Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

SYM 250i GTS Evo

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• SYM 250i GTS Evo

Arkadaşlar SYM 250i GTS Evo kullanan varmı aramızda?

Bu motorla ilgili olarak satıcısından bile sağlıklı bilgi alamadım. Test etme şansıda bulamadım bir türlü.
    Şu sıralar senelerce sorunsuz kullanabileceğim bir maxi-scooter almak niyetindeyim.

Kullanım amacı olarak şehir içinde yoğun trafiğe girmemeye eskiden beri özen gösteririm. Ayrıca küçük makinayla otobana çıkmak pek sağlıklı gelmiyor ve bende boş günlerimde şehir karmaşasından uzaklaşıp rüzgara karşı keyif yapmak, doğaya, çayır çimene karışmak, arada bir Abant yada Sapanca'ya uzanmak, belki Akdenize inmek, henüz bilemediğim başka yerler keşfetmek istiyorum.

Dolayısıyla bütçem oranında birkaç model belirledim;

1- Kymco Xciting 250i
    a) + Yeterince seri
    b) + Son derece konforlu ( Test ettiğim araçta kendimi Goldwing kullanıyormuş gibi hissettim, resmen aşık oldum.)
    c) + Son derece şık tasarım
    d) + Çift disk ön fren
    e) - Sorunlu distribütör
    f) - 2011 modelde gelişen özellikler, 250 yerine 300cc ve kasa değişikliği ile muhtemelen uçacak olan fiyat

2-Sym GTS 250i Evo
    Yeni kasa ve geliştirilmiş yeni motor dışında bildiğim birşey yok. Kendim kullanacak bir tane bulamadığım gibi kullanmış kimseyede rastlayamadım.
    Ama karbüratörlü eski kasa ile kıyaslarsak bence Kymco çok da üstün gibi.

3- Yamaha x-max
    a) + Hem şehir içi hem şehir dışı kullanıma son derece uygun
    b) + Baştan sona kadar tork üreten motor
    c) + Şık tasarım
    d) + Tartışılmaz kalite
    e) - Ödemede anlaşamadık

4- Runner 200 ST
    Sürüş pozisyonu otobanda rahatsız edebileceği için son anda elendi.

Aslında İtalyan grubunda çok güzel motorlar var ama bütçeyi aşıyor. Gerçi bir Malaguti Madison buldum 2008 model 0 km. Ama başıma iş alırmıyım diye endişelerim var. Ayrıca makina ne kadar sıfırsada 3 yaşında.

Son durumda SYM'nin performansını çok merak etsemde Kymco'nun inanılmaz konforu beni çok fazla etkiledi. Eğer deneyebileceğim 2011 GTS Evo bulamazsam tercihimi 2010 Kymco'dan yana kullanacağım.

Gönlüm Kymco'dan yana ama vitesli modellerde kafamı karıştırmıyor değil bu arada.
    Mondial 150 ZC motorumu biraz elden geçirip şehir içinde kullanayım yanınada bunlardan birinimi edineyim acaba?

Kawasaki ER6-N (2006)

Honda CBF 600 (2005)

BMW F650 CS (2002)

Enteresan araçlar arasında kafam karıştı, üstüne kafamda güzel anlatıyorum işte, kusura bakmayın vaktinizi çaldıysam.

Sevgiler ve saygılarla,

Bunların arasında en mantıklısı sıfır bir gts evo...Uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorsanız sıfır almalısınız kesinlikle! Ayrıca dediğiniz gibi kymco da distribütör sıkıntısı (parça vs) forumda bayadır konuşuluyor.Ayrıca parça fiyatlarıda pahalı imiş forumdan alınan bilgilere göre.Bunlar düşünülürse yeni tip gts evo öne geçiyor.Sıfır fiyatlarıda yaklaşık aynı.Ayrıca sıfır almanız taksit açısından da mantıklı.Peşin fiyatına 6-9 taksit yapıyorlar...

Yorum yap

chacagua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bunların arasında en mantıklısı sıfır bir gts evo...Uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorsanız sıfır almalısınız kesinlikle! Ayrıca dediğiniz gibi kymco da distribütör sıkıntısı (parça vs) forumda bayadır konuşuluyor.Ayrıca parça fiyatlarıda pahalı imiş forumdan alınan bilgilere göre.Bunlar düşünülürse yeni tip gts evo öne geçiyor.Sıfır fiyatlarıda yaklaşık aynı.Ayrıca sıfır almanız taksit açısından da mantıklı.Peşin fiyatına 6-9 taksit yapıyorlar...

