Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Farklı!!!!zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Farklı!!!!zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Merhaba;
    0 km almış olduğum Honda Pcx scooter'ım için trafik tescil ve ruhsat işlemleri için öncelikle zorunlu trafik sigortası yaptırmam gerektiğini öğrendim ve önce bunu yaptırdım.Bu işlemi yaptırırken sigorta şirketlerinin Tamamen aynı teminatları içeren zorunlu trafik sigortası poliçelerine uyguladıkları fiyatların birbirlerinden çok farklı olduğuna tanık oldum.Öyleki bu fark belki serbest piyasa koşulları gereği %10 bilemediniz %20 fark olsa belki makul karşılanabilecekken,tamamen aynı teminatlar içeren bir poliçede bu farkın %300 lere tırmandığını öğrendim.

İspatı :Anadolu sigortadan scooterım için yaptırdığım trafik sigortası poliçesi 106 Türk Lirası.

Araştırmalarım sonucu elde ettiğim Axa sigortanın scooterım için trafik sigortası poliçesi tutarı 40 Türk Lirası.

Bu konuda diğer sigorta şirketlerinden birinin verdiği fiyat ise gerçekten şaşırtıcıydı 160 Türk Lirası.

Bu bilgiyi sizlerle paylaşmaktaki amacım zorunlu trafik sigortası yaptırırken daha dikkatli olmamız gerektiğidir. Saygılar.

Bu kadar fark olması çok ilginç. ben %10-%20 ye şahit oldum ama bu kadar olanına hiç rastlamadım.

acaba 106 TL yi veren 34 plakaya, 40 TL yi veren başka bir il için fiyat vermiş olabilirmi? illerden illere primler çok oynuyor(4 de bir i fiyatına yapılan iller var)

gerçi sizin şehir ist görünüyor, aracın da 34 plaka olduğunu düşünürsek 40 TL çok iyi.

Yorum yap

guveli28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Bu kadar fark olması çok ilginç. ben %10-%20 ye şahit oldum ama bu kadar olanına hiç rastlamadım.

acaba 106 TL yi veren 34 plakaya, 40 TL yi veren başka bir il için fiyat vermiş olabilirmi? illerden illere primler çok oynuyor(4 de bir i fiyatına yapılan iller var)

gerçi sizin şehir ist görünüyor, aracın da 34 plaka olduğunu düşünürsek 40 TL çok iyi.
      Merhaba;
      Tüm verdiğim fiyat bilgileri İstanbul plaka içindir.

Yorum yap

Aynı şeyi geçen ben de paylaştım 147 TL fiyat veren bile oldu , AXA'da 40 TL'ye yaptırdım.

Yorum yap

o kapsam bu bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim. seneye bende axa yı zorlayayım

Yorum yap

Arkadaşlar yeni aldığım motorun zorunlu trafik sigortasını aldığım bayi yaptırmış sigortanın içeriğini çok iyi bilmiyorum bildiğim tek şey motorun anahtar teslimi 18150 tl sigorta fiyatı axa oyak 40 tl.

Yorum yap

asıl bomba bende galiba mayıs ayında 2005 model 07 plakalı majestymin sigortasını 201 liraya yaptırdım,sattığım arkadaşım İsmail ATATEKİN 27 liraya yaptırmış buyrun aradaki fark oranının yüzdesini siz hesaplayın

Yorum yap

Sıfır kilometre alınan motorda teamül, sigortayı motoru satan bayi'nin yaptırmasıdır.
                Ben iki defa sıfır kilometre motor aldım ki ikisinde farklı farklı bayilerdi, onlar ödediler trafik sigortasını.

Yorum yap

Zorunlu trafik sigortası ile ilgili bir çok bu tür konu okudum bu forumda.
                  Trafik sigortalarının birbirlerine yakın rakamlar olması gerekirken şirketler arasında yüksek ölçüde fiyat farklılıkları olabiliyor. Halk Sigorta 145TL fiyat verdiği halde Axa Oyak'tan 44TL'ye sigortamı yaptırmıştım. Bu yüzdendir ki yeni sigorta yaptıracak olan arkadaşlar bir kaç farklı sigorta firmasından fiyatlar alarak en uygun olanına yaptırsın derim.

Yorum yap

Bende aynı tuzağa düştüm ,yeni aldığım burgman için ergodan sigorta yaptırdım ,herhalde dedim olsun %10 farkeder.neyse 136 tl tuttu.

nette gezinirken bi baktım millet 50 tl lerden bahsediyo oha dedim..

Siteden sağolsun Kerem kardeşimiz sigortacı onla görüştüm.60 tl tutuyor dedi hemen ergoyu aradım bağırdım çağırdım bu ne dedim ya ayıp ,sonra 60 tl ye yaptırıp diğerini iptal ettik parasını iade aldım..

Yorum yap

Bu vesileyle bende dost kazığı yemiş olduğumu öğrendim.

Arkadaşımın kartvizitini bulup çöpe attım şimdi.

Yorum yap

Axa forever

Yorum yap

İbrahim SEVİNÇ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Bu vesileyle bende dost kazığı yemiş olduğumu öğrendim.

Arkadaşımın kartvizitini bulup çöpe attım şimdi.
                          Arkadaşının suçu olmayabilir, sonuçta sigorta şirketinin araç için çıkardığı ücreti söylemiştir sana.

Yorum yap

Arkadaşlar her firmadan fiyat almak gayet mantıklı ben KIA 2011 model aracımın kaskosu için fiyat aldım 3.850
                            Sonrada başka firmadan da fiyat aldım 1.230
                            Dedim varsa öyle böyle değilmiş bu kasko sigorta işleri. Dikkatli olmak lazım.

Yorum yap

Bende axa dan beverly 500 icin 42 tl ye yaptirmistim acaba diger firmalar bu fiyatlar ile nasil rekabet edip sigorta yapiyorlar ve bu nasil bir serbest piyasa anlayisidir

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X