Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

2010 model SYM Joyride 200i EVO paylaşımlarım...

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

vfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motoran yetkilisi ile görüştüm. tayvan dan yeni katalok üzerine konuştuğunu söyleyerek gts 250 ve hd 200 haricinde seramik silindirle kaplı motor olmadıgını söyledi. bu şimdiye kadar gelen kataloklarıda inceledigimiz zaman ortaya çıkıyor. aliminyum yada seramik kaplı olması yanında kullandıgımız motor hakkında bilgi edinmek adına söylemiştim. bilip bilmeden her sym seramik silindir miş gibi lanse edilmesi yeni kullanıcıların yada almak isteyeni yanlış bilgi ile doldurmamak adına bu konuyu araştırdım.
    Takdire layık bir davranış. Kendi adıma ben bu konuda bilgi sahibi olsam da teşekkür ederim. Seramik piston'un GTS 250'de olup joyride 200i EVO da olmadığı bilgisini sorum üzerine satıcı bana vermişti. Ama hd 200 ile ilgili seramik pistonu olduğuna dair bilgim yoktu. Teşekkürler.

Yorum yap

ErayMaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      abi benim sana 33 önerisini yapmamdaki sebep , senin küçük bir topcase düşünmendendi

yoksa kesinlikle 40 ltrelik büyük durmaz motoruna , bu konu da emin olabilirsin yani.

33lüğün şekli çok hoştur ama 33 ltrelik bir çantaya0 bir kapalı kask koyunca fazla bir boş alanı kalmıyor.40lık idealdir bu yüzden . Yanlış anlaşılmasın kappayı kötülediğimde değil , sadece bana SHAD daha albenili geliyor ve 2 Shad kullandım şimdiye kadar , 'yahu burası da niye böyle olmuş,peyh ' dediğim hiçbir anla karşılaşmadım .

Son olarakda şunu söyleyeyim ki abi , aldığın çantanın motoruna uyması ve belirttiğin kriterlerde (yan yatış , rüzgar ,genel görünüm ) bir sorun yaşamamak için bu durumu anlamanın en kolay yolu ;çantanın genişliğinin motorunun en geniş yerini geçmiyor olmasıdır. Buna dikkat edersen sorun yaşayacağını düşünmüyorum fecri abi

not : Sen yine napar eder , kendin için en uygununu bulursun bunada eminim abi

Sağol Eren İnşallah buluruz uygununu, ben daha gidon genişliğini ölçmedim. Ölçeyim, eğer 40 lt lik çantanın genişliği gidon genişliğinden epey az ise gönlüm rahat edecek, öyle bile olsa gözüme hoş gelmezse almam 40 lık ben sevmediğim içime sinmeyecek olan ürünü alamam.

İlgin için çok teşekkür ederim.

Yorum yap

Buraya scooter ile ilgili bir yorum bulurum diye girmiştim. Ama konu arka çanta oldu. Bölüm de scooter model incelemeleri. Fecri bey araya motora ilişkin yorumları da eklersiniz inşallah. Özellikle başka scooterları deneyip karşılaştırma şansınız olabilir mi?

Yorum yap

Fecri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Kafam gittikçe karışıyor. Biraz daha bekleyeceğim almak için, bu sürede araştıracak gidip motorun üzerinde duruşlarına bakacağım. Bu süre bolluğu ve çanta testleri de kafamı iyice karıştıracak. Ercan'ın çektiklerini şimdi ben çekeceğim.
          Fecri ağabey seni çok iyi anlıyorum şu anda.Bende alacağım herhangi birşeyi uzun uzun araştırmadan,50 defa sormadan almıyorum.Benimde böyle bir titizliğim var.Şunu söylemek istiyorum.Shad 40'ı aldıgımda motorun genişliğini geçer mi diye hiç düşünmedim.Aldım direk montaj yaptırdım.Cuk diye oturdu gerçekten.Zevkine ve gönlüne hitap eden topcase'e kavuşman dileğiyle..

Yorum yap

altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Buraya scooter ile ilgili bir yorum bulurum diye girmiştim. Ama konu arka çanta oldu. Bölüm de scooter model incelemeleri. Fecri bey araya motora ilişkin yorumları da eklersiniz inşallah. Özellikle başka scooterları deneyip karşılaştırma şansınız olabilir mi?
            Altan bey, bu başlık altında motorum ile ilgili izlenimlerimi paylaşacağımı belirtmiştim. Bölümde bu başlık altındasınız. Motrumla ilgili yaşadığım sıkıntı, memnuniyet, araştırma, aparat, çanta demiri, modele uygun çanta ile ilgili değişik zamanlarda değişik konuların yoğunluğu ile gelişeceği doğaldır.

Henüz motor 1000 km de. İzlenimlerim oldukça paylaşıyorum. İki sayfada model ile ilgili nasıl bir sonuca varmak isteyeceğinizi tahmin edemiyorum.

Üstelik, başlığı açarken söylediğiniz gibi motosikletimi başka motorları da test ederek karşılaştıracağımı söylediğimi hatırlamıyorum. İnanın bu satırlar tüm samimiyetimi taşıyor.

