Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

En Çok Arıza Yapan Araçlar

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• En Çok Arıza Yapan Araçlar

[FONT='Verdana','sans-serif']Bana geln bir e-postadan alıntıdır. Motosikletlerimiz ile de bağlantılı olur mu bilmiyorum. Ama arabalarımız ile de yakından ilgili olduğu için paylaşmak istedim.[/FONT]

[FONT='Verdana','sans-serif']Araştırma sonuçları diyor ki En az arıza yapan otomobiller seçildi
    İngiltere'de 200 bin araç üzerinde yapılan araştırma, Japon markalarının en az tamire giden otomobiller olduğunu gösterdi
    DIŞ HABERLER SERVİSİ

İngiltere'de ikinci el otomobiller üzerinde yapılan bir araştırma, en dayanıklı ve sorunsuz motora sahip otomobillerin Japonlar tarafından üretildiğini ortaya koydu. Görüntü açısından "şık" olan İtalyan otomobilleri ise dayanıklılık bakımından sınıfta kaldı. "What Car?" (Hangi Otomobil) adlı derginin, 200 binden fazla araç üzerinde yaptırdığı analiz sonuçları, "Dayanıklılık" ve "Tamir Masrafı" olarak iki ayrı listede okuyuculara sunuldu.

İtalyanlar problemli 22 mark arasında, "Dayanıklılık" listesinde Japon malı Mazda en az arızayla birinci sırada yer alırken, ikinciliği Alman yapımı Mercedes - Benz kazandı. Mercedes'i sırasıyla Toyota, Honda ve Mitsubishi gibi Japon markaları izledi. Bu listede İtalyan Alfa Romeo, 100 araçta toplam 54 arıza başvurusuyla son sırada yer aldı.

Tamiri ucuz Tamir masraflarının düşüklüğü açısından Avrupa'da üretilen otomobiller daha avantajlı çıktı. İtalyan Fiat, arıza başına ortalama masrafı gösteren listede düşük maliyet bakımından birinci oldu.

En az arıza yapanlar...ARIZA İHTİMALİ [/FONT]

[FONT='Verdana','sans-serif']1. Mazdayüzde 17
    2. Mercedesyüzde 25
    3.Toyotayüzde 26
    4.Hondayüzde 27
    5.Mitsubishiyüzde 29
    6.Volvoyüzde 30
    7.Nissanyüzde 33
    8.Fiatyüzde 34
    9.Audiyüzde 35
    10.Fordyüzde 36
    11.BMWyüzde 37
    12.Peugeotyüzde 37
    13.Subaruyüzde 37
    14.Hyundaiyüzde 38
    15.Roveryüzde 39
    16.Volkswagenyüzde40
    17. Opelyüzde 43
    18.Renaultyüzde 48
    19.Saabyüzde 48
    20.Citroenyüzde 50
    21.Land Roveryüzde 53
    22.Alfa Romeoyüzde 54

Servis ücretiUCUZDAN PAHALIYA1. Fiat308 milyon TL
    2. Ford377 milyon TL
    3. Volkswagen401 milyon TL
    4. Opel401 milyon TL
    5. BMW411 milyon TL
    6. Rover417 milyon TL
    7. Peugeot437 milyon TL
    8. Citroen440 milyon TL
    9. Volvo478 milyon Tl
    10. Honda478 milyon TL
    11. Saab513 milyon TL
    12. Hyundai534 milyon TL
    13. Mercedes534 milyon TL
    14. Renault541 milyon TL
    15. Audi549 milyon TL
    16. Toyota554 milyon TL
    17. Alfa Romeo592 milyon TL
    18. Mazda614 milyon TL
    19. Nissan670 milyon TL
    20. Mitsubishi736 milyon TL
    21. Land Rover777 milyon TL
    22. Subaru1.1 milyar TL [/FONT]

bu arastırmaya pek ınanmayın arastırmanın yapıldıgı yerle ulkemız arasında cıddı farklar olabılır.arac kullanma kulturu,para bırımlerı farkı gıbı etkenlerden bahsedıyorum.bazı parcalar ulkemıze farklı uzaklıklardan degısık fıyatlarla gırıs yapar....

Yorum yap

Paylaşım için teşekkürler.

90 yıllarda 2 tane, 2005'e kadar da 1 tane Mazda eskittik.

Arıza ihtimali az olanlar listesinde ilk sıraları hakeden bir markadır Mazda.

2005 yılından bu yana da Skoda kullanıyoruz.

Alman arabalarına hep mesafeli yaklaşmışımdır bu sorun açma olayından ötürü ama maşallah bizim Sıdıka 5 senedir ciddi hiç arıza açmadı başımıza.

Listedeki servis ücretleri ise biraz enteresan. Neye dayandırılarak belirlenmiş bu fiyatlar acaba?

Yorum yap

art vandelay Nickli Üyeden Alıntı
        FIAT = FIX IT ALL the TIME (her zaman tamir et)
        ya da
        FIAT = FIX IT AGAIN TONY (yine tamir et tony)

)
        Çok güzelmiş, sıralama da doğru ozaman

Yorum yap

japon bınek arabalar ıyıdır...gerci tıcarı ve arazı jıplerıde guzel fena degıl

Yorum yap

Arıza ihtimalleri açısından çok doğru bir liste, fakat servis maliyeti olarak elbettekki ülkemiz şartlarına göre biraz saçma olmuş. Almanların halk otomobili VW maalesef bizde prestij otomobili olduğunu servislerde ispat ediyor. Liste de VW 3. sıradayken, Türkiye'de en ucuz servis maliyeti olan Hyundai 12. sırada gösterilmiş.

Yorum yap

Toyota eski modellerindeki sağlamlığından çok ödün vermiş durumda. Arkadaşım 2009 model Corolla'sı için 15 (onbeş) defa farklı arızalardan servise gitti. En son fren kaliperi kilitlenip kaza atlatınca tüketici mahkemesine başvurdu parasının iadesi için.

İstisna olabilir ama gerçekten eski sağlamlıkları yok. 2001 senesinde 93 model Corona kullandım, tam 90,000 km boyunca. Aldığımda fren balatası kaç km'de idi bilmiyorum ama ben satarken aynı balatalar ile sapasağlam şekilde sattım. Yağ ve benzin haricinde masrafım olmadı.

Yorum yap

Arıza çıkarma istatistiği bizlerin her ne kadar hoşuna gitmese de gerçeği yansıtmakta.Tabi servis maliyetleri ülkeden ülkeye değişebilir...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X