Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Honda NSS 300 Forza (C-ABS) 2013

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• En çok aklıma takılan,

10-Dün motoru silerken, arka tekerde balans için çakılan ağırlıklardan olduğunu fark ettim. Orjinalinden olabilir mi? Yoksa ilk sahibinden midir sizce? İlk sahibinden ise neden gerek duyulmuş olabilir?

Yorumlarınız nedir acaba?

Yorum yap

• Arkadaşlar yorumlarınız cok yardımcı oldu ve kararımı verdim. Once size motor hayatımı anlataım ilk motorum yurt dışından gelme italyan bi scoterdu tabi plakasız cocukluk dönemim o motorla geçti daha sonrada 2010 yılında durumlarda iyiydi sıfır yamaha R6 almak nasip oldu şükür o yıllarimi uzunca kullandıktan sonra sag salim askere gidecegim icin sattim.Askerden sonra durumlarda dusus olunca cin malı mondial aldim 1 sene sonunda motorum calindi ama cokta uzulmedim cunku daha ilk senesinde masrafi boyunu asmisti daha sonra babamin suprizi asya marka t1 150 lik bi cin mali motorum oldu 3 senedir hala kullanmaktayim ve iki motor parasi masraf etmisimdir. Satipta baskasinin basini agritmak istemedigim icin trafikten men edecegim. Ve şimdi uzun araştirmalarım sonucunda Forzayı almayı kafaya koydum herksezin x max al demesine rahmen ve butce kisitli oldugu icin uzunca arastirdim bergama honda bayi abs li forzayi 18.000 tl sifir satabilecegini soyledi ve anlastik benim merak ettigim haziranda 2016 modelleri gelicekmis tc ye 2015 le arasinda her hangi bi farklilik olucak mi? Birde bu sahibinde ikinci el motorlara 18.000 tl isteyen arkadaslara sesleniyorum neyin kafasini yasiyonuz. Herkezin tekeri duz bassın.

Yorum yap

• Tufan Bey size de hayırlı olsun,
        İlk kullandığım ve ilk aldığım motor forza300 ben memnunum, düşüşü bile asil

Yorum yap

• "balans için çakılan ağırlık"; balans yapılmış. iyi bir şey. pcx i balans yapmadan veriyorlar.
          hayırlı olsun

Yorum yap

• Selamlar,

Şu lastikteki balans kurşunu olayını bende merak ediyordum. Honda bayideki arkadaşıma sordurdum sıfır olan araçlarda da ön-arka aynı kurşunlardan takılıymış.
            Bu arada kullananlara veya kullanacak olanlara şöyle bir bilgi verebilirim. Bu motorun en verimli kullanım devir aralığı 4000-5000 arasında. Dün ufak bir işim için lapsekiye git-gel yaptım. Hiç 80 km/h geçmeden 2.7 LT tüketim değeri yakaladım. Dönüşte de çok şükür 140 km/h da görmüş bulunuyorum. Bu arada bu hız meselesi yolun eğimi, rüzgarın karşılama yönü, ön cam ve çanta olup olmama durumuna göre değişiyor. Ben ön camsız ve çantalı olarak bu hızı yaptım.
            Bilgilerinize.

Saygılar.

Yorum yap

• Dün servise götürdüm motoru (Yükseliş Honda İzmir)
              Hiç bir sorun olmadığını, lastik havalarının düşük olduğunu muhtemel bu yüzden düştüğümü söylediler.
              Ön 33 arka 36 ayarladılar. (Yanlış mı hatırlıyorum emin değilim)

Taforadeon arkadaşımızı söylediği gibi sıfır araçların hepsinde bulunuyormuş hatta ön lastikte de varmış. Ben fark etmemiştim.

Saygılar

Yorum yap

• Bu foruma bir şey yazmayı gerekli görmüyorum
                Konu cagiran tarafından (http://www.scooturk.net/member/15283-cagiran Saat 07-06-2016, 01:27 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

• taforadeon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Selamlar,

Şu lastikteki balans kurşunu olayını bende merak ediyordum. Honda bayideki arkadaşıma sordurdum sıfır olan araçlarda da ön-arka aynı kurşunlardan takılıymış.
                  Bu arada kullananlara veya kullanacak olanlara şöyle bir bilgi verebilirim. Bu motorun en verimli kullanım devir aralığı 4000-5000 arasında. Dün ufak bir işim için lapsekiye git-gel yaptım. Hiç 80 km/h geçmeden 2.7 LT tüketim değeri yakaladım. Dönüşte de çok şükür 140 km/h da görmüş bulunuyorum. Bu arada bu hız meselesi yolun eğimi, rüzgarın karşılama yönü, ön cam ve çanta olup olmama durumuna göre değişiyor. Ben ön camsız ve çantalı olarak bu hızı yaptım.
                  Bilgilerinize.

Saygılar.

evet gerçekten motorun en iyi yakıt tüketimeine sahip olduğu hız aralığı 80-90 arası. 120 yi geçtiğiniz anda su gibi içiyo benzini melet Bu ara da trakya kısmında kaç kişide bu motor var merak etmiyor değilim hani

Yorum yap

• merhaba herkese , 4 aylık forzam ve yeni üyelikle aranızdayım. forum guzel ve sevıyelı. allah kımseye kaza bela vermesın. herkesın tekeri düz bassın. selamlar saygılar...

Yorum yap

• volkanturhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      merhaba herkese , 4 aylık forzam ve yeni üyelikle aranızdayım. forum guzel ve sevıyelı. allah kımseye kaza bela vermesın. herkesın tekeri düz bassın. selamlar saygılar...
                      hoşgeldiniz kazasız belasız

Yorum yap

• volkanturhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        merhaba herkese , 4 aylık forzam ve yeni üyelikle aranızdayım. forum guzel ve sevıyelı. allah kımseye kaza bela vermesın. herkesın tekeri düz bassın. selamlar saygılar...
                        Hoşgeldiniz keyifli forumlar ve paylaşımlar.

Yorum yap

• Şuraya imzamı atayım da tarih beni hatırlarsın.

Honda NSS300 Forza İnceleme Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc
                          Konu Gökhan_Aygün tarafından (http://www.scooturk.net/member/15478-g%C3%B6khan_ayg%C3%BCn Saat 16-08-2016, 14:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: kontrol.

Yorum yap

• forum durmuş ama burada yazılanların tümünü okudum, yeni bir Forza sahibi olarak da epey faydalandım. Teşekkürler

Yorum yap

• Ben de 1 aydır Forza kullanıcısıyım. Bugün 1000km bakımını yaptırdım. Birkaç eksiğine rağmen çok memnunum. 2015'lerde epey hareketliymiş burası. Umarım yine paylaşımlar başlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X