Benim de bir başlık altındaki yazıyı incelerken beklediklerimi bulamadığım oluyor. Bazen devam etmiyor başka bir başlık altındaki yazıyı okumaya başlıyorum.

Sizin değişik konulardaki yorumlarınızı okumuştum. İsim olrak aşinalığım var.

Model ile ilgili öğrenmek istediğiniz herhangibir şey varsa sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Bazı konular aklıma gelmemiş olabilir. Sizler de beni tamamlayabilir soru ya da ilaveleriniz ile beni yönlendirebilir destekleyebilirsiniz. Bence açılan başlık ve altında paylaşılan konu yazan kadar katılımcıların da destekleri ile şekillenecektir.

Gerçekten de bir başlık altında konuyu yazan hangimiz olursak olalım diğer arkadaşlarından bu tür destekleri beklemesi en doğal hakkı ve beklentisidir diye düşünüyorum.

Saygı ve sevgi ile.

Yorum yap

ErayMaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              kappayıda shadıda kullanmış biri olarak hem şekil , hem plastik kalitesi olarak SHAD bana her zaman daha yakın geldi .Kappa'nın renk dağıtırım pek hoşuma gitmiyor :S Hele de 33 lük SHAD alırsan çok güzel durur fecri abi. 33 lük modeli bence shadın çıkardığı en güzel model
              VE montajını dikkatli yaparsanız ' kesinlikle , hiçbir durumda ' ses çıkarmıyor. Ben çok dikkat ederek yapdmışdım ve kuyuya düşsem bile oynama yapmıyordu
              Eray Bey çantanızın joyride üzerinde nasıl durdurduğunu, nereye taktığınızı, taşıma demiri,.. resimleyebilirseniz joyride kullananlar olarak fikir sahibi oluruz teşekkürler.

Yorum yap

Fecri bey hazır konu açmışsınız ben size standart bi kaç soru sorayım.

1- Maksimum hız denemesi yaptınız mı?Ulaştığınız en yüksek hız nedir?

2-Yakıt deposu kaç litre alıyor tam olarak?

3- 100 Km'deki yaklaşık yakıt tüketimi nedir?

4-Bagaja tam kask harici yarım kask girebiliyor mu?

5- Virajlardaki yol tutuşu nasıl?

6- Düşük devirdeki kalkışlarda motor titreme yapıyor mu?

Yorum yap

Devilmaycry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Fecri bey hazır konu açmışsınız ben size standart bi kaç soru sorayım.

1- Maksimum hız denemesi yaptınız mı?Ulaştığınız en yüksek hız nedir?

2-Yakıt deposu kaç litre alıyor tam olarak?

3- 100 Km'deki yaklaşık yakıt tüketimi nedir?

4-Bagaja tam kask harici yarım kask girebiliyor mu?

5- Virajlardaki yol tutuşu nasıl?

6- Düşük devirdeki kalkışlarda motor titreme yapıyor mu?
                  Ben de cevapları aynı sıra ile vereyim:

1- 130 km/h gördü motorum.

2- Tam bilemiyeceğim lt olarak ama en fazla 25.-TL 95 oktan aldı.

3- Bir depo ile 200 km yol yapıyordum. 700 km yi bulduğunca 225 km yi buldu bir depo ile yaptığım yol. (Şu anda 1050.-km de. motorum.)

4- Tam kaskım var onu alıyor. Artı yarım kask alır mı bilmiyorum ama dinlediğim, Burgman 400 ünkinde biraz daha az bir sele altı olduğu. Bu da sınıfı için iyi bir değer zannediyorum.

5- Daha yeni yeni açılıyor motor. Fakat şu ana kadar virajlarda bir problem yaşamadım. (Çok sakin girmediğim oluyor virajlara.)

6- Düşük devirlerdeki kalkışlarda rahatsız olacağım bir titreme yaşamadım. Fakat ben kalkışı çabuk tamamlar sonra gazı olması gerktiği yerde koruruym. Kalkışım asla uzun sürmez.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Yorum yap

Arkadaşlar, 14 kasımdan beri rahatsızlığım dolayısı ile motora binememiş topcaseimi de alamamıştım. Bugün çıktım ve topcase olayını bitirdim. Ercan T. (Tamyak) kardeşimin dediğine en yakın tercihi yapmış oldum. Ama her konuda olduğu gibi fikir veren herkes bana kararımda yardımcı oldu. Önce, gidip bir bayii de, kappa 30 ve 35 lt ürünleri motorumun üzerine koyarak baktım. Sonra GIVI yi satan bayiiye gittim son kararımı vermek üzere.

Aldığım ürün, GIVI 34 lt. E340 model topcase. €90 fiyatı var. Kappa 35 lt fiyatına çok yakın. 177 TL kappa 35 lt., 200 TL GIVI 34 lt. Bu farka değecek bir ürün bence GIVI.

