Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Kymco Agility City 125

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kymco Agility City 125

Tüm Scootürk ailesine selamlar
    Her ne kadar siteyi 1 aydır takip etsemde Scootürk ailesine yeni katıldım.(Önce motoru alıp sonra üye olmak istedim).Forumlarda yaptığım uzun süren araştırmalarım ve Scootürk müdavimlerinin tavsiyelerini de dikkate alarak (Bir de Güneşli Oktay Motor dan sevgili Ali Bey ve Oktay Beyin ikna kabiliyetleri ve yardımseverliği sayesinde) Kymco Agility City 125 Scooter ımı almış bulunmaktayım. Bugün itibariyle 350km deyim ve ilk rodaj bakımı geldi kısmet olursa hafta sonu ilk bakımını yaptıracağım. Sizlere motor hakkındaki görüşlerimi belirtmek istedim. Daha önce scooter kullanmadığım için ayrıntılı karşılaştırıp şu modelde şöyle bu modelde böyle diyemeyeceğim ama kendi deneyimlerimin sonuçlarını paylaşacağım.Motorumun performansından ataklığından süratinden kesinlikle memnunum.Rahatsızlık duyduğum şeylere gelince

1-Koltuk altı bagaj hacminin küçük olması nedeniyle kaskımı koyamıyorum.(Sanırım 16 inch lik jantlar yemiş boşluğu )
    2-Uzun sürüşte bileklerim rahatsız oldu nedense (Amortisörlerin sertliğinden olabilir sanırım.Bi ayar çekmek lazım )
    3-Binicinin koltuk kısmını fazla meyilli olmuş binici bazen öne kayabiliyor.

Bunun dışında benzin tüketimine gelince 110km de ortalama 3-3.5 lt arası yakıt tükeityor(Gerçi rodajda olduğu için 70-80 den fazla gitmediğimden olabilir.Motor gitmek istiyorda ben gitmiyorum (şimdilik) ).Belki rodaj sonrası yakıt tüketimi azalabilir.Değişiklik olursa belirtirim.Aslında yukarda saydığım eksikler o kadar rahatsız etmiyor beni hem estetik olarak hemde performans olarak beni tatmin ettiğini söylemem lazım.Şimdilik benden bu kadar.Görüşmek üzere..

scoomania aramıza hoşgeldin. motorun hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inş. Verdiğin bilgiler için tşk ler

Yorum yap

aramıza hosgeldin motorun hayırlı olsun sonunda birisine agility aldırabildim cok mutluyum kazasız belasız gule gule sür motorunu

Yorum yap

Aramıza hoşgeldiniz. Forumumuzun ilk aktif Kymco Agility City 125 kullanıcısı sizsiniz. Motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belasız binmeniz dileğiyle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

Yorum yap

Sayın Scoomania,

city ile agility arasında 1000 YTL lik bir fark var, city de frenler disk/disk, ve lastikleri daha büyük.

Seçimi nasıl yaptınız, aradaki 1000 YTL farkı hakediyor mu sizce?

Yorum yap

2-Uzun sürüşte bileklerim rahatsız oldu nedense (Amortisörlerin sertliğinden olabilir sanırım.Bi ayar çekmek lazım

Lastikleri değiştirdiğinizde bu sorun ortadan kalkacaktır bence.

Yorum yap

Sitemize hoşgeldin.Motor seçiminiz çok iyi olmuş güle güle kullanın.

Yorum yap

Bileklerinin rahatsızlığı büyük ihtimalle sert süspansiyon a vücudunun hemen adapte olamamasından...

Ben motoru ilk aldığım hafta feci bel ağrısı ve vücut kasılmaları yaşamıştım. Bünyem kaldıramamıştı hantal bi chopper dan inip seri bi scooter a binmeyi...

Şimdi jilet gibiyiz valla,hoplaya zıplaya gidioruz

Yorum yap

İnşallah senin dediğin gibi olur Burak .Bende bel ağrısı pek olmadı ama nedense sol bileğim fena acıdı halende tam düzelmiş değil.Gerçi eskisi kadar acımıyor ama halen biraz rahatsızlık var.Doktora gitmeyi bile düşünüyorum

Yorum yap

Sevgili Cenk senin soruna gelince bana sorarsan 1000 ytl lik farka değer derim. 1-Görünüm olarak City ,agility 125 ten daha estetik (Lastikler ayrı bir karizma katmış) 2-Tork olarak daha güçlü olmasından dolayı daha hızlı daha atak 3-Lastikler daha büyük buda yollarda çukurlarda daha rahat bir sürüş sağlıyor.Islak yollarda güvenli sürüş sağlıyor ve virajlarda daha güvenli dönüş sağlıyor 4-Hem ön hem arka disk olmasından dolayı daha güvenli fren ve duruş demek Sanırım bu kadar fark yeterli
                    Konu Scoomania tarafından (http://www.scooturk.net/member/2456-scoomania Saat 17-09-2008, 13:14 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Teşekkürler Hüseyin. Gerçek kullanıcı yorumları her zaman motorların broşürlerinden veya satıcıların sözlerinden daha önemli benim için.

Yorum yap

Agility city de dikkatimi çeken ilk şey motosikletteki denge... normalde ayaklarım önde motor kullanmakta çok zorlanırdım özellikle kalkış yürüme hızında gidişlerde ani dönüşlerde ama şu anda kendime şaşırıyorum ışıklarda uzun süre ayağımı yere koymadığım oluyor bu da çok zevkli...Frenler çok hisli ve çok güzel tutuyor ne zaman kitler ne zaman döner hepsini elinizde hissediyorsunuz.Buda şehir içinde ani dönüş yapmanız gereken yerde çok faydalı oluyor.Kısaca bu motosiklet iş yapar çok zevkli sağlam ve hesaplı bi scooter...yaklaşık 10 gündür çok keyifle kullanıyorum bozuk yollardaki stabilitesi ve tokluğu da ayrı bi keyif...her yerinden takur tukur ses gelen scooter ları gördükce ne kadar doğru tercih yaptığımı anlıyorum

Yorum yap

Scoomania ve 345 hoş geldiniz.
                          Motosikletlerinizi güle güle kullanın, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Bahsedilen kilitlenme ani ve otomatikman gereğinden fazla fren yapmak ile mi ilgili yoksa yol ve kullanım şartlarının bir araya getirdiği bir problem mi?

Yorum yap

merhaba motorun hayırlı olsun bende cumartesı agilty cty 125 aldım daha 90 km deyım ama motorsiklet çok hoşuma gitti benımle bilgi paylaşımı yaparsan sevinirim

Yorum yap

hoşgeldiniz, motosikletinizi güle güle kullanın, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X