Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

kanuni bobcat hakkında yardım edermisiniz zor durumdayım.

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kanuni bobcat hakkında yardım edermisiniz zor durumdayım.

Kanuni Bobcat alacağım ancak bilmek istediğim bi kaç şey var siz değerli arkadaşlarımdan yardım istiyorum.Bobcat konusu var ancak daha önce özellik ve tecrübe edenlerin açtığı veya bilgi konusu değildi kıyaslama yapılmış.
    şimdi gelelim merak ettiklerime
    1.150 cc motor ne kadar yakar 100 km de.
    2.bilindik problemleri varmı?
    3.çok sıkıntı çıkarırmı bize
    4.günlük ortalama 15 km yol yapcam okul ev arası ideal midir işimi görürmü
    5.çin malları gibi dökülmesin?
    6.kullananları pişman ettimi
    7.sağlam bakımları falan yapılırsa ömrü nekadardır km ve yıl cinsinden?
    8.beni pişman edermi acaba?
    9.ruhsat plaka masrafları nekadar tutar
    10.gerçekten 3.500 liraya sıfırına değermi ve tavsiye edermisiniz motorun herşeyini çok beğendim ben yağ soğutmalı olması falan güzel uzun yolda prolem de oluşturmaz sanıyorum.tipinide gerçekten seviyorum
    tavsiyelerinizi bekliyorum

http://www.scooturk.net/showthread.php?t=10207

Yorum yap

Bir sorum var 3500 tl nakitmi yoksa kredi ,taksit seçeneğile mi almayı düşünüyorsun ? O rakamlara gerçekten daha iyi bir motor alabilirsin bobcat kötü diğe değil ama başka seçeneklerinde düşünmen daha iyi olur örnek KYMCO agility 125 fiyat olarakta, performans , yakıt olarakta bir çok 150 cc den daha iyi mesela

http://www.scooturk.net/showthread.php?t=7490
      Konu AGU tarafından (http://www.scooturk.net/member/3397-agu Saat 10-03-2011, 15:05 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Bilmiyorum ama ben olsam 3500 tl gibi bir rakama kendini kanıtlamış markaları tercih ederdim.3500 liraya sıfır kanuni alacağıma 2.el italyan,japon alırım.Örneğin 2.el olarak skıpper 150,sym joyrıde 200(2005-2006) vs...

Yorum yap

şimdi olay şu elbette biraz peşinat var %50 ye %50 diyelim Bence bu kymcodan daha iyi bir scooter çünkü gerçekten okuduğum yorumlar var servisi ile ilgli parçalarında sorun çıkıyormuş elbette servis de önemli bir unsur ama paranın tamamı nakit değil bu sebeple imkansız 2.el bir japon almam ve ben soğutması olsun istiyorum uzun yol için hava soğutma değil yani uzun yolda yapmak istiyorum vurdun mu 300 -500km bana mısın demiycek motor lazım elimdeki para maksimum bu oda yarı yarıya bu sebepten elimdeki en sağlam motor bu yada belkide ben yanlış düşünüyorum bu yüzdende sizlere yazıyorum bunlar benim düşüncelerim tabi ki kullananlar daha iyi bilgi vericeklerdir.

Yorum yap

Polat abimiz size en iyi cevabı verebilir sanırım.

Yorum yap

exorcist26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Gelelim merak ettiklerime
              Kısa zaman önce satılığa çıkardığım motorumdaki deneyimime dayanarak aşağıdaki kısa değerlendirmeleri yapabilirim:

1. Benim tecrübem uzun yol 80km/s gidildiğinde 2,8lt/100 km oldu;
              2. 7 ayda 5.500 km kullandım hiçbir sorun çıkarmadı;
              3. "Çok sıkıntı" konusunu doğrusu pek kavrayamadım. Biraz daha açarsanız belki cevaplayabilirim;
              4. Günlük 15 km çok rahat görür işinizi; şehir içi oldukça kıvrak;
              5. Bobcat model olarak Avrupa'ya da satılan bir tip; yabancı diliniz varsa yabancı forumlardan da araştırabilirsiniz. Malzemesi bana oldukça kaliteli gözükmüştü;
              6. Dediğim gibi sadece 7 ay kullandım; yorum için kısa olabilir, ama bu süre içinde hiçbir pişmanlık duymadım. Maxi scooter alma kararı vermeseydim satılığa çıkarmazdım.
              7. Ömrü konusunda birşey söyleyemem, deneyimim oldukça kısa.
              8. Yukarda (6) maddede pişmanlığı açıklamıştım.
              9. Ruhsat plaka masrafları 100 TL cıvarında olmalı.
              10. Bence sıfırına 3.500 lira değer: ben de hemen hemen aynı fiyata almıştım ve pişmanlık duymadım.

Daha uzun süre kullanmış üyelerimiz daha detaylı bilgi verebileceklerdir.
              Karar sizlerin.

Yorum yap

storm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Bilmiyorum ama ben olsam 3500 tl gibi bir rakama kendini kanıtlamış markaları tercih ederdim.3500 liraya sıfır kanuni alacağıma 2.el italyan,japon alırım.Örneğin 2.el olarak skıpper 150,sym joyrıde 200(2005-2006) vs...

