Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

KYMCO Agility 125/Agility City 125 Hakkında Herşey

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• KYMCO Agility 125/Agility City 125 Hakkında Herşey

Kymco Hakkında :

Agility 125, 2006 yılında ülkemizde satışa sunulmuştur.

Agility 125

Teknik Özellikler:
    Ölçüler U/G/Y (mm) 1830 x 690 x 1125
    Ağırlık (kg) 106
    Motor Tipi 4 zamanlı
    Soğutma Sistemi Hava
    Şanzıman CVT
    Motor Hacmi (cm³) 124.6
    Ateşleme Tipi CDI
    Yakıt Kapasitesi 5 lt (5.5 lt)
    Yağ Kapasitesi Değiştirmede 0.8 lt,Dağıtmada 0,9 lt
    Sele Yüksekliği 790
    Max. Güç (Hp/d/d) 9 / 7500
    Max. Tork (Nm/d/d) 9.6 / 6500
    Frenler Ön / Arka Disk / Kampana
    Tekerlek Ölçüsü Ön 120 / 70 - 12
    Tekerlek Ölçüsü Arka 130 / 70 - 12
    Renk Seçenekleri

Yakıt Tüketimi (kullanıcı ortalamaları)
    100 km'de ort. 2.5 lt-3 lt arası
    Bir depo ile ortalama 175-180 km arası yol katediliyor.(200 km kateden kullanıcılar da mevcut)

Artıları
    +Düşük yakıt tüketimi
    +Performans
    +Sele altındaki bagaja büyük boy kaskın sığması
    +Genel anlamda sorunsuzluk*

Eksileri
    -Yüksek sele nedeniyle rahatsız oturma pozisyonu
    -Sert süspansiyon
    -Ara km sayacı olmaması(trip sayacı)

*50.000 km'leri aşan ve rutin bakımları dışında masrafı olmayan Agility'ler mevcut.

2007 yılında Agility hafif bir makyaj geçirmiş ve gidonda olan sinyal lambaları far hizasına alınmıştır

2006 Agility

2007-

2008 yılı itibariyle de Agility için yeni renk seçenekleri sunulmuştur
    Turuncu-siyah

Kırmızı-siyah

Mavi-gri

2006 yılı satış fiyatı : 2550 TL
    2010 yılı güncel satış fiyatı: 3500 TL

------------------------------------------------------------------------
    2008 yılı sonlarında Agility daha modern bir görünüme kavuştu ve "Agility City 125" ismi ile farklı bir Agility satışa sunuldu.

Agility City 125

TEKNİK ÖZELLİKLER :
    Ölçüler 2040 x 740 x 1240
    Ağırlık (kg) 121.5
    Motor Tipi 4 Zamanlı
    Soğutma Sistemi Hava
    Şanzıman CVT
    Motor Hacmi (cm³) 125cc
    Ateşleme Tipi CDI
    Yakıt Kapasitesi 6
    Yağ Kapasitesi 0,9 lt
    Sele Yüksekliği 780 mm
    Max. Güç (Hp/d/d) 9.5Bg / 7500dev/dk
    Max. Tork (Nm/d/d) 9.8
    Frenler Ön / Arka Disk / Disk
    Tekerlek Ölçüsü Ön 100/80-16
    Tekerlek Ölçüsü Arka 120/80-16

Renk Seçenekleri

Artıları(Agility 125'e ilaveten)
    +16" jantlar
    +Modern görünüm
    +Arka disk fren
    Eksileri
    -Sert sele
    -Sele altı bagaja kask sığmaması
    -Büyük jantın kalkışta yaşattığı performans kaybı(Agility 125'e göre)

2010 yılı güncel satış fiyatı: 4356 TL

Agility 125 ile Agility City 125 arasındaki farklar

-Agility 125 12" janta sahip, City 125 16" janta sahip
    -Agility 125 9.1 hp(124.6 cc) , City 125 9.5 hp(125 cc)
    -Agility 125 ön disk-arka kampana fren, City 125 ön-arka disk fren
    -Agility 125'in arkada tek amortisöre, City 125'in arkada çift amortisöre sahip
    -Agility 125in gidon altında saklama gözü yok, City 125'in gidon altında saklama gözü mevcut

Detaylı Teknik Özellikler

Bakım ile ilgili bilgiler(AGİLİTY 125/AGİLİTY CİTY 125)

Ateşleme sistemi

Bilgiler Için Teşekkürler

Yorum yap

Asım, güzel bir karşılaştırmalı bilgilendirme olmuş.
      Ellerine sağlık. Bilgilerin devamını, diğer marka modellerde de bekliyoruz.

Saygı ve sevgiler.

Yorum yap

http://www.scooturk.net/showthread.php?t=3372

Yukarıdaki link Agility City125 için en çok yorum yapılan konu başlığıdır!

Yorum yap

McKeinZe16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Bilgiler Için Teşekkürler
          Ben teşekkür ederim.

Fecri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Asım, güzel bir karşılaştırmalı bilgilendirme olmuş.
          Ellerine sağlık. Bilgilerin devamını, diğer marka modellerde de bekliyoruz.

