Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Doğa tutkunu arkadaslar buraya

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Doğa tutkunu arkadaslar buraya

Arkadaslar biliyorsunuzu ki motorcu demek ozgurlugu doyasıya yasamak ve dogayla daha cok butunlesmek demek. Bır cok arkadasımızın outdoor tecrubesı mutlaka vardır bu tecrubelerı burada paylassak nasıl olur.
    Kampcılık,Tracking ,Dagcılık,malzemeler,hayatta kalma teknıklerı vb bilgi ve birikimlerinizi paylasabılırsek faydası olacagına ınanıyorum.
    Konu atak tarafından (http://www.scooturk.net/member/6120-atak Saat 28-06-2012, 09:26 ) değiştirilmiştir.

Güzel başlık. Uzun zamandır yapamasam da kampçılık ve kaya tırmanışıyla ilgileniyorum. Üniversite zamanında Dağcılık Kulübü üyesiydim ama dediğim gibi ne zamandır hiç ilgilenemiyorum.

Yorum yap

Bende "istanbul'da yakın mesafede balık tutmaya ya da gezi yapmaya motorsikler ile nerelere gidilir" bunu merak ediyorum. Hiç bir yer bilmiyorum

Yorum yap

Arkadaslar cok isteyipte bir tulu yapamadıgım kamp olayını fırsat buldugum ilk anda hayata gecırmek ıstıyorum.Bu baslıgı acmamda kı en buyuk sebeplerden baslıcaları ; Bır,iki gunluk kamp ıcın nerelere gıdılır ,yanımızda ne gıbı malzemeler olmalı,minimum kac kısı olmalı ( ıssız yerlerın kesfı acısından ) vb....Ilgılenen ve meraklı arkadasların tecrubelerınden faydalanmak ısterım.

Yorum yap

Eğlenceli ve faydalı bir başlık, teşekkürler Atalay.
          Serkan Mintaş arkadaşımız, bu hafta sonu Ayvalık tarafına kampa gidecekti.

Bu konuda, ondan bilgi alabiliriz sanırım.
          Uygun olduğunda, o da yazacaktır.

Yakın bölgelerde olur, zamanı da uyarsa ben de katılabilirim.
          Konu Fecri tarafından (http://www.scooturk.net/member/3650-fecri Saat 28-06-2012, 10:05 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

byvista Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Bende "istanbul'da yakın mesafede balık tutmaya ya da gezi yapmaya motorsikler ile nerelere gidilir" bunu merak ediyorum. Hiç bir yer bilmiyorum
            gidebileceğiniz yerler şile,ağva,polenezköy,beykoz gibi yerler olabilir...balık için özellikle çengelköy beykoz arası uygundur...

Yorum yap

Fecri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Eğlenceli ve faydalı bir başlık, teşekkürler Atalay.
              Serkan Mintaş arkadaşımız, bu hafta sonu Ayvalık tarafına kampa gidecekti.

Bu konuda, ondan bilgi alabiliriz sanırım.
              Uygun olduğunda, o da yazacaktır.

Yakın bölgelerde olur, zamanı da uyarsa ben de katılabilirim.

Fecri abi , Insallah en kısa zamanda gerceklestırırız. Olta takımını hazrla...

Yorum yap

atak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Arkadaslar cok isteyipte bir tulu yapamadıgım kamp olayını fırsat buldugum ilk anda hayata gecırmek ıstıyorum.Bu baslıgı acmamda kı en buyuk sebeplerden baslıcaları ; Bır,iki gunluk kamp ıcın nerelere gıdılır ,yanımızda ne gıbı malzemeler olmalı,minimum kac kısı olmalı ( ıssız yerlerın kesfı acısından ) vb....Ilgılenen ve meraklı arkadasların tecrubelerınden faydalanmak ısterım.
                Issız yerlere değil de özellikle kamp için ayrılmış alanlara kamp yaparsanız hem daha güvenli olur hem de ilk başlarda çok zorluk çekmemiş olursunuz. Zaten diğer türlü jandarmadan izin almak vs. falan gerekiyor.

İstanbul yakınlarında pek kamp yapmıyorum. Sadece 1 kez seneler önce woody ville'in kamp alanını kullanmıştım. (www.woody-ville.net) O zamanlar güzeldi ama şimdi nasıldır bilmiyorum.

