Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

trafikten düşürme hurdaya çıkartma işlemi

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• trafikten düşürme hurdaya çıkartma işlemi

arkadaşlar olayı şöyle özetleyeceğim bilgisi olan arakadaş yardımcı olursa bir süprizle karşılaşmamak babında nelere hazırlıklı olmam gerektiği ve eksiklerimi neler onlar hakkında bilgi bekliyorum

2006 model bir scooter var üzerime kayıtlı

scooter istanbulda değil, hurdaya ayrılmış vaziyette başka bir memlekette.

tüm evrak ve plakası bana gönderildi

vergi borcu yok!

ama muayene hiç yapılmamış

sigortası var.!

tescili beşiktaş ilçe emniyette yapmıştık işlemi yine oradamı yapmak gerekli?

trafikten düşürtüp hurdaya ayırma işlemi yapacağım

neler yapmam nereye müraccaat etmem lazım.

takipteyim. bana da lazım bu bilgi...

Yorum yap

Selam aynı şekilde bende BMW marka motorumu hurdaya ayırmıştım..Öncelikle plakasını taşıdığı İl'den(tescilin olduğu)hurdaya ayılıyor...beşiktaşa gidin plakayı ve amacınızı söyleyin sizi yönlendireceklerdir..çok basit gözünüzde büyütmeyin..ilgili memur size belgeyi veriyor sizde vergi dairesine gidiyorsunuz size oradan vergi borcu olmadığına ve hurdaya ayrılmasında bir engel olmadığını belirten belgeyi belirten kağıdı tekrar beşiktaşta ki aynı memura teslim ediyorsunuz..işlem bitiyor ..ancak memurun işlemi gün sonına bırakması sonucunda(işlerinin yoğunluğundan ötürü)eğer unutmazsa.bir iki gün sonra sorarak takip edersiniz::

Yorum yap

slm ben geçen hafta carnaby 200 motorumu hurdaya çıkartım
        işlem çok basit
        önce ek 1 belgesini dolduruyorsunuz ruğsat ve plaka ile trafik şubeye gidiyorsunuz işlem 10 dk sürmüyor
        size araç için bir hurda belgesi si veriyorlar bu belge ile hurdaya çıkartığın motorun
        gerektiğinde motorun parçalarını örnek makinasını noterden gidip satış yapıp devretme imkanıda size tanınıyor

bir ücrette ödemiyorsunuz

Yorum yap

çok güzel bilgiler, teşekkür.

Ek1 belgesi herhangi bir trafik müşavirliğinden mi alınıyor/dolduruluyor ?

Yorum yap

2006 senesinde galeriye keeway marka motorumu verip sıfır motor almıştım. Galeriye de noter den full yetki verdim satması için.

Ancak galeri motoru noter üzerinden değil de elden satmış gibi.

Sonrasında ise geçen ay internet üzerinden üzerimde görünen 1250 liralık borçla irkildim...
            600 küsür lira 2006 dan bu yana ödenmemiş MTV ve gecikme cezaları,
            600 küsür lira da 2006 yılında plakaya yazılmış bir 200 liralık trafik cezası ve onun 400 liralık gecikme cezası.

Motoru biraz araştırdım ancak izine rastlayamıyoruz, trafikten men olarak görünüyor.
            Bu aracın tüm borclarını ödeyip trafikten cekmekten baska care yok gibi görünüyor

Başka bir yöntem var mıdır? durduk yere en ufak bir hatadan dolayı başımıza ne işler açıldı, ancak suç galerinin gibi geliyor ama? bakalım bilemiyorum...

Yorum yap

yetki devredilir. sorumluluk devredilemez.

Yorum yap

SPEEDY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                slm ben geçen hafta carnaby 200 motorumu hurdaya çıkartım
                işlem çok basit
                önce ek 1 belgesini dolduruyorsunuz ruğsat ve plaka ile trafik şubeye gidiyorsunuz işlem 10 dk sürmüyor
                size araç için bir hurda belgesi si veriyorlar bu belge ile hurdaya çıkartığın motorun
                gerektiğinde motorun parçalarını örnek makinasını noterden gidip satış yapıp devretme imkanıda size tanınıyor

bir ücrette ödemiyorsunuz
                anladım herkese teşekkür ederim!

muayene inşallah sorun çıkartmaz.