Zaten bende vitesliler dışında kesinlikle sıfır bakıyorum. Kynco'nun 2011 modeli henüz gelmedi galiba, hiçbir yerde yok. Hani olsa bile mevcut tasarım, konfor ve bugüne kadarki (Karbüratörlü, eski kasa) GTS'lerle yapılmış tüm karşılaştırmalarda "ürün" olarak hep daha çok beğenilmiş. Kymco'ya kendim de bindim ve "Scooterda son noka bu olsa gerek" diye düşündüm.

SYM için pazarlık aşamasını bile bitirdik ama tabi sıfır motorun paketini denemem için açmadılar doğal olarak. "Keşke" dememek için yeni Evo'yu denemek veya hem Evo'yu hem Xciting'i kullanmış birinden yorum almak istiyorum. Eğer mümkün olursa tabi.

Yorum yap

Araştırma,inceleme ve tercih yönteminiz için tebrikler..Kymco Down town300İ yi de incelemenizi öneririm..Aylık dergimizin 2nci sayısında test edilmiş olması da bir avantaj sağlayabilir..Kolay gelsin..

Yorum yap

Selamlar, Sym 2009 model karburatorlu olanı Temmuz dan beri kullanıyorum sıfır almıstım yaklasık 4500 km oldu uzun yol yaptım hep.. 2 kisi de tek kisi de cok rahat.. 250cc motosiklet icin cekisi gayet yeterli, ayrıca ben j costa varyator taktıktan sonra ara hızlanmalar mukemmele yaklastı.. kullanılan malzeme kalitesi cok iyi.. kymco da iyidir ikisi zaten birebir rakipler..
          bendeki eski kasa ancak eski ve yeni kasa arasında motor haricinde kasa olarak cok fark yok sadece on far yapısı degisik.. beygir gucleri aynı sayılır.. cbs( kombine fren sistemi) gayet basarılı fren guven veriyor.
          umarım fikir verir.. Simdidren hayırlı olsun..

Yorum yap

nicer_dicer Nickli Üyeden Alıntı
            Bu forumda Kymco sempatizanlığı var biraz
            Yerli yersiz yapılınca bu sempatizanlık, antipati uyandırıyor bir çok kişide... Sağlık olsun, bir şekilde çözülür o sıkıntı da.

Bence bu motorlar içinde tercih edilebilir motorların başında Xmax geliyor. Ama fiyatta anlaşamamışsın. O halde önerim yeni bir motor olacak. Yamaha Xcity'de, duyduğum kadarıyla ciddi bir indirime gidilmiş. Yanlış hatırlamıyorsam 9600 TL civarı bir fiyat. Kemeri biraz daha sıkıp 2011 Xcity alınabilir. Ama yok o kadar para veremem diyorsan da Sym dayanıklılık anlamında parasının hakkını veren bir motor. Tasarımı da gayet iyi. Bir tek jantları çok sıradan. Onun haricinde çok şık bir motor.

Yorum yap

Bencede ilgi ve alakanı aşağadaki motora yoğunlaştırmanı dilerim.

Yorum yap

Engin Ençetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Bencede ilgi ve alakanı aşağadaki motora yoğunlaştırmanı dilerim.

ilgiyi motora yoğunlaştıralım da engin bey, alakayı hangisine

Yorum yap

Ben xciting 250i öneririm bana göre sym den daha sık,helede beyazı. Tek yaşayacağın sorun trafikte, ışıklarda beklerken veya bir yere park ettiginde abi bu nasıl birsey bu kaç para markası ne gibi sorularla bol bol karsilasip cevap vermekten sıkılman olur.ayrıca öndeki çift disk sayesinde muhteşem ve dengeli bir frenaji var.bir kaç kez bu frenaj sayesinde yolun ortasında Allah ne verdiyse frene asılan bir kaç gerizekalinin arkasına çarpmamdan kurtuldum.

Yorum yap

kafa grenajı tek farlı eski kasa xciting 250i ler enjeksiyonlu mu arkadaşlar? yakıt durumu nedir?

