Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Yakın tarihli Yunanistan'a giden var mı?

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yakın tarihli Yunanistan'a giden var mı?

Arkadaşlar, yakın tarihte İpsala sınır kapısından geçen var mı? Uluslararası ehliyet uygulaması var mı? Son zamanlarda bir gevşeme var diyorlardı.

Eren en son bir üyemiz gitmişti facebook grubunda yer alıyordu yazısı, uluslararası ehliyet aldığını söylemişti.

Yorum yap

Temmuz başında geçtim Türkiye gümrük çıkışında sorun yok ancak yunanistan gümrük girişinde isteniyor. İlk sefer alacaksanız belli bir masrafı var ancak inanın her kuruşu orada yapacağınız her km'sine değer.

Yorum yap

Takipteyim herhangi bir gevşeme yumuşama belirtisi yok. Muhakkak Yunan sınırında soruluyor. Kısacası 350 TL'yi bayılacaksın.

Yorum yap

Yunanistan sadece ipsala'dan çıkışlarda kesin olarak uluslararası ehliyeti istiyor, Size tavsiyem Kapıkuleden çıkıp tekrar yunana girerseniz uluslararası ehliyetten yırtmış olursunuz. Yunana ipsala haricinden girdiğiniz taktirde ehliyet soran yok. Bana soran olmadı

Yorum yap

Yunanistan Pazarkule kapısında da soruyor uluslararası ehliyeti.Ancak biz bir Amerikan şirketinden getirtiyoruz bu ehliyeti arkadaşlar.10 yıllık ve 120 dolar civarında.Sitenin adını şu an hatırlayamadım.Yarın işe gittiğmde buradan paylaşırım.İnternetten başvurup, 4 gün sonra kavuşuyorsunuz ehliyete.Yunanistan'da da hiç sorun çıkmıyor.Denenmiştir...

Yorum yap

ben daha bu akşam geldim. ehliyete bakıyorlar. ben ıkıncıye aldıgım ıcın masrafı 180 tl oldu sadece.

Yorum yap

erol 62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Yunanistan sadece ipsala'dan çıkışlarda kesin olarak uluslararası ehliyeti istiyor, Size tavsiyem Kapıkuleden çıkıp tekrar yunana girerseniz uluslararası ehliyetten yırtmış olursunuz. Yunana ipsala haricinden girdiğiniz taktirde ehliyet soran yok. Bana soran olmadı
                Kapıkule'den çıktıktan sonra hemen 15 Km sonra yer alan Yunan sınırında geçişte herhangi bir sıkıntı yok yani anladığım kadarı ile. Yalnız bu Bulgar Yunan geçişi diğer AB üye ülkeleri gibi durmaksızın geçilen bir yapıda mı yoksa yine de durdurularak basitde olsa bir kontrol yapılıyor mu?

Yorum yap

Oculus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Temmuz başında geçtim Türkiye gümrük çıkışında sorun yok ancak yunanistan gümrük girişinde isteniyor. İlk sefer alacaksanız belli bir masrafı var ancak inanın her kuruşu orada yapacağınız her km'sine değer.
                  Bende geçtiğim günlerde gittim ve evet çok güzel haklısınız ama alınan bu haksız fahiş tutar adamın kanına dokunuyor. Sonuç olarak bütün yol masrafımdan fazla olan bu tutarı ödemeden geçmenin bir yolu var ise onu uygulamak lazım.

Ayrıca size zaman bulduğum bir vakit gerekçesini ayrıntısı ile açıklayacağım bir şekilde bu ehliyetin aslolarak hiçbir hukuki altyapısı ve uluslararası geçerliliği bulunmamaktadır. Tamamen keyfi bir uygulama

Yorum yap

Soygun başka bir şey değil. Alt tarafı anlamsız bir kağıt parçası..
                    Yani uluslar arası ehliyet aldığında sana bir eğitim mi veriliyor ? YOK !
                    Bu ehliyeti alınca Avrupa ülke kuralları vs içeren bir broşür bilgi mi veriliyor? YOK !
                    Bu belge sürücüye eksta bir yeti mi kazandırıyor? YOK !

ee o halde.. HARAÇ' ve HAKSIZ kazançtan başka bir açıklması yok.

İlk Alım Ehliyet Harç KDV TOPLAM 105,42 222,40 18,98 346,80 TL. Yenileme Ehliyet Harç KDV TOPLAM 105,42 55,60 18,98 180,00 TL.

Yorum yap

Eren Şener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Kapıkule'den çıktıktan sonra hemen 15 Km sonra yer alan Yunan sınırında geçişte herhangi bir sıkıntı yok yani anladığım kadarı ile. Yalnız bu Bulgar Yunan geçişi diğer AB üye ülkeleri gibi durmaksızın geçilen bir yapıda mı yoksa yine de durdurularak basitde olsa bir kontrol yapılıyor mu?
                      2 ay önce Yunanistan'dan Bulgaristan'a geçen bir Türk vatandaşı olarak malesef hem Yunan tarafı çıkış mühürü vuruyor. Hemde Bulgar gümrüğü giriş mühürü vuruyor.

Yorum yap

Ergun Gözet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Yunanistan Pazarkule kapısında da soruyor uluslararası ehliyeti.Ancak biz bir Amerikan şirketinden getirtiyoruz bu ehliyeti arkadaşlar.10 yıllık ve 120 dolar civarında.Sitenin adını şu an hatırlayamadım.Yarın işe gittiğmde buradan paylaşırım.İnternetten başvurup, 4 gün sonra kavuşuyorsunuz ehliyete.Yunanistan'da da hiç sorun çıkmıyor.Denenmiştir...

Selam, detayları merakla bekliyorum. Bu ehliyetle adalara da giriliyormu?

Yorum yap

Ben bu cuma ehliyetle gececegim, daha sormadıkları olmadı. Saçma sapan işler işte.

Yorum yap

Çıkışda sorgulanıyor,alman gerekir.

Yorum yap

Ergun Gözet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Bu ehliyet işini araştırdım. Açıkçası kendi sitesinde de yazdığı gibi verilen bu belge "UNOFFICIAL" yani resmi bir evrak değil. Amatör bir ruhla adamlar senin ehliyetini alıp bunun ehliyet olduğunu gösterir şekilde farklı dillere çeviri yapıyorlar. ÖZellikle Yunanistan sınırındaki görevlilerin "Turing"den verilen belgenin görünüşünü ve mahiyetini bildiklerini gözönüne alınca bunu kabul edeceklerini sanmıyorum ki zaten en büyük problemimiz Yunan sınır kapısı.

Diğer taraftan Yunan sınırından geçtikten sonra zaten bir çevirme olursa vereceğiniz T.C. Ehliyeti yeterli olacaktır. Elin avrupalısı (yunan sınır görevlileri hariç) Turingin verdiği belgeyi ne bilir ne de tanır. Aksine bu belgeyi verdiğinizde (ki İtalya da yaşadım ben) suratınıza boş boş bakarlar, klasik ehliyetinizi verince (üzerinde Driving Licence yazar) yeterli görürler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X