Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Noter satışı hakkında

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Noter satışı hakkında

Noter satışı yaparken köprü cezası çıkar mı? Satışa engel olurmu?
    Geçen sene köprüde ceza yemiştim hala ödemedim. Pazartesi ödeyeceğim ptt den. Fakat pazartesi satma durumum olabilir. Sisteme hemen düşmezse satışta sıkıntı olur mu? Bilgisi olan bilgilendirirse memnun olurum.

Ödemesenizde çıkmaz.. Ceza ve faizli tutarı yeni alıcıyı bağlamaz..

Yorum yap

nette gezinirken buldum...

1 Mayıs 2010 tarihinden itibaren noterlerce satış veya devri yapılacak araçlar için vergi dairelerinden alınmış “İlişik Kesme Belgesi” ise istenilmeyecek. Aracın vergi ve trafik cezası gibi borçları olup olmadığı satış sırasında noterce bilgisayar üzerinden sorgulanacak. Bilgisayar sorgulamasında aracın borç kaydının görülmesi halinde satış işlemi yapılmayarak ilgililer vergi dairesine yönlendirilecek.
      Yine satış veya devri yapılacak aracın trafik tescil kayıtlarında satış veya devri kısıtlayıcı herhangi bir kayıt (haciz, rehin, ihtiyati tedbir) bulunup bulunmadığı noterce Emniyet Genel Müdürlüğü bilgisayar kayıtları üzerinden sorgulanacak. Mevcut uygulamada böyle bir sorgulama yapılamadığından, noterde aracı satın alan kişiler adlarına tescil için trafik tescil kuruluşuna geldiklerinde, araç kayıtlarında haciz, ihtiyati tedbir gibi şerhler çıkabiliyor ve mağdur olabiliyorlardı. Yeni uygulama ile bu tür mağduriyetler ortadan kaldırılmış olacak.
      Konu safak tarafından (http://www.scooturk.net/member/8459-safak Saat 15-03-2013, 23:32 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

Ceza veya borc varsa noterde sistemde gozukuyo satis yapilamaz .borcu odeyince aninda sistemden dusuyo bankaya oderseniz hemen dusmuyo sistemden

Yorum yap

bagetci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Ceza veya borc varsa noterde sistemde gozukuyo satis yapilamaz .borcu odeyince aninda sistemden dusuyo bankaya oderseniz hemen dusmuyo sistemden
          satısta nasıl bılmem ama muayene yaptıracagım zaman herseyı odemek zorunda kaldım,yoksa muayene yapmayacaklardı...

Yorum yap

Arkadaşlar eski bilgilerle yanlış yönlendirmeyin.. Köprü borcu satışta çıkmaz.. Ödese de çıkmaz ödemesede..

Eski motorumu aldığımda sahibinin kaçak geçişi satışta çıkmadı ben daha sonra kgs kaçak geçişimi sorgularken gördüm.. (Hatta ilk sahibinin o kaçak geçişi hala duruyor,ben sattığımda da çıkmadı.)

Şuan kullandığım motorumu alalı 2 hafta oldu,sahibinin kaçak geçişi varmış onuda geçen gün fark ettim..

Satışın yapıldığı günden önceki kaçak geçişlerde yeni sahibini bağlamıyor..

Yorum yap

Geçen sene aracımı sattım ondada karayolları tem cezası vardı ogs bitmişti. Onu ödememiştim çıkmamıştı. Acaba bu çıkarmı diye düşünüyorum.

Yorum yap

Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Geçen sene aracımı sattım ondada karayolları tem cezası vardı ogs bitmişti. Onu ödememiştim çıkmamıştı. Acaba bu çıkarmı diye düşünüyorum.
                o cezayı eninde sonunda ödeyeceksin zaten..
                faizi ne kadar az olursa o kadar iyi..

Yorum yap

bir keresinde radar cezası engel olmuştu ama kopru cezasını bılmıyorum

Yorum yap

Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşlar eski bilgilerle yanlış yönlendirmeyin.. Köprü borcu satışta çıkmaz.. Ödese de çıkmaz ödemesede..

Eski motorumu aldığımda sahibinin kaçak geçişi satışta çıkmadı ben daha sonra kgs kaçak geçişimi sorgularken gördüm.. (Hatta ilk sahibinin o kaçak geçişi hala duruyor,ben sattığımda da çıkmadı.)

Şuan kullandığım motorumu alalı 2 hafta oldu,sahibinin kaçak geçişi varmış onuda geçen gün fark ettim..

Satışın yapıldığı günden önceki kaçak geçişlerde yeni sahibini bağlamıyor..
                    fatih abi eğer biliyorsan hangi cezalar çıkar hangi cezalar çıkmaz yazarmısın bilgilenmiş oluruz

Yorum yap

malikbalaban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      fatih abi eğer biliyorsan hangi cezalar çıkar hangi cezalar çıkmaz yazarmısın bilgilenmiş oluruz
                      ödemek istemediğin cezan mı var

ben köprü cezasının çıkmadığını çok net söyleyebilirim.. ama diğer cezalar muayenede bile sıkıntı çıkarıyor diyor ceza yiyen arkadaşlar

Yorum yap

vergi borcu noterde gözüküyor ve yatırılmadan satış vermiyor. Köprü cezası satışta çıkmıyor.

Diğer cezalar ise Fatih üstadın değindiği gibi muayenede sorun çıkıyor ve ödenmesi gerekiyor. Trafik cezasından ise noterin satış vermediğine rastlamadım. Lakin ceza plakaya kayıtlı ehliyet sahibi adına kesiliyor ve ehliyet ceza puanı oradan düşüyor.

Lakin muayene yaptırırken radar cezam olduğunu ve 150 metre ileride mobil bilmemne var dediler, gidip kredi kartı ile ceza ödediğimi net biliyorum.
                        Konu Berkan.O tarafından (http://www.scooturk.net/member/7263-berkan-o Saat 16-03-2013, 01:26 ) değiştirilmiştir.

Yorum yap

köprü cezası cıkmaz satısı yapabılırsınız...

Yorum yap

www.gib.gov.tr ödeyin gitsin, bunun için konumu açılır.

Yorum yap

Dylanı satıp silverwing alacaktım. Satmaktan vazgeçtim buda dursun bir süre. Herkese teşekkürler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X