Seçenekler Stil
Alt 14-11-2009, 19:35   #21
tolgaüskes
Scooturk Takipcisi
tolgaüskes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tolgaüskes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: Fazer
Kan Grubu: A Rh+
ErayMaster´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kappayıda shadıda kullanmış biri olarak hem şekil , hem plastik kalitesi olarak SHAD bana her zaman daha yakın geldi .Kappa'nın renk dağıtırım pek hoşuma gitmiyor :S Hele de 33 lük SHAD alırsan çok güzel durur fecri abi. 33 lük modeli bence shadın çıkardığı en güzel model
VE montajını dikkatli yaparsanız ' kesinlikle , hiçbir durumda ' ses çıkarmıyor. Ben çok dikkat ederek yapdmışdım ve kuyuya düşsem bile oynama yapmıyordu
Eray Bey çantanızın joyride üzerinde nasıl durdurduğunu, nereye taktığınızı, taşıma demiri,.. resimleyebilirseniz joyride kullananlar olarak fikir sahibi oluruz teşekkürler.
Alt 14-11-2009, 21:45   #22
Devilmaycry
Eski Üye
Devilmaycry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Devilmaycry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: Honda PCX 2014 125 CC
Fecri bey hazır konu açmışsınız ben size standart bi kaç soru sorayım.

1- Maksimum hız denemesi yaptınız mı?Ulaştığınız en yüksek hız nedir?

2-Yakıt deposu kaç litre alıyor tam olarak?

3- 100 Km'deki yaklaşık yakıt tüketimi nedir?

4-Bagaja tam kask harici yarım kask girebiliyor mu?

5- Virajlardaki yol tutuşu nasıl?

6- Düşük devirdeki kalkışlarda motor titreme yapıyor mu?
Alt 14-11-2009, 23:25   #23
Fecri
Eski Üye
Fecri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fecri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: Suzuki Burgman AN400 2008
Devilmaycry´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Fecri bey hazır konu açmışsınız ben size standart bi kaç soru sorayım.

1- Maksimum hız denemesi yaptınız mı?Ulaştığınız en yüksek hız nedir?

2-Yakıt deposu kaç litre alıyor tam olarak?

3- 100 Km'deki yaklaşık yakıt tüketimi nedir?

4-Bagaja tam kask harici yarım kask girebiliyor mu?

5- Virajlardaki yol tutuşu nasıl?

6- Düşük devirdeki kalkışlarda motor titreme yapıyor mu?
Ben de cevapları aynı sıra ile vereyim:

1- 130 km/h gördü motorum.

2- Tam bilemiyeceğim lt olarak ama en fazla 25.-TL 95 oktan aldı.

3- Bir depo ile 200 km yol yapıyordum. 700 km yi bulduğunca 225 km yi buldu bir depo ile yaptığım yol. (Şu anda 1050.-km de. motorum.)

4- Tam kaskım var onu alıyor. Artı yarım kask alır mı bilmiyorum ama dinlediğim, Burgman 400 ünkinde biraz daha az bir sele altı olduğu. Bu da sınıfı için iyi bir değer zannediyorum.

5- Daha yeni yeni açılıyor motor. Fakat şu ana kadar virajlarda bir problem yaşamadım. (Çok sakin girmediğim oluyor virajlara.)

6- Düşük devirlerdeki kalkışlarda rahatsız olacağım bir titreme yaşamadım. Fakat ben kalkışı çabuk tamamlar sonra gazı olması gerktiği yerde koruruym. Kalkışım asla uzun sürmez.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Alt 24-11-2009, 18:18   #24
Fecri
Eski Üye

Arkadaşlar, 14 kasımdan beri rahatsızlığım dolayısı ile motora binememiş topcaseimi de alamamıştım. Bugün çıktım ve topcase olayını bitirdim. Ercan T. (Tamyak) kardeşimin dediğine en yakın tercihi yapmış oldum. Ama her konuda olduğu gibi fikir veren herkes bana kararımda yardımcı oldu. Önce, gidip bir bayii de, kappa 30 ve 35 lt ürünleri motorumun üzerine koyarak baktım. Sonra GIVI yi satan bayiiye gittim son kararımı vermek üzere.

Aldığım ürün, GIVI 34 lt. E340 model topcase. €90 fiyatı var. Kappa 35 lt fiyatına çok yakın. 177 TL kappa 35 lt., 200 TL GIVI 34 lt. Bu farka değecek bir ürün bence GIVI.

30 lt alacaktım daha kip dursun diye, ama ayağa verdiğim 130 TL dan sonra sadece bir kask alacak olan 30 lt çok küçük geldi bana.

Fotoğraflarını yarın paylaşmaya çalışacağım. Bu arada motosikletim artık rodajdan çıkmış gibi, 130 km./h sürati çok çabuk görüyor artık.

Saygı ve sevgi ile.
Alt 09-12-2009, 13:09   #25
Fecri
Eski Üye

Arkadaşlar, şimdi de sizlerle motosikletimin sele altı, ayakaltı ve arka çanta toplam taşıma kapasitesi görüntülerini paylaşıyorum. Yorumsuz. Yorumlar sizden olsun.