Yorum yap

Bende 2006 modeli vardı 8 ay kullandım daha sonra Burgman 400 almıştım.Kullandığım süre içerisinde edindiğim izlenim son derece keyifli ve emsallerine görseli olan bir motor.Diğerleri ile karşılaştırdığında sis farı led stoplar yeni modelinde gündüz farı gidon üzerindeki düğme ile açılan sele ve hoş gösterge paneli olarak söyleyebilirim.2010 modelini geçen hafta kullandım.Çok stabil ve zevkli bir motor tek sıkıntısı son sürat 140 km oda kullanana ve beklentilere göre değişir.Yeni modellerde beyaz reng seçeneğide oldukça hoş...

Yorum yap

burada sym evo ile ilgili deneyim sahibi bir arkadaşımız var.size sym konusunda ışık tutabilir, açıkçası benim de çok beğendiğim ve ilerki zamanlarda alabilirim deiğim bir scooter...
                        http://www.scooturk.net/showthread.php?t=8440

Yorum yap

onurdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bence bu motorlar içinde tercih edilebilir motorların başında Xmax geliyor. Ama fiyatta anlaşamamışsın. O halde önerim yeni bir motor olacak. Yamaha Xcity'de, duyduğum kadarıyla ciddi bir indirime gidilmiş. Yanlış hatırlamıyorsam 9600 TL civarı bir fiyat. Kemeri biraz daha sıkıp 2011 Xcity alınabilir. Ama yok o kadar para veremem diyorsan da Sym dayanıklılık anlamında parasının hakkını veren bir motor. Tasarımı da gayet iyi. Bir tek jantları çok sıradan. Onun haricinde çok şık bir motor.
                          Maalesef Xcity elde kalmamış ve yenisini siparişle getiriyorlarmış, yani şimdi alıp sezon sonuna kadar beklemek gerekebilir.

Kymco'nun 2010 modelini yeni kasasına sırf tasarımı nedeniyle tercih ederim ayrıca yeni modelin fiyatıda henüz belli değil.
                          Yeni SYM tasarımla beraber motor teknolojisini geliştirmiş, eğer Kymco ile arasındaki performans farkını kapatmışsa (ara hızlanmalarda, yokuşlarda) tercih edebilirim. Seramik piston, nikesil kaplı silindir zaten Kymco'da olan şeyler.

Bahsettiğim diğer vitesli motorların yanına bütçemin el verdiği model yılınıda yazmıştım. Yani sıfır BMW'ye uzaktan bile bakmam söz konusu olamaz
                          Eğer viteslilerden birini alacak olursam mevcut Mondial'i şehir içi koşturmasında diğerini sadece keyif amaçl gezmelerde kullanırım.

Yorum yap

Arkadaşlar, bence ülkemizde Biraz'da SYM'ninde önünü açmak gerek. Hep Kymco Kymco olmazki

Yorum yap

pocemonmutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Arkadaşlar, bence ülkemizde Biraz'da SYM'ninde önünü açmak gerek. Hep Kymco Kymco olmazki

Şaka da olsa, gerçek de olsa çok haklı bulduğum bir yorum oldu bu Mutlu.
                              SYM GTS Evo 250i yeni geldi, Kymco 250i yeni kasa çift farlı model sanırım 2011 de gelir.
                              Lafın kısası: 2011 de iki rakip, müşterilerce ne kadar tercih edilecek,
                              satış rakamları ne olacak ben de merakla bekliyorum.

Belirlenecek, fiyatlar ve kampanyalar da modellerin artıları ve eksileri kadar etkili olacaktır sanırım.

Bir ara, SYM joyride Evo 200i den sonra GTS Evo 250i almayı düşündüm, fiyatı yüksek geldi. Sonra Xciting 250i ile ilgilendim.
                              Nasip olmadı, belki de isabet oldu.
                              Şu anda alacak olsam, sanırım ben de mevcut kasalar içinde yenilenmiş SYM GTS Evo 250i yi tercih ederim.

Xciting yeni kasa, geldiğinde ne olur bilemem?

Saygı ve sevgiler.
                              Konu Fecri tarafından (http://www.scooturk.net/member/3650-fecri Saat 10-10-2010, 10:03 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X