Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Yamaha D'elight

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pcx 2bın tl daha pahalı delıght den
    Türker yapma sen gene pcx al veya varsa onda kal.

Yorum yap

Açıkçası bende pcx özelliklerinden dolayı terih ederdim. Ancak fiyat o tarz bi makinaya gerçekten fazla.

Fakat bu tarz bi makina alıp kullanılıcaksa neden beygirine torkuna bakılıyor onu anlamıyorum. neyle kapışıcaz ? Bu makinalar az yaksın ayağımızı yerden kessin diye alınmasıo gereken makinalar. Yolda kapışabilicek kaç motora denk geliceksiniz. Bunlarla kapışsan ne olur ? rampada hiç biri yığılmıyor. Biri diğerinden en fazla 1-2 saniye sonra varır diğerinin yerine..

Bence amaca uygun olup olmadığı göz önünde bulundurulmalı. Ben şahsen asla o kadar para vermem pcx'e çok beğendiğim halde. Bence d'elight çok çok güzel fiyatıyla çok cazip.

Yorum yap

Çok şık ve şirin bir scooter. fiyatı ve tasarımı göz önünde bulundurulduğunda alınası bir alet. bir keresinde test etmiştim tek beğenmediğim yanı,arka freni sanki yoktu. belki bu 2 kişinin ağırlığındandı belkide test makinasında bir sıkıntı vardı. her araya dereye girebilicek hafif ve sessiz bir scooter..

Yorum yap

PCX'in orta boslugu ve kancasi olmaması eşya tasiyanlar için büyük problem. Asya'da kimse o tasarimda bir hafif scooter almaz. Ayrica bu tarz scooter performans için değildir. Az yaksin diye tasarlanmistir. Üstelik acemiler PCXi yatırırsa kaporta gidiyor. Delighta bir şey olmuyor. O açıdan da değerlendirmek lazim. Kullanım amaci ve tarzina göre Delight ve PCX iki farkli hedef kitleye hitap eden çok farkli iki scooter.

Yorum yap

Yokus Tırmanma

Herkese merhaba bu aralar havalar oldukça soğuk ve bence pek fazla sürüş yapmak için uygun değil. Fakat geçtiğimiz hafta sonu Antalya da hava çok güzeldi yaklaşık 20 derece ve biraz sürüş yapalım dedik. Feslikan yaylasına doğru yola cıktık yaklaşık olarak 25 km yokuşu artçılı olarak D'elight ile sıkıntısız olarak çıktık . Arkadaşımda pc 150 olmasına rağmen çoğu zaman önde giden ben oldum. Ortalama 40-50 km hızla çıktık. D'elight ile ilk uzun yokus tecrubemizdi ve beni utandırmadı.. Sehrinde cok dağ tepe olan arkadaslara ( İstanbul gibi ) asla sizleri mağdur etmiyecektir..

Yorum yap

mart gibi fidlee almayı düşünüyorum ama bu model aklımı çok çeliyor,100kg ve 185 boyundayım çok küçük mü kalir acaba altımda?

Yorum yap

snatch1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                mart gibi fidlee almayı düşünüyorum ama bu model aklımı çok çeliyor,100kg ve 185 boyundayım çok küçük mü kalir acaba altımda?
                Aynen dediğiniz gibi olur.

Yorum yap

Tayland'tayim

Su anda Tayland'tayim. Bu motor baska bir isimle ortalikta. Filano diye satiliyor. Her yerde goruyorum. Zaten Turkiye'de satilanlar da Tayland uretimi.

D'elight'i one cikaran ozellikler olarak bizim pek farkina varmadigimiz seyleri soyluyorlar. Halojen far, buyuk sele (sinifina gore herhalde), onde benzin deposu (sele alti degil anlaminda) ve ozellestirme secenekleri bulunmasi gibi. Tabi ki yeni tip. Jet-fi motor kullandigi da boy boy posterlerde. Ayrica European Fashion buzz kelimesini kullanmislar. Kopek baligi sirti japon tasarimlarindan sikilanlar icin bir farklilik yapmaya calismis gibiler. Ama farklilik deyince Honda'nin bir scooteri var. hasta oldum. Zoomer markasiyla satiyorlar. Turkiye'ye geldigi gun alacagima yemin ettim.