Saygı ve sevgi ile.

Konu Fecri tarafından (10-12-2009 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir..
Alt 09-12-2009, 13:18   #26
boyraz
Eski Üye
boyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

boyraz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: Yok
Kan Grubu: 0 Rh +
Maaşallah, 1 aylık alışveriş sığmış resmen

Fecri abi, donmuş ürünleri sele altına koyma, sıcaktan bozuluyor

Ömür 3.5 ile 4 arasında yaşanıyor. Ya 3.5 atacaksın, ya da dörtdörtlük yaşayacaksın.
Alt 09-12-2009, 13:29   #27
Fecri
Eski Üye

Evet çok ısınıyor sele altı Ömer. Yoğurt yapılabilir orada...
Alt 09-12-2009, 13:49   #28
onurdemir
Scooturk
onurdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

onurdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: World's fastest Piaggio X9 Evolution 250
Maşallah yük taşıma kapasitesi oldukça iyi. Ayakları koyduğun bölüme de eşya koyulabilmesi büyük avantaj. X9'da torba asılabilecek bir askı mevcut. Oraya maksimum 3 torba sığdırabiliyorum. Ancak orta bölümde benzin deposu olmasaydı ve ayaklarımı koyabileceğim bir yer olsaydı daha fazla torba alabilirdim. Ben sanırım 3 öne, 2 sele altına 2 top case'e olmak üzere 7 torba taşıyabilirim. Yani SYM Joyride, ebat olarak daha küçük olmasına rağmen genişliğiyle ünlü X9 ile aynı sayıda yük taşıyabiliyor. Arka koltuğa file ile sabitleştirmek üzere 2 torba daha alınabilir diye düşünüyorum. Böylelikle 9 torba ile otomobildeki gibi yük taşıma kapasitesi oluşuyor. Bu elbette motosiklet için uzun süreli yolculuklarda zararlı olacaktır ancak marketten eve kadarki mesafeyi yürümemek için de iyi bir araç olduğunu kanıtlamaktadır.
Alt 09-12-2009, 13:58   #29
Fecri
Eski Üye

onurdemir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Maşallah yük taşıma kapasitesi oldukça iyi. Ayakları koyduğun bölüme de eşya koyulabilmesi büyük avantaj. X9'da torba asılabilecek bir askı mevcut. Oraya maksimum 3 torba sığdırabiliyorum. Ancak orta bölümde benzin deposu olmasaydı ve ayaklarımı koyabileceğim bir yer olsaydı daha fazla torba alabilirdim. Ben sanırım 3 öne, 2 sele altına 2 top case'e olmak üzere 7 torba taşıyabilirim. Yani SYM Joyride, ebat olarak daha küçük olmasına rağmen genişliğiyle ünlü X9 ile aynı sayıda yük taşıyabiliyor. Arka koltuğa file ile sabitleştirmek üzere 2 torba daha alınabilir diye düşünüyorum. Böylelikle 9 torba ile otomobildeki gibi yük taşıma kapasitesi oluşuyor. Bu elbette motosiklet için uzun süreli yolculuklarda zararlı olacaktır ancak marketten eve kadarki mesafeyi yürümemek için de iyi bir araç olduğunu kanıtlamaktadır.
Evvveet. Tespitlerin inanılmaz yerinde ve doğru Onur. Ayaklar çok rahat olmasa da marketten eve taşınabiliyor paketler. Arka koltuğa torbayı sabitlemeye gelince bir iki kez düşürdüm oradan paketleri, dikkat dağılıyor ve son çare dışında bu kadar yeter. Arka koltuk üstü çok gerekmedikçe boş kalsın bence.

Bu arada havalar güzel gitmediği için çekim yapamadım. Ben takvim için fotoğraf gönderemeyeceğim bu gidişle.
Alt 09-12-2009, 14:05   #30
onurdemir
Scooturk
onurdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

onurdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: World's fastest Piaggio X9 Evolution 250
Fecri´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evvveet. Tespitlerin inanılmaz yerinde ve doğru Onur. Ayaklar çok rahat olmasa da marketten eve taşınabiliyor paketler. Arka koltuğa torbayı sabitlemeye gelince bir iki kez düşürdüm oradan paketleri, dikkat dağılıyor ve son çare dışında bu kadar yeter. Arka koltuk üstü çok gerekmedikçe boş kalsın bence.

Bu arada havalar güzel gitmediği için çekim yapamadım. Ben takvim için fotoğraf gönderemeyeceğim bu gidişle.
Fecri abi zaten bu ilk takvimde mümkün olduğunca grup fotoğrafları yer alacak. Bir sonraki yıl için ben bizzat fotoğraf çekimleri yapacağım. Sadece takvim için değil hem test yazıları hem de wallpaperlar için bol bol fotoğraf çekimi yapacağız. Tabiki Türkiye'de kimsenin denemediği bir tekniği de bugünlerde çözme yolunda ilerliyorum. Yakın zamanda bir kaç fotoğraf paylaşarak demek istediğimi daha iyi anlatabileceğim. Selamlar.

Seçenekler
Stil