Yorum yap

Slm
                  Önce aracınızın işlemi için bağlı olduğu trafik şubeden randevu alıyorsunuz bu randevu esnasında yapmak istediğiniz işlemle ilgili bütün evrak vs hakkında size bilgi veriyor extra EK1 vs evrak için BJK şubenin arkasında ayakçılar var onlara daktilo ile yazdıra bilirsiniz .

Yorum yap

http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/TrafikTescil.aspx

TRAFİKTEN ÇEKME İŞLEMİ
                    1. Yeni Tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosu'ndan)
                    2. İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)
                    3. Dilekçe
                    4. Vergi Dairesi'nden borcu yoktur belgesi
                    5. Plakalar getirilecek
                    6. Eski Tescil ve Trafik belgeleri getirilecek.
                    7. Trafikten çekme işlemi aracın kayıtlı olduğu trafik tescil kuruluşunda yapılabileceği gibi herhangi bir trafik tescil kuruluşunda da yaptırılabilir.

HURDAYA AYIRMA İŞLEMİ
                    3. Dilekçe
                    5. Plakalar getirilecek
                    6. Eski Tescil ve Trafik belgeleri getirilecek
                    7. Hurdaya ayrılan araçlar onarımla yenilenseler bile yeniden tescil edilemezler.
                    8. Hurdaya ayırma işlemi aracın kayıtlı olduğu trafik tescil kuruluşunda yapılabileceği gibi herhangi bir trafik tescil kuruluşunda da yaptırılabilir.

Yorum yap

Tekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/TrafikTescil.aspx

TRAFİKTEN ÇEKME İŞLEMİ
                      3. Dilekçe
                      5. Plakalar getirilecek
                      6. Eski Tescil ve Trafik belgeleri getirilecek.
                      7. Trafikten çekme işlemi aracın kayıtlı olduğu trafik tescil kuruluşunda yapılabileceği gibi herhangi bir trafik tescil kuruluşunda da yaptırılabilir.

HURDAYA AYIRMA İŞLEMİ
                      3. Dilekçe
                      5. Plakalar getirilecek
                      6. Eski Tescil ve Trafik belgeleri getirilecek
                      7. Hurdaya ayrılan araçlar onarımla yenilenseler bile yeniden tescil edilemezler.
                      8. Hurdaya ayırma işlemi aracın kayıtlı olduğu trafik tescil kuruluşunda yapılabileceği gibi herhangi bir trafik tescil kuruluşunda da yaptırılabilir.
                      Yazdıklarınız ilk mesaja eklenirse arada kaynamaz ve çok faydalı olur kanısındayım.
                      Teşekkürler paylaşım için.

Yorum yap

hepsi tamam da bu yazan ilk maddeyi anlamakta zorluk çekiyorum.

Yorum yap

hadi bakalım salı gününe randevu aldım.
                          Konu focusrite tarafından (http://www.scooturk.net/member/9002-focusrite Saat 22-06-2013, 13:29 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

bugünki yaptığım işlemler. (hurdaya ayırma)

-3 gün önceden internetten randevu aldım. (kendi bağlı olduğum ilçeye)
                            -bugün gidip ilk önce vergi dairesinden borcum varmı yokmu sorguladım.(yokmuş)
                            -trafik müşavirine gidip gerekli ek ler ve dilekçeyi yazdırdım. (20tl)
                            -trafik şubeye girdim gerekli imzaları attım, evrakları teslim ettim, plakayı teslim ettim.
                            -yeni ruhsat kağıdı çıkartıldı. (70tl)
                            -yarın gidip bana verecekleri yeni tescil belgesi ve evrağı alıp vergi dairesinden düşüreceğim.

işlem tamam.

devlet formaliteleri ile geçirecek yer arıyor! hurdaya çıkarılan bir araca neden yeni ruhsat çıkartılır? yazık değil mi?

Yorum yap

hurdaya ayırma işlemi tamamlandıktan sonra motora ne oluyor peki, yine sizde mi kalıyor?

bir yere teslim etmeniz gerekmiyor mu motoru?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X