklarda yol yapılacaksa bg gücü 1 bg bile önemli oluyor, ps150 şehir içi performans olarak beklentimin çok üzerinde çıktı (kompakt yapısı 13'' jant kıvraklığı tam bir şehiriçi scooter ı)ayrıca jcosta mod u yaptım ama, yol için hem 16 hemde 20 bg e yakın güç çok önemli. Fiyat performans olarak scarabeo çok önde yol için. Ama rüzgar vs saplantınız varsa xenter ayrı bir tercih ama fiyat çok yüksek, onun yerinede bir ikinci el xcity alın derim...Aslında hepsinden bir tane almak lazım Ankara da bir abimizde hepsi var tam 23 motosikleti var koleksiyoncu kullanıcı...ktm honda yamaha ko
          Konu AlpŞahinoğlu tarafından (http://www.scooturk.net/member/6439-alp%C5%9Fahino%C4%9Flu Saat 22-04-2012, 09:11 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Madem götürüp getireceksiniz elinizdekini kullanın derim. Zira 4-5 bin lira para bağlayacaksınız ekonomik olsun diye fakat uzun yolda, daha çok yakacak, günlük kullanımlada 3 ayda taş çatlasa 300 lira fazla yaksa 4-5 bin lira vermektense elinizdekini kullanmak daha mantıklı gibi geldi.

Yorum yap

2sinide yakından inceleme şansım olmadı hiç bir bilgimde yok fakat şunu soylemek istiyorum yamaha nouva'm var 2004 model 0 almıştık. 100.000km den sonra 25.000km de şuan köpek gibide gidiyor. o yuzden ben yamaha derim fakat honda da sağamlık konusunda boş değil. ben sadece yaşadığıma dayanarak yamaha diyorum.

Yorum yap

Anladım scarabeo yu bi inceleyeyim,onun hakkında da fikir edineyim.Alırsam onu da sıfır alırım çünkü 2.el motora güvenemiyorum.Bende şu anda motor yok,Sym mi bir süre önce sattım. Benim de yamaha tecrübem hiç olmadı ama honda beat kullanmıştım,çok güzel bir motordu ve sattığıma da pişmanım zaten,tam kenarda diracak bir motormuş. Peki vespalar nasıl? 150 cc olanlar(lx ve px serisi) ?

Yorum yap

psi nın tek eksısı bagajı...2 guzel makıne

Yorum yap

Bence honda beat hoşuna gitiyse,yine honda ps 150 ile devam et...Bir günde 450 km yol gittik ps ile tık bile demedi..yamahayı kullanmadıgımız için birşey diyemem ama test etmeden karar verme...

Yorum yap

Her 2 motorsikletide kullandım,xenter'ı kullanmadan önce psı hararetle begenirdim,ama xenter daha cevval,özellikle 16 jant olması,süspansiyonu ve dengesi çok güzel,kullandıgım motor henüz 600 km de olmasına ragmen 110 km hızı rahat gördü,rodajdan sonra 120 km yi görür diye düşünüyorum,90-100 km aralıgında yaptıgım fren denemesinde çok şaşırttı dengesi ile beni ...

Yorum yap

Xenter süspansiyon olarak ps den daha mı konforlu?

Yorum yap

Xenterde koltuk altı bagaj sıfır !

Yorum yap

Honda ps150 kullandım, şehiriçi ve kısa mesafeler için çok güzel, eminim yamahada enaz ps kadar memnun eder, ama aynı paralara neden 16" jantlı 5bg daha güçlü olan aprilia alınmasınki? kullananların 250'liklerle aynı performansa sahip dediğini birçok kişiden duyuyoruz, fazla düşünülecek bişey yok bence

Yorum yap

Aprilia servis ve yedek parça açısından nasıl? Düşünülmeyecek bir motor değil ama honda ile arasında 1000 tl gibi bir fark var sanırım.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X