Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Honda FORZA

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Honda FORZA

Herkese Merhaba,

İspanyada master eğitimi gören bizler gibi motor meraklısı arkadaşımdan duyduğum honda forza modelini sizinle paylaşmak istedim.Açıkçası motoru çok beğenmiş olmakla beraber ilerde almayı düşünüyordum.Fakat mevcut HONDA distribütörünün bırakın bu modeli getirtmeyi bu modelden hondada motorsiklet kısmıyla ilgilenen 1 kişinin haberi oldu o da yarım yamalak bilgi verdi.

Benim kızdığım nokta koskoca honda kalkıp böyle kaliteli ve şık bir maxi scooter'ı hiç pazarlama tanıtma reklamını yapma gereğini bulmuyor.Goldwing,T-max veya MP3 gibi ucuz sayılmayacak modellerin tanıtımının yapıldığını varsayarak (fiyat yüzünden satılmaz bahanesine sığınan distribütör için söylüyorum) bu modelin en azından reklamının yapılmamasını çok yanlış buluyorum ve buna çok kızdığımı söylemeliyim.Şahsım adına konuşcak olursak çalıştığım firma kaynak makinaları ithal ediyor ve firmanın çıkardığı her cihaz hakkında az çok bilgim var.Honda ürün gamında bulunan bir modeli bilmemeleri bence tam bir REZALET!

Herneyse arkadaşlar,Sizce silverwing mi yoksa bu modeli mi tercih ederdiniz eğer bu ikisi arasında seçim yapacak olsanız?

Açıkçası teknik özelliklerini bulamadığım için malesef sadece buraya resimlerini koyabildim.Motorun 250'lik olduğunu söylemek istiyorum.
    Konu Devilmaycry tarafından (http://www.scooturk.net/member/3151-devilmaycry Saat 03-05-2009, 11:19 ) değiştirilmiştir.

Bana jantlar biraz daha büyük olsaymış daha iy olurmuş gibime geldi ,
    ancak motor gerçekten şık olmuş , bakalım Tr ye gelirmi ?

Model:
    Honda Forza X
    Year:
    2009
    Category:Scooter Engine and transmission
    Displacement:249.00 ccm (15.19 cubic inches)
    Engine type:Single cylinder
    Stroke:4
    Power:21.45 HP (15.7 kW)) @ 7500 RPM
    Bore x stroke:60.0 x 60.5 mm (2.4 x 2.4 inches)
    Valves per cylinder:4
    Cooling system:Liquid
    Gearbox:Automatic
    Transmission type
    final drive:BeltPhysical measures
    Dry weight:180.0 kg (396.8 pounds)
    Seat height:710 mm (28.0 inches) If adjustable, lowest setting.
    Overall length:2,185 mm (86.0 inches)Chassis and dimensions
    Front tyre dimensions:110/90-13
    Rear tyre dimensions:140/70-13
    Front brakes:Single disc. ABS
    Rear brakes:Single disc. ABS
    Speed and accelerationPower/weight ratio:0.1192 HP/kg

Yorum yap

Süpermiş yaw. Hondanın ne yapmaya çalıştığını anlayabilen yok. Türkiye'ye de Sh modellerini getirmiyor. Anlaması zor bi politika.

Yorum yap

Ön cam dısında benden tam puan

Yorum yap

Arkadaşlar, son dönemlerde Honda'nın motosiklet konusunda geri adım attığı apaçık ortada. Adamlar Honda Civic, Honda City ve Jazz satıp köşe olurken düşük karlı motosikletlere neden yönelsinler ki? Keşke Japonya Honda konuya müdahale etse...

Yorum yap

Muhteşem bir scooter. Kendi sınıfı içinde en güzeli diyebilirim. Her şeyiyle tam istediğim gibi.

Yorum yap

kesinlikle çok güzel sanki yamaha majesty cizgileri var gibi..

Yorum yap

bence yamaha cizgileri fazlasıyla var

Yorum yap

uzun camlı modeli de var, bu spor olanı sanırım.

250cc en hareketli sınıf scooterda ne olur orjinali gelse ?

hala foresight satmaya çalışıyorlar.

Yorum yap

Birde jantlar biraz daha büyük olsaymış tadundan yinmezmiş.
                    G.C.

Yorum yap

ABS kimsenin dikkatini çekmedi galiba? Maksimum güvenlik isteyip aynı zamanda 250 cc ekonomisinden vazgeçemeyenler için rakipsiz bir motor aslında. Ahh Honda ahh.

Yorum yap

250cc de mantıklı bir fiyatla satılsa rakipsiz olabilir sanırım, oldukça başarılı bir motor, bakalım ne zaman Honda toparlanmaya karar vericek.

Yorum yap

Bu model çok uzun süredir var. Ama Honda Türkiye'nin umurunda değil maalesef.

Yorum yap

muratbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            250cc de mantıklı bir fiyatla satılsa rakipsiz olabilir sanırım, oldukça başarılı bir motor, bakalım ne zaman Honda toparlanmaya karar vericek.
                            fiyatı standart bi 250'lik modele göre pahalı.Ama piyasada Burgman 400'e 21700 veriliyorsa bunada 15 16 verilebilir.

Pek çok arkadaş benim gibi hondadan şikayet etmiş.Bence biz eğer burada bir topluluksak bir ortak mail atarak distribütörü hondaya şikayet etmek en etkili yöntem olur.

Düzgün bir metin yazıp altına forumda aktif olan arkadaşlar bi şekilde katılım gösterip imza atılırsa 30 40 bilemedin 50 kişi bi ses getirir kanaatindeyim.Distribütörün amacı firmanın satışlarını çeşitli yöntemlerle arttırmak olmalı.Öyle kös kös oturup motorun fiyatı bu demekle iş bitmiyor.

Yorum yap

Arkadaşlar, herkes aynı şeyi söylüyor ama ben yanlış bilmiyorsam eğer Türkiye'de distribütör yok. Honda kendisi getiriyor hem otomobil hem de motosikletleri.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X