Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Otomobil Lastiği yardım.

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Otomobil Lastiği yardım.

Arkadaşlar Pirelli p2500 ve Sava Adapto lastiklerini kullanan varmı? tavsiye eden etmeyenler yazarsa sevinirim.

Pirelli P3000 veya P6000'di şimdi hatırlamıyorum, kullandım, pek memnun kalmadım. Sert bir lastik. Sava'yı bilmiyorum.

Uygun fiyatlu ama kaliteli lastik arıyorsanız Kumho'yu tavsiye ederim. Pirelli'den sonra Kumho takınca yol sesi ve yola tutunma açılarından ohh be dedim.

Yorum yap

Geçen pirelli p7 cinturato taktık güzel aynı zamanda michelin energy saver da öneririm.

Yorum yap

boyraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Pirelli P3000 veya P6000'di şimdi hatırlamıyorum, kullandım, pek memnun kalmadım. Sert bir lastik. Sava'yı bilmiyorum.

Uygun fiyatlu ama kaliteli lastik arıyorsanız Kumho'yu tavsiye ederim. Pirelli'den sonra Kumho takınca yol sesi ve yola tutunma açılarından ohh be dedim.

Yorum yap

boyraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu lastikleri tercih etmemin sebebi 4 mevsim olmaları. malum ankara da kış uzun sürüyor. kar olmasa bile soğuklarda kış lastikleri daha etkili. Sadece yaz lastiği Ankara da çok saçma oluyor.
          Ayrıca Sava da Good Year garantisi var diye biliyorum.

Yorum yap

momo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Geçen pirelli p7 cinturato taktık güzel aynı zamanda michelin energy saver da öneririm.
            michelin yazın çok iyi ama kışın Ankara da problem.

Yorum yap

ozgurcolak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Bu lastikleri tercih etmemin sebebi 4 mevsim olmaları. malum ankara da kış uzun sürüyor. kar olmasa bile soğuklarda kış lastikleri daha etkili. Sadece yaz lastiği Ankara da çok saçma oluyor.
              Yanlış bilmiyorsam Sava, Goodyear lisansı ile Slovenya'da üretiliyor ancak ne kadar teknoloji transferi ve garantisi vardır bilemiyorum;

Yorum yap

Tavsiyem kış mevsimleri için kış lastiği almandır Özgür abi. Bu konuda çok katıyım. 4 mevsim lastikler kışın çok kayıyor. Marka olarak Michelin, Continental, Bridgestone ve Good Year'ı öneririm.

Bir Ankara firması olan Abdulkadir Özcan'dan da Toyo (Proxes T1R) lastiklerini tercih edebilirsin. Hamuru yumuşak ve yol tutar. Ancak sadece performans lastiğini almanı öneriyorum. Baharda ve yazın kullanması çok keyiflidir

Kumho'yu kesinlikle önermiyorum. Lastik kauçuk ömrü maksimum 3000 km'dir. Test edildi, onaylandı.

Şu an aileye ait 2 araçta Michelin Energy Saver kullanıyoruz. 4 mevsim olarak tavsiye edebilirim ama dediğim gibi, kış lastiği şart Ankara'ya...

Yorum yap

muratbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Yanlış bilmiyorsam Sava, Goodyear lisansı ile Slovenya'da üretiliyor ancak ne kadar teknoloji transferi ve garantisi vardır bilemiyorum;
                  Murat ben de kaliteden pek emin değilim.

Yorum yap

onurdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Tavsiyem kış mevsimleri için kış lastiği almandır Özgür abi. Bu konuda çok katıyım. 4 mevsim lastikler kışın çok kayıyor. Marka olarak Michelin, Continental, Bridgestone ve Good Year'ı öneririm.

Bir Ankara firması olan Abdulkadir Özcan'dan da Toyo (Proxes T1R) lastiklerini tercih edebilirsin. Hamuru yumuşak ve yol tutar. Ancak sadece performans lastiğini almanı öneriyorum. Baharda ve yazın kullanması çok keyiflidir

Kumho'yu kesinlikle önermiyorum. Lastik kauçuk ömrü maksimum 3000 km'dir. Test edildi, onaylandı.

Şu an aileye ait 2 araçta Michelin Energy Saver kullanıyoruz. 4 mevsim olarak tavsiye edebilirim ama dediğim gibi, kış lastiği şart Ankara'ya...
                    Teşekkürler Onur. Good year fiyat kalite olarak baktığımda daha mantıklı geliyor. Fakat sava yıda çok methediyorlar. bir kullanıcısından dinlemek daha iyi olacak. Toyo yu hiç düşünmemiştim onada bi gözatayım. Hem yaz hem kışlık almak beni biraz zorlayacak , en azından bu kış olmaz.

Yorum yap

ozgurcolak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Evet Sava Goodyear ın 2. kalite lastiği olarak biliniyor genelde. Kuzey avrupa ülkelerinde çok kullanılan Slovenya üretimi bir lastik, kar lastikleri ile ünlü bildiğim kadarıyla. 2-3 yıl öncesinde farklı bir modelinin Lada Nivada kullanmıştım bir problem yaşatmadı Sava

Yorum yap

Michelin Energy Saver

Yorum yap

Kumho iyidir, VW'nin bazı modellerinde fabrika çıkışı kullanıyorlar. Ben de 1990 senesinden beri zaman zaman kullanırım daha sonra eşimin Cmax'ında da kullandık hep de memnun kaldık. Istanbul'daki önemli Michelin bayilerinden birini iyi tanırım kendi arabalarında hep Kumho kullanır. Ama dediklerim yaz lastikleri için geçerli, kış lastiğini kullanmadım.
                          Konu dr. ömer tarafından (http://www.scooturk.net/member/4076-dr-%C3%B6mer Saat 09-01-2011, 00:04 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Ben sava'yı takım olarak motorda kullanıyorum,hava basıncına dikkat edildiği sürece hiç problem çıkarmadı şimdiye kadar..

Yorum yap

TOYO nun Roadpro 610, TPT ve CFT1 PROXES modelini kullandım,ama aynı segmentte Yokohama da orjinal japondur TOYO gibi..Sava ve benzeri vasat
                              ve vasat altı lastikleri hiç düşünmeden geç derim.
                              TOYO nun W sınıfı lastiğini arkadaşım corvette gibi lastik yakan araçta dahi çok keyifle kullanıyor sadece ısınana kadar biraz kaçırıyor sonra örümcekkk.

Eğer kışın hafif ve kısa geçeceğini düşünüyorsanız kar paleti dediğimiz kauçuk bandın üzerindeki titanyum çiviler çok güzel iş yapıyor hatta kar
                              çorabı bile çok keyifli tutuşa imza atıyor.
                              20 gündür alpine michelin M+S leri önde, Barum kar lastikleri de arkada kullanıyorum ve milletin sabah kalkış bile yapamadığı %3 eğimli asfalltta bile
                              gözü kapalı kalkıyorum ve 4-5 senedir kışın bu yönteme geçiyorum.Şehirde
                              yağışın hiç olmadığı hallerde 22 km deki TV istasyonuna kar latiği sayesinde gidip(Bugünde kar oynama ve sucuk köze gideceğim)keyfini sürüyorum ve zaman zaman avcılar zincirli araçla zor gittikleri yerde beni göörünce resmen uçukluyor ve inanamıyorlar,bu kadar fark ettiğini bzim insanımız gö-
                              züyle görmediğinde inanamıyor...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X