Saygı ve sevgiler.
          Sadece konu başlığı ile değil de konu içeriği ile de Agility hakkında birşeyler paylaşalım istedim abi. (ilerleyen zamanlarda)

ilhanda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          http://www.scooturk.net/showthread.php?t=3372

Yukarıdaki link Agility City125 için en çok yorum yapılan konu başlığıdır!
          Biz Agility 125'ten devam edelim öyleyse.

Yorum yap

kullandığım scooter bu model olması sebebiyle bir hayli zevkle okudumpaylaşım için teşekkürler arkadaşım...

Yorum yap

ASIM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Sadece konu başlığı ile değil de konu içeriği ile de Agility hakkında birşeyler paylaşalım istedim abi. (ilerleyen zamanlarda)

Biz Agility 125'ten devam edelim öyleyse.
              Burada, sadece Agility 125 paylaşımları olsa bile başlangıçta zaten piyasada olan yeni versiyonu ile karşılaştırmak çok iyi fikir olmuş.
              Tekrar ellerine sağlık Asım. Çok faydalanılacak bir başlık olacağı aşikar.

Saygı ve sevgiler.

Yorum yap

merhabalar, kymco agility 125 kullanıcısıyım motorumu alalı yaklaşık 2 ay oldu ve 1000 kmdeyim nasipse yarın 1000 km bakımına götüreceğim ancak iki günden beri motorumda kalkışlarda yaşadığım bir sorun tespit ettim.gaza yüklendiğimde motorda bir hayli titsreşim oluyor ve 1-2 sn sonra da ileriye seri bir şekilde fırlıyor bu fırlama direksiyonda baya bir kötü hissediliyor fikri ve bilgisi olan arkadaşlardan faydalanmak isterim ayrıca sitemizdeki kaliteli ustalarımızında tavsiyelerini beklerim.bildiğim kadarıyla asım arkadaşımız agilitynin kurdu

Yorum yap

ali yüren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  merhabalar, kymco agility 125 kullanıcısıyım motorumu alalı yaklaşık 2 ay oldu ve 1000 kmdeyim nasipse yarın 1000 km bakımına götüreceğim ancak iki günden beri motorumda kalkışlarda yaşadığım bir sorun tespit ettim.gaza yüklendiğimde motorda bir hayli titsreşim oluyor ve 1-2 sn sonra da ileriye seri bir şekilde fırlıyor bu fırlama direksiyonda baya bir kötü hissediliyor fikri ve bilgisi olan arkadaşlardan faydalanmak isterim ayrıca sitemizdeki kaliteli ustalarımızında tavsiyelerini beklerim.bildiğim kadarıyla asım arkadaşımız agilitynin kurdu
                  Ben agilitiy 125 den çok memnundum ve bir arkadaşımada ilk motoru olarak aldık ve senin yaşadiğin sorun ondada oldu debriyaj balatasından tamamıyle kaynaklanıyor hatta şöyle tariif ediğim : Kalkışta baya bir sarsıyor ve sonrada birden ileri doğru fırlıyor ve sadece ilk kalkışta bu sorunu yapar .

Piyasada biriki tip balatası mevcut bir tanıdık usta bu motorlarda baya sağlam ve uygun modifiye yapıyor inanamıyacağın bir kalkış gücü oluyor ön tekeri yerinde tutamıyorsun sadece balata fiyatı 50 tl den başlıyor bu arada.

Yorum yap

ilgin için teşekkür ederim, motorun garantisi devam ediyor bir sorun olmaz herhalde, bir de bu problem kronik birşeymi acaba?

Yorum yap

Merhaba bende agility city var bahsettigiz modifiye yapan ustanin bilgileri varsa paylasirsaniz sevinirim. Ben de motorumu o ustaya gostermek isterim
                      Konu Mert Arisan tarafından (http://www.scooturk.net/member/4497-mert-arisan Saat 04-07-2010, 22:06 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

knoxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Merhaba bende agility city var bahsettigiz modifiye yapan ustaanin bilgileri varda paylasirsaniz sevinirim niyetim var Ben de mootorumu o ustaya gostermek interim
                        Seyran tepede adresini tarif ede bilirim sadece arkadaşım sürekli gidiyor oda yurt dışında önümüzdeki hafta bilgileri ulaştırırım size

Yorum yap

cok sevınırım tesekkurler sımdıden...

Yorum yap

knoxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Merhaba bende agility city var bahsettigiz modifiye yapan ustanin bilgileri varsa paylasirsaniz sevinirim. Ben de motorumu o ustaya gostermek isterim

yıldız motor mehmet usta KYMCO yetkili servisi.

Korayın arkadaşıyım dersen hemen modifiye istediğini anlar lacivert kymco lu olarak tanır ve kymco yetkili servis listesinde mevcut bir servis.

YILDIZ MOTOR
                            NATO CAD. NO:52
                            SEYRANTEPE ISTANBUL
                            Tel:+90 (212) 264 43 98

Yorum yap

ali yüren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Estağfurullah.

Şimdiki Agility benim 2. Agility'im.

Önceki motorumu yaklaşık 7500 km kullandıktan sonra sattım.

Onda da aynı durum yaşanıyordu,bunda da aynı durum yaşanıyor.

Fakat bu olay belli bir süre sonra - debriyaj balatasının eskimesi ile- kısmen ortadan kalkıyor.

Bu sarsıntıyı çoğu scooter kullanıcısı yaşamıştır. Kalkışta biraz fazla gaz vermek sureti ile idare edilecek bir sorundur.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X