Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Honda Pcx

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sevgili Oğuz ;
    Teşekkürler

kadir yurtekin

Yorum yap

• Çok teşekkürler Oğuz Bey

Yorum yap

• Ben PCX beklemekten fena halde sıkılmış biri olarak sanırım biraz daha kendimi sıkarak Aprilia Scarabeo 200ie ye yöneleceğim. Bugün telefonla da olsa lütfü beyle görüştüm birde anlaşırsak tamamdır.

Yorum yap

• scarabeo 19 hp ile bence çok iyi bir alternatif.uzun yoldada sorun çıkaracağını sanmam.ama oturuş pozisyonu bel ağrısı vs yaparmı?kullanlara sormak lazım

Yorum yap

• O zaman bana Scarabeo konusunun yolu gözüktü.

Yorum yap

• hayırlı olsun.benim de canım sıkılıyor ancak bu ara havaların karışık gitmesi beklememe sebep olan faktörlerin başında geliyor. Havalar düzelmiş olsa ve bahar iyice kendini göstermiş olsa başka modellere yöneleceğim. Zaten Ankara da kaç ay binebileceğim ki. Onun bir kısmını da beklerken geçirirsem hiç de güzel olmaz.

Yorum yap

• selenge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Abi aslına bakarsan çok yorum yapacak bir durumum, donanımım olmasa da;

1. Motor, üst segmentteki motorlara benziyor konfor açısından, üst sınıf bir konfora sahip, ne bel ağrısı ne kalça, kymco dink ile rahatlığı kıyas görmez, çok ama çok rahattı.

2. Bagaj kısmı gözlemlediğim tek eksi tarafı, ben biraz küçük buldum. Birde şu var, motor yeni motor olmasına karşın frenleri sorunluydu, fren performansını hiç beğenmedim ama bu muhtemelen kiralık oluşundan diye düşünmüştüm. Gerçi kiralık da olsa yeni motor malum hemen su koyvermemeliydi. Biraz narin sanırım, deneyecek kişiler fren konusuna özellikle dikkat etsinler derim.

3. Motoru bangkok da kullandım, bangkok'a gidenler bilirler, düm düz bir şehir ve yollarının asvalt kalitesi çok çok iyi, bilmiyorum bu sebepten mi, ivmelenmesi beni çok şaşırtmıştı, sanki 200 cc üstü bir motora sahipmiş gibi gelmişti.

4. Fevkalade bir görünüme sahip, diger maddeleri geçin hiç bir zaman gözünüze kötü gelmeyecek eminim.

5. Türkiyedeki motorlar da aynı donanımda olurmu bilmem ama , çok şaşırtan bir özelliği vardı, belki sizlerin malumunuzdur ben ilk kez tecrube ettim, motor fren yaparak durdunuz diyelim ki, kendi kendi stop ediyor. Ben ilk başta arıza falan yaptı sandım Yolda gidiyosun, kırmızı yandı, frene bastın hızın 0 km/h 'e düştü, motor anında kendini "hibernate" yada "uyku modu"na çekiyor, ama gaza bastığın anda da çalışmaya başlıyor, sanırım yakıt tuketimi konusuna öncelik verilmiş.

Velhasıl ben çok begendim, gözüme güzel geldiği gibi performansı da artçılı kullanımda bile tatmin edici, bu motor piyasayı normal koşullarda silip süpürmesini beklerim ben, çok iyi çünkü, ama elbette denemeden kimse karar vermemeli.

Faydası olacak bir yorumum olamıyor tamamıyle subjektif, bana göre olan şeylerden söz ettim, umarım deneme şansı bulabilirsiniz.

Selamlar..

güzel ve faydalı paylaşım teşekkürler +1

Yorum yap

• OmerG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Ben PCX beklemekten fena halde sıkılmış biri olarak sanırım biraz daha kendimi sıkarak Aprilia Scarabeo 200ie ye yöneleceğim. Bugün telefonla da olsa lütfü beyle görüştüm birde anlaşırsak tamamdır.
                  Zaten PCX in yurtdışındaki fiyatlarına bakınca en donanımsızı 5400 tl oluyo donanımlıları is 5900 tl ye kadar varıyo yani honda PCX in fiyatını 4870 tl gösterip sonra yükseltince herkes Aprilia Scarabeo 200ie konuşmaya başlayacak eminim

Yorum yap

• selenge Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Abi aslına bakarsan çok yorum yapacak bir durumum, donanımım olmasa da;......................................

Velhasıl ben çok begendim, gözüme güzel geldiği gibi performansı da artçılı kullanımda bile tatmin edici, bu motor piyasayı normal koşullarda silip süpürmesini beklerim ben, çok iyi çünkü, ama elbette denemeden kimse karar vermemeli.

Faydası olacak bir yorumum olamıyor tamamıyle subjektif, bana göre olan şeylerden söz ettim, umarım deneme şansı bulabilirsiniz.

Selamlar..

Oğuz, çok teşekkürler.
                    Duyarlı davranıp detay izlenimlerini paylaştığın için.

Yorum yap

• saliverson7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Zaten PCX in yurtdışındaki fiyatlarına bakınca en donanımsızı 5400 tl oluyo donanımlıları is 5900 tl ye kadar varıyo yani honda PCX in fiyatını 4870 tl gösterip sonra yükseltince herkes Aprilia Scarabeo 200ie konuşmaya başlayacak eminim

Salih, Scarabeo 200i nin fiyatı €3.090.- galiba.
                      Yaklaşık 6.800.- TL yapıyor sanırım.

