Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

İzmir'den Selamlar

Kapat
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İzmir'den Selamlar

Merhabalar,
    Doğma büyüme İzmirliyim. Amcamın bir Yunan adasında motor kiralama dükkanı vardı yazları gidip hep dükkanda takılırdık. Scooter kültürünün bambaşka bir şey olduğunu orada farketmiştim . Dükkanda 170 adet çoğunluğu scooter motosikletin neredeyse tamamına binerdim. Büyüdük ev bark iş güç derken çok uzak kaldık amcada emekli oldu dükkan kapandı. Şimdi İzmir trafiğinin halini ve scooter piyasasındaki gelişimini gördükçe aslında ne kadar gerekli bir ürün olduğunu tekrar düşünmeye başladım.Eskiden scooter denince pizza dağıtımcıları akla getiriyordu ancak sabah işe giderken bakıyorum bayan bay çok kişi scooter kullanıyor haklı olarak. Hemde gayet şık kıyafetler ile .İşim dolayısıyla yurtdışına çok gidiyorum. Orada da çok görüyorum kullanıldığını .Umarım doğru bir şekilde yaygınlaşır .Özellikle 50 cc sınıfı çok önemli ki yakın zamanda M ehliyetinin gündeme gelmesi bence çok yerinde bir karar oldu. oradan başlamalı diye düşünüyorum. Tabi sıkıntıların başında taksiciler ve eğitimsiz sürücüler geliyor ikisi bir araya gelince ki aslında en eğitimliler taksiciler olmalı) maalesef motosiklet tehlikeli bir araç olarak kabul edilebiliyor. Nitekim kuzenim motor kazasında ( Ninja zx9 )32 yaşında taksici hatası nedeni ile Aydın otoban girişinde taksicinin sinyalsiz dönüşü sonucunda çarpması ile vefat etti Allah rağmet eylesin. Yine de scooter kullanımı doğru yönde geliştirilmeli diye düşünüyorum. Bir diğer izlenimim de motor sürücülerinin de inanılmaz hatalı kullanmaları büyük motorlarda özellikle enduro tarzı olanlarda çok hata görmüyorum ancak scooter kullanıcıları çok hata yapıyor benim gördüğüm kadarıyla . Scooter ın pratik olması nedeniyle yapılmaması gereken hareketler örneğin kırmızı ışıkta geçmek hareket halinde araçların arasından geçmek sokak aralarında yüksek sürat yapmak bunlar hep riskli işler .Dikkat edilmeli.
    Açıkçası Daelim Beagle 50 , Sym Fiddle 3 125 ,Hero Mash VX , TVS Jüpiter ZX ,Peugeot Kisbee 50cc modelleri hoşuma gidiyor ancak ehliyet almaya gerek var mı onu kestiremiyorum .Marmariste Beagle 50 cc kiralıyorum bence çok yeterli ancak trafiğe girmiyorum tabiki .
    Herkese kazasız belasız sürüşler...
Hazırlanıyor...
X