Kesinlikle katılıyorum...

Yorum yap

istavrit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Kısa zaman önce satılığa çıkardığım motorumdaki deneyimime dayanarak aşağıdaki kısa değerlendirmeleri yapabilirim:

1. Benim tecrübem uzun yol 80km/s gidildiğinde 2,8lt/100 km oldu;
                  2. 7 ayda 5.500 km kullandım hiçbir sorun çıkarmadı;
                  3. "Çok sıkıntı" konusunu doğrusu pek kavrayamadım. Biraz daha açarsanız belki cevaplayabilirim;
                  4. Günlük 15 km çok rahat görür işinizi; şehir içi oldukça kıvrak;
                  5. Bobcat model olarak Avrupa'ya da satılan bir tip; yabancı diliniz varsa yabancı forumlardan da araştırabilirsiniz. Malzemesi bana oldukça kaliteli gözükmüştü;
                  6. Dediğim gibi sadece 7 ay kullandım; yorum için kısa olabilir, ama bu süre içinde hiçbir pişmanlık duymadım. Maxi scooter alma kararı vermeseydim satılığa çıkarmazdım.
                  7. Ömrü konusunda birşey söyleyemem, deneyimim oldukça kısa.
                  8. Yukarda (6) maddede pişmanlığı açıklamıştım.
                  9. Ruhsat plaka masrafları 100 TL cıvarında olmalı.
                  10. Bence sıfırına 3.500 lira değer: ben de hemen hemen aynı fiyata almıştım ve pişmanlık duymadım.

Daha uzun süre kullanmış üyelerimiz daha detaylı bilgi verebileceklerdir.
                  Karar sizlerin.
                  teşekkür ediyorum güzel bilgilerdi gerçekten çok iyi oldu

Yorum yap

nicer_dicer Nickli Üyeden Alıntı
                    Soğutma sistemi hava da olsa, uzun yol yapabilirsiniz, buna o kadar takılmayın. Ben Asya Motor t19a ile Bursa, Lüleburgaz, Tekirdağ falan yaptım, en ufak şişme yapmadı.

Ama hem soruyorsun, cevap istediğin gibi olmayınca bence öyle değil böyle diyorsun Kanuni almayı kafaya koymuş gibisin. Bana biraz cesaret istiyormuşsun gibi geldi yanlış anlama, eleştiri yapmıyorum

Ben sana SYM Joyride 200(eski kasa) tavsiye edeceğim. Temizini ara, bulursan da kaçırma derim. Sanki sana daha uygun. Hayırlısı olsun..
                    2.elden hiç anlamıyorm asla anlamam seçemem de ama biraz cesaret konusunda haklısın

Yorum yap

exorcist26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      şimdi olay şu elbette biraz peşinat var %50 ye %50 diyelim Bence bu kymcodan daha iyi bir scooter çünkü gerçekten okuduğum yorumlar var servisi ile ilgli parçalarında sorun çıkıyormuş elbette servis de önemli bir unsur ama paranın tamamı nakit değil bu sebeple imkansız 2.el bir japon almam ve ben soğutması olsun istiyorum uzun yol için hava soğutma değil yani uzun yolda yapmak istiyorum vurdun mu 300 -500km bana mısın demiycek motor lazım elimdeki para maksimum bu oda yarı yarıya bu sebepten elimdeki en sağlam motor bu yada belkide ben yanlış düşünüyorum bu yüzdende sizlere yazıyorum bunlar benim düşüncelerim tabi ki kullananlar daha iyi bilgi vericeklerdir.
                      albayrakta 4000 4500 aralaığında carnaby scarebeo al taksitle ikinci el daha iyi ben olsam o paraya bobcat almazdım şahsi fikrim,yada ps 150 olabilir bayileri tercih edin taksit yaptırmak adına,yada sıfır agility 200ide olabilir,

Yorum yap

anlaşamadığımız konu şu 3.500 limitim benim en üst sınırı bu fiyata varsa alırım yani hiç önemli değil ama deil 4000,3550 bile verecek durumda değilim.onunda 1.500 lirasi peşin kalanı taksit teşekkürler

Yorum yap

sym joyrıde 200 düşünürsen forumdan tılsım nickli selim arkadasımız joyrıdesini satıyor.hatta motorun eski sahibide yine forumdan cemal abi idi.Bu yüzden motorun çok temiz olduğunu forumda herkes bilir.istersen bi bak derim
                          http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42619103/detay

Yorum yap

storm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            sym joyrıde 200 düşünürsen forumdan tılsım nickli selim arkadasımız joyrıdesini satıyor.hatta motorun eski sahibide yine forumdan cemal abi idi.Bu yüzden motorun çok temiz olduğunu forumda herkes bilir.istersen bi bak derim
                            http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...42619103/detay

evet ama 4.000 lira veremem ayrıca nakit hiç veremem ama çok güzel motor

Yorum yap

butun sorularının tek yanıtını kendı gözlerinle görmen lazım. o da sana en yakın kanuni ramzey gibi tamirci ya da servisin kapısına bak sonra git yamaha honda gibi kanıtlamış markaların servisine bak. hangi serviste ne kadar motor bozuk tamir için kapıda coksa ondan uzak dur

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X