Bir de yine İstanbul yakınlarında Çilingoz'da çadır kurmuştum ama orası doğası çok güzel olmasına rağmen tam bir curcuna yeriydi.

Ballıkayalar var yine yakın mesafelerde. Kaya tırmanışı için gittiğimiz. Orası da yine haftasonları oldukça kalabalık.

Ama en çok keyif aldığım yer neresi diye sorarsanız, Fethiye Kelebekler Vadisi derim. Oranın yeri ben de ayrıdır her zaman.

Kamp için bence en güzel yerler, İstanbul'dan en az 4-5 saat uzaklıktaki mesafelere gitmek olacaktır.

Yorum yap

Burayı da ( http://www.hizirkamp.com/ ) bir arkadaşım önermişti. Hiç gitmediğim için bilemiyorum tabii.

Yorum yap

Sualtına, Aletli dalışa merakı olan varsa eger aramızda; Türkiye'nin ilk, dünyada ise en eski dalış okullarından biri olan Caddebostan Türkbalıkadamlar Spor Kulübü'nün eğitmen dalıcısı olarak faydalı olabileceğim konularda yardımcı olmaktan mutluluk duyarım

Yorum yap

enderadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Sualtına, Aletli dalışa merakı olan varsa eger aramızda; Türkiye'nin ilk, dünyada ise en eski dalış okullarından biri olan Caddebostan Türkbalıkadamlar Spor Kulübü'nün eğitmen dalıcısı olarak faydalı olabileceğim konularda yardımcı olmaktan mutluluk duyarım
                      En çok istediğim şeylerden biri ama çok masraflı gibi gözüktüğünden ve başka bir sürü şeyle uğraştığımdan/uğraşmaya çalıştığımdan, bir türlü vakit ayırıp da deneyemedim.

Ama ilk fırsatta yapmak istiyorum.

Yorum yap

tahagokdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Issız yerlere değil de özellikle kamp için ayrılmış alanlara kamp yaparsanız hem daha güvenli olur hem de ilk başlarda çok zorluk çekmemiş olursunuz. Zaten diğer türlü jandarmadan izin almak vs. falan gerekiyor.

İstanbul yakınlarında pek kamp yapmıyorum. Sadece 1 kez seneler önce woody ville'in kamp alanını kullanmıştım. (www.woody-ville.net) O zamanlar güzeldi ama şimdi nasıldır bilmiyorum.

Bir de yine İstanbul yakınlarında Çilingoz'da çadır kurmuştum ama orası doğası çok güzel olmasına rağmen tam bir curcuna yeriydi.

Ballıkayalar var yine yakın mesafelerde. Kaya tırmanışı için gittiğimiz. Orası da yine haftasonları oldukça kalabalık.

Ama en çok keyif aldığım yer neresi diye sorarsanız, Fethiye Kelebekler Vadisi derim. Oranın yeri ben de ayrıdır her zaman.

Kamp için bence en güzel yerler, İstanbul'dan en az 4-5 saat uzaklıktaki mesafelere gitmek olacaktır.

Tesekkurler Taha.

Yorum yap

fox Nickli Üyeden Alıntı
                          Rahat ve keyif dolu bir kamp icin gerekli malzemeler , cadir, mat, katlanabilir kamp sandalyesi, kamp ocagi, ve su kaynatma, tencere seti ( en azindan aksamlari bir keyif kahvesi veya çayi icin ), katlabilir su bidonu ve iyi bir isik kaynagi. Ve onemli olan bir sey, malzemeleri toplarken Olabildigince kalitelilerini almak lazim, ucuz olanlari sadece idare eder ve zaman zaman cok rahatsiz edebilir, tum keyfinizin icine edebilir

Eser tesekkruler. Bunlar top case veya yan canta olmaksızın dıger esyalarla bırlıkte motorla kolay tasınabılır mı?

Yorum yap

enderadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Benım de cok yapmak ıstedıgım ama bır turlu fırsat bulamadıgım ayrıca malzemelerının pahalı oldugunu dusundugum bır hobi.

Yorum yap

Ayrıca fox'un yukarıda dediği gibi, malzemeleri alırken mümkün olduğunca bilindik markaların kaliteli ürünlerini almaya özen gösterin.

9-10 sene önce aldığım Lafuma çadırımı hala sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Hatırı sayılır bir miktar ödemiştim gerçi ama sonuna kadar hak ediyormuş.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X