Yorum yap

asksarabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Su anda Tayland'tayim. Bu motor baska bir isimle ortalikta. Filano diye satiliyor. Her yerde goruyorum. Zaten Turkiye'de satilanlar da Tayland uretimi.

D'elight'i one cikaran ozellikler olarak bizim pek farkina varmadigimiz seyleri soyluyorlar. Halojen far, buyuk sele (sinifina gore herhalde), onde benzin deposu (sele alti degil anlaminda) ve ozellestirme secenekleri bulunmasi gibi. Tabi ki yeni tip. Jet-fi motor kullandigi da boy boy posterlerde. Ayrica European Fashion buzz kelimesini kullanmislar. Kopek baligi sirti japon tasarimlarindan sikilanlar icin bir farklilik yapmaya calismis gibiler. Ama farklilik deyince Honda'nin bir scooteri var. hasta oldum. Zoomer markasiyla satiyorlar. Turkiye'ye geldigi gun alacagima yemin ettim.

Scooter çeşidinin bol olduğu bir ülkede, sizden fotoğraflarda bekleriz.
                    Birde Pcx selesi ücretini öğrenmeniz mümkünmü ? şöyle konforlu olanlarından

Yorum yap

asksarabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Honda zoomer x sanırım bahsettiğiniz scooter bu olmalı..

Yorum yap

Lastik

Arkadaslar merhaba. Malum D'elight'ın lastikleri olduca sert hamurdan yapılma dolayısıyla önerebileceğiniz yol tutusunu arttırabilecek lastik model ve markası belirtebilirmisiniz.

Selamlar,

Yorum yap

Hocam, sizlerden ricam bu aracın bagaj kapasitesi hakkında yorumlarınız ve eğer ki mümkünse detaylı yani anlaşılabilir bir vaziyette fotoğraflamanız.
                          Şimdiden çok teşekkür ediyorum ve şehir içi için bu araca çok yoğunlaşmış durumdayım

Yorum yap

Merhabalar.. D'elightımın sele altı bagajıyla ilgili birkaç fotoğraf çektim umarım yardımcı olurum, çene açılır kaskım var kask tabiiki sığmıyor. 10lt lik su petinin kapak kısmını biraz içeri göçürünce sığıyor sele kapanırken çıtır çıtır diye hafiften ses geliyor petten ama sığıyor yani. bakkala çakkala gittiğinizde meyve sebze, abur cubur şeyler sığıyor, gidonda kanca da var orayada ufak tefek poşet asılabiliyor, kask sığsaydı harika olurdu ama kısmet keyifli forumlar..

Yorum yap

motosiklete verdiğim 2 sene aradan sonra bende bir tane delight almayı düşünüyorum ama karar veremedim, yakıtta ve ivmelenme-son sürat konusunda durum nedir acaba? birde alternatif olarak pug vivacity var. bence bu pug da fiyatına göre çok başarılı ne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...10191503/detay
                              Konu twona tarafından (http://www.scooturk.net/member/1228-twona Saat 09-02-2014, 23:35 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

twona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                motosiklete verdiğim 2 sene aradan sonra bende bir tane delight almayı düşünüyorum ama karar veremedim, yakıtta ve ivmelenme-son sürat konusunda durum nedir acaba? birde alternatif olarak pug vivacity var. bence bu pug da fiyatına göre çok başarılı ne dersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...10191503/detay
                                Merhabalar. Bir d'elight sahibi olarak birkaç fikir vermek isterim şuan rodajım devam ettiği için açıkçası pek gaz koluna yüklenmek istemiyorum ancak gaz kolunu çevirdikçe hiç ben gitmicem demiyor, ışıklardan kalkışta biraz kendimi tutamayıp biraz denedim çok hızlı bir şekilde 60 ı görüyor. gelelim vivacity 125'e d'elightımı almadan önce bende araştırmıştım bu modeli ama çeşitli forumlarda kullanıcılardan 4lt civarı bir tüketimi gördüğümde vivacity i direk elemiştim ve çoğu 2012 gümrük girişli. şuan tam ölçemedim ama d'elight kullanıcıları 100km de 2,2-2,5 lt olarak ölçmüştür. keyifli forumlar..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X