30 lt alacaktım daha kip dursun diye, ama ayağa verdiğim 130 TL dan sonra sadece bir kask alacak olan 30 lt çok küçük geldi bana.

Fotoğraflarını yarın paylaşmaya çalışacağım. Bu arada motosikletim artık rodajdan çıkmış gibi, 130 km./h sürati çok çabuk görüyor artık.

Saygı ve sevgi ile.

Yorum yap

Arkadaşlar, şimdi de sizlerle motosikletimin sele altı, ayakaltı ve arka çanta toplam taşıma kapasitesi görüntülerini paylaşıyorum. Yorumsuz. Yorumlar sizden olsun.

Saygı ve sevgi ile.

Konu Fecri tarafından (http://www.scooturk.net/member/3650-fecri Saat 10-12-2009, 18:50 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Maaşallah, 1 aylık alışveriş sığmış resmen

Fecri abi, donmuş ürünleri sele altına koyma, sıcaktan bozuluyor

Yorum yap

Evet çok ısınıyor sele altı Ömer. Yoğurt yapılabilir orada...

Yorum yap

Maşallah yük taşıma kapasitesi oldukça iyi. Ayakları koyduğun bölüme de eşya koyulabilmesi büyük avantaj. X9'da torba asılabilecek bir askı mevcut. Oraya maksimum 3 torba sığdırabiliyorum. Ancak orta bölümde benzin deposu olmasaydı ve ayaklarımı koyabileceğim bir yer olsaydı daha fazla torba alabilirdim. Ben sanırım 3 öne, 2 sele altına 2 top case'e olmak üzere 7 torba taşıyabilirim. Yani SYM Joyride, ebat olarak daha küçük olmasına rağmen genişliğiyle ünlü X9 ile aynı sayıda yük taşıyabiliyor. Arka koltuğa file ile sabitleştirmek üzere 2 torba daha alınabilir diye düşünüyorum. Böylelikle 9 torba ile otomobildeki gibi yük taşıma kapasitesi oluşuyor. Bu elbette motosiklet için uzun süreli yolculuklarda zararlı olacaktır ancak marketten eve kadarki mesafeyi yürümemek için de iyi bir araç olduğunu kanıtlamaktadır.

Yorum yap

onurdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Maşallah yük taşıma kapasitesi oldukça iyi. Ayakları koyduğun bölüme de eşya koyulabilmesi büyük avantaj. X9'da torba asılabilecek bir askı mevcut. Oraya maksimum 3 torba sığdırabiliyorum. Ancak orta bölümde benzin deposu olmasaydı ve ayaklarımı koyabileceğim bir yer olsaydı daha fazla torba alabilirdim. Ben sanırım 3 öne, 2 sele altına 2 top case'e olmak üzere 7 torba taşıyabilirim. Yani SYM Joyride, ebat olarak daha küçük olmasına rağmen genişliğiyle ünlü X9 ile aynı sayıda yük taşıyabiliyor. Arka koltuğa file ile sabitleştirmek üzere 2 torba daha alınabilir diye düşünüyorum. Böylelikle 9 torba ile otomobildeki gibi yük taşıma kapasitesi oluşuyor. Bu elbette motosiklet için uzun süreli yolculuklarda zararlı olacaktır ancak marketten eve kadarki mesafeyi yürümemek için de iyi bir araç olduğunu kanıtlamaktadır.
                              Evvveet. Tespitlerin inanılmaz yerinde ve doğru Onur. Ayaklar çok rahat olmasa da marketten eve taşınabiliyor paketler. Arka koltuğa torbayı sabitlemeye gelince bir iki kez düşürdüm oradan paketleri, dikkat dağılıyor ve son çare dışında bu kadar yeter. Arka koltuk üstü çok gerekmedikçe boş kalsın bence.

Bu arada havalar güzel gitmediği için çekim yapamadım. Ben takvim için fotoğraf gönderemeyeceğim bu gidişle.

Yorum yap

Fecri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Evvveet. Tespitlerin inanılmaz yerinde ve doğru Onur. Ayaklar çok rahat olmasa da marketten eve taşınabiliyor paketler. Arka koltuğa torbayı sabitlemeye gelince bir iki kez düşürdüm oradan paketleri, dikkat dağılıyor ve son çare dışında bu kadar yeter. Arka koltuk üstü çok gerekmedikçe boş kalsın bence.

Bu arada havalar güzel gitmediği için çekim yapamadım. Ben takvim için fotoğraf gönderemeyeceğim bu gidişle.
                                Fecri abi zaten bu ilk takvimde mümkün olduğunca grup fotoğrafları yer alacak. Bir sonraki yıl için ben bizzat fotoğraf çekimleri yapacağım. Sadece takvim için değil hem test yazıları hem de wallpaperlar için bol bol fotoğraf çekimi yapacağız. Tabiki Türkiye'de kimsenin denemediği bir tekniği de bugünlerde çözme yolunda ilerliyorum. Yakın zamanda bir kaç fotoğraf paylaşarak demek istediğimi daha iyi anlatabileceğim. Selamlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X