Kesinlikle, Scarabeo satın alınacak bir seçenek.
                      Ancak, Pcx in de kendine has özellikleri ve fiyat avantajı var.

Gel gelelim, bu modeli satın almak isteyenleri keşke bu kadar bekletmeseydi Honda.
                      Ferco veya Piaggio İtalya, önce Scarabeo yu fuarda sergileyip ben bunu getireceğim diye
                      ön yoklama almadı hatırladığım kadarı ile.

Hepimiz, kendi bakış açımızla olaya yaklaşıyoruz.
                      Vardır onlarında kendilerince haklı sebepleri ne diyelim.

Yorum yap

• Bildiğim kadarıyla pcx in dünya lansmanı Türkiye'de yapılmadı. Yani ülkemiz hariç bazı ülkelerde zaten kullanılan bir model. Bu da üretimin önceden var olduğunu ve ancak çeşitli sebeplerden dolayı başka ülkelere gönderildiği anlamına geliyor. Burada sıkıntı fuarın olacağını bilip üretimin bir kısmının da Türkiye ye kaydırılması aşamasında yaşanan ya da bilerek öyle planlanan strateji de yatıyor. Bence Honda fuar kapsamında Türkiye de lansmanı yapacağı bu model için ilk partiyi satıp ikinci parti için talep toplamalıydı. Böyle bir planlama daha etkin olurdu diye düşünüyorum. Ancak vergi oranlarındaki değişikliğin böyle bir strateji yaratabileceği konusunu hiç düşünmek bile istemiyorum. Çünkü ilk parti gelip 4870 TL den verseydi ve ikinci parti önümüzdeki dönemde gelecek parti olsaydı fiyatında aşırı bir oynama olması markaya zarar verebilirdi. Daha ülkeye gelmeden ve mevcut fiyatının %90 artacağı söylenen bu model için müşteri de kaçırılmamış oldu.Böyle bir strateji de güdülmüş olabilir.
                        Tabi bu kişisel bir değerlendirme.
                        Zaman herşeyin ilacı, ama zamanı olmayanlarda var.

Yorum yap

• ahmetgenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Bildiğim kadarıyla pcx in dünya lansmanı Türkiye'de yapılmadı. Yani ülkemiz hariç bazı ülkelerde zaten kullanılan bir model. Bu da üretimin önceden var olduğunu ve ancak çeşitli sebeplerden dolayı başka ülkelere gönderildiği anlamına geliyor. Burada sıkıntı fuarın olacağını bilip üretimin bir kısmının da Türkiye ye kaydırılması aşamasında yaşanan ya da bilerek öyle planlanan strateji de yatıyor. Bence Honda fuar kapsamında Türkiye de lansmanı yapacağı bu model için ilk partiyi satıp ikinci parti için talep toplamalıydı. Böyle bir planlama daha etkin olurdu diye düşünüyorum. Ancak vergi oranlarındaki değişikliğin böyle bir strateji yaratabileceği konusunu hiç düşünmek bile istemiyorum. Çünkü ilk parti gelip 4870 TL den verseydi ve ikinci parti önümüzdeki dönemde gelecek parti olsaydı fiyatında aşırı bir oynama olması markaya zarar verebilirdi. Daha ülkeye gelmeden ve mevcut fiyatının %90 artacağı söylenen bu model için müşteri de kaçırılmamış oldu.Böyle bir strateji de güdülmüş olabilir.
                          Tabi bu kişisel bir değerlendirme.
                          Zaman herşeyin ilacı, ama zamanı olmayanlarda var.
                          baktım olmadı, kendimi biraz daha zorlar eski süper motorum scarabeo'ya dönüş yaparım.

Yorum yap

• photovolkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            baktım olmadı, kendimi biraz daha zorlar eski süper motorum scarabeo'ya dönüş yaparım.

Bu ve benzeri mesajlar, umarım gerekli yerlere ulaşıyordur.
                            En azından, bundan sonrası için.

Yorum yap

• scarabeo'yu mağazada inceledim, (pek anlamam motordan ama) gerçekten çok güzeldi. kalitesi her halinden belliydi.

ben yedek parça fiyatı, (az farkla da olsa) yakıt tüketimi ve üzerine 2000tl daha veremeyeceğimden dolayı sanırım beklemek durumundayım.
                              Konu ovunct tarafından (http://www.scooturk.net/member/5708-ovunct Saat 31-03-2011, 16:54 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

• Evet Arkadaşlar,
                                Hemen hemen İstanbuldaki bir tüm satış bayileri ile görüştüm. Ortak payda da söylenenleri aktarıyorum.
                                1- PCX ler ilk parti için mayıs ayı başı teslim görünüyor (kapora verenler öncelikliymiş ), ikinci parti haziran ayı başı öngörülüyor.
                                2- Fiyat da değişiklik olacağı % 80 anladığıma göre. Özellıkle sorduğumda hayır demiyorlar ama yorumda yapılmıyor. Ya da Şirketin satış müdürü söylemiş olanlar rahatlıkla zamlı fiyat olacak diyor.

Özet: PCX ler en yakın mayıs başı yollara çıkmaya başlar.. :S
                                Bence en güzelinden PCX isteyenler hematit taşından bir sabır tesbihi lazım demedi demeyin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X