Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Yamaha X Maxin yakıt tüketimi hakkında

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yamaha X Maxin yakıt tüketimi hakkında

Herkese selamlar......
    Yakıt tüketimi hakkında daha önce bir konu açılmıştı...
    Benim x maxim var malum...yaptığım araştırmaya göre x max 100 km de 3.2 -3.6 lt arası bir tüketim yapıyormuş...1 depo benzinle menzili 350 km imiş...
    Burada (Bodrum) sezonu kapattığımda Çeşme yolculuğu düşünüyorum...1 depo benzinle bu mesafeyi katedeceğim görünüyor...
    Size sormak istediğim bu veriler doğru mu? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum....

selamlari
    eski bir xmax kullanıcısı olarak ben 1depo benzinle genelde 250-260 km yapıyordum.oda max değerler, bazen dahada az oluyordu diye hatırlıyorum. 350km çok ileri bir rakam.

Yorum yap

YAMAHA-R1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      selamlari
      eski bir xmax kullanıcısı olarak ben 1depo benzinle genelde 250-260 km yapıyordum.oda max değerler, bazen dahada az oluyordu diye hatırlıyorum. 350km çok ileri bir rakam.

bana da çok uçuk bir rakam geldi...
      ama; enjeksiyonlu modeller yakıt tüketiminde az da olsa bir avantaj sağlıyor olsa gerek....

Yorum yap

Merhaba en son 1 hafta önce 11 lt benzin ile istanbul trafiğinde karışık kullanım 276 km gittim...2006 karbüratörlü xmax yalnız ondan önceki ölçüm de 11,5 lt benzin le 265 gitmiştim...

Yorum yap

cem arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Herkese selamlar......
          Yakıt tüketimi hakkında daha önce bir konu açılmıştı...
          Benim x maxim var malum...yaptığım araştırmaya göre x max 100 km de 3.2 -3.6 lt arası bir tüketim yapıyormuş...1 depo benzinle menzili 350 km imiş...
          Burada (Bodrum) sezonu kapattığımda Çeşme yolculuğu düşünüyorum...1 depo benzinle bu mesafeyi katedeceğim görünüyor...
          Size sormak istediğim bu veriler doğru mu? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum....
          Cem merhaba,
          Verdiğin rakamlar biraz yüksek gibi tüketim açısından. Tolga (Tolme76) aynı motosikleti kullanıyor. Eşi ile birlikte benim hatırladığım 100 km de 3 litre veya biraz altında yakıyor. Başlığı görürse daha doğru cevabı verecektir.

Yorum yap

Bende şehir ve otoban karışık 300 km yapıyorum.Hemde öyle yedek depoya çok yüklenmeden.Şehir dışında hızlı kullanınca 280 civarı yaptım.Ancak benimki enjeksiyonlu.Belki diğerleri daha az yapıyordur.

Yorum yap

kalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Bende şehir ve otoban karışık 300 km yapıyorum.Hemde öyle yedek depoya çok yüklenmeden.Şehir dışında hızlı kullanınca 280 civarı yaptım.Ancak benimki enjeksiyonlu.Belki diğerleri daha az yapıyordur.

anlaşılan 1 depo benzinle,rahat rahat 300 km yapıyor....
              verdiğin bilgiler için teşekkürler....

Yorum yap

Cemal Dolunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Cem merhaba,
                Verdiğin rakamlar biraz yüksek gibi tüketim açısından. Tolga (Tolme76) aynı motosikleti kullanıyor. Eşi ile birlikte benim hatırladığım 100 km de 3 litre veya biraz altında yakıyor. Başlığı görürse daha doğru cevabı verecektir.
                Evet,Cemal abinin dediği gibi,tolga abi 1 depo ile bazen 350 km'nin bile ustune çıktığı oluyor.Senin makina karburatorlu ise çok yakıyodur.

Yorum yap

benim motorum ise 100 km de 3.3 yakıyor arkadaşlar yağ 1500 km de hava filtresi toz filtresi 5000 de değiştiriyorum..

Yorum yap

Benim xmax im daha 600 km. İlk depoyu fulledim, şehir içinde 280 km de son çizgiye geldi. İkinci depoda yine aynı.

Yorum yap

Konuya tekrar dönüldüğüne göre şöyle bir bilgilendirme yapayım..
                      Kasım 11 de Çeşmeden Bodruma yolculuk yaptım...yola çıktığımda yarım depo benzinim vardı..hatta biraz daha az diyebilirim..yolda 30 tl lik benzin doldurttum...Bodruma vardığımda yedek depoyla 10 km yapmıştım..(toplam mesafe 327 km dir)

Yorum yap

Bende pek değişen bişey yok 100 km de 4 lt civarı ortalamam var . Genellikle istanbul şehiriçi kullanım karbüratörlü xmax ile...

Yorum yap

Motorum piagio x7 250 i.e uzun yolda iki kişi yazın yaptığım rakam 340 km depo 12 lt şehir içide 310 km kadar yapabiliyorum.

Yorum yap

Bendeki de''06 ve karbüratörlü modelli ve şehir dışında kararlı ve tek kişilik sürüşlerde genelde 3.2lt de kalıyor, ama aynı ortamda 70-90 arası peygam
                            ber sürüş tarzıyla 2.86lt lere dahi düşüyor.

Tabii şehir içi ve agresif kullanımda rahatlıkla 4 lt ve üzerine çıkıyor ki bu da
                            çok normal yani bütün herşey SÜRÜŞ KARAKTERİ ile aalakalı olup,genellikle
                            tam depoyla 240-250km yapıyorum ,eğer uzun yoldaysam ve tek celsede
                            makul sürüşlerlerde 270-28o km yi görebiliyorum.

Yorum yap

skyhawk55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Bendeki de''06 ve karbüratörlü modelli ve şehir dışında kararlı ve tek kişilik sürüşlerde genelde 3.2lt de kalıyor, ama aynı ortamda 70-90 arası peygam
                              ber sürüş tarzıyla 2.86lt lere dahi düşüyor.

Tabii şehir içi ve agresif kullanımda rahatlıkla 4 lt ve üzerine çıkıyor ki bu da
                              çok normal yani bütün herşey SÜRÜŞ KARAKTERİ ile aalakalı olup,genellikle
                              tam depoyla 240-250km yapıyorum ,eğer uzun yoldaysam ve tek celsede
                              makul sürüşlerlerde 270-28o km yi görebiliyorum.
                              Teoman Bey , bu 270-280 km yi benzin uyarı ışığı yandığı zaman mı görüyorsunuz ? Daha doğrusu benzin uyarı ışığı yandığında kaç km gösteriyor göstergeniz ?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X