Seçenekler Stil
Alt 10-03-2011, 00:26   #201
onurdemir
Scooturk
onurdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

onurdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: World's fastest Piaggio X9 Evolution 250
Kan Grubu: 0 Rh +
Kusura bakmayın arkadaşlar, konu içine bundan sonra mesaj yazmıcam. Honda yetkililerinden aldığım bilgileri de yazmıcam.

Her zaman böyle oluyor. Kymco'cuya uyarı yapıyorum Silkar'da çalışıyor oluyorum. Honda'yla ilgili yorum yazıyorum Honda'da çalışıyor oluyorum, Piaggio hakkında yorum yapıyorum Ferco Motor'da çalışıyorum. Kusura bakmayın, ağzınızın tadı kaçmasın, siz devam edin...
Alt 10-03-2011, 00:55   #202
saliverson7
Scooturk Takipcisi
saliverson7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

saliverson7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: PIAGGIO SKIPPER ST150
onurdemir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kusura bakmayın arkadaşlar, konu içine bundan sonra mesaj yazmıcam. Honda yetkililerinden aldığım bilgileri de yazmıcam.

Her zaman böyle oluyor. Kymco'cuya uyarı yapıyorum Silkar'da çalışıyor oluyorum. Honda'yla ilgili yorum yazıyorum Honda'da çalışıyor oluyorum, Piaggio hakkında yorum yapıyorum Ferco Motor'da çalışıyorum. Kusura bakmayın, ağzınızın tadı kaçmasın, siz devam edin...
Kusura bakmayın ama ben sadece şaka amaçlı takılmak istemiştim, sizi kırmak gibi bir niyetim yoktu. Derhal düzeltirim...
Alt 10-03-2011, 10:00   #203
OmerG
Yeni Üye

Motosiklet Markası: Aprilia Scarabeo 200i.e.
Kan Grubu: 0 Rh -
Arkadaşlar dün maalesef yetkili satıcı arayarak PCX'in Mayıs ortasına sarktığını söyledi. Tam artık bir ay sonra motor elimde derken bu hiç olmadı. Ayrıca %95 mayıs ayı zamlı satılacak dedi. Yani bu ayıp değilde nedir ki? Alternatif birşey bulsam PCX i gözüm görmeyecek. Denildiği gibi bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapıyoruz.
Alt 10-03-2011, 10:01   #204
OmerG
Yeni Üye

Motosiklet Markası: Aprilia Scarabeo 200i.e.
Kan Grubu: 0 Rh -
Bu arada aksama sebebi olarak Mısır üzerinden gelen gemilerin Mısırdaki olaylar sebebiyle aksaması dediler.
Alt 10-03-2011, 10:14   #205
photovolkan
Scooturk Takipcisi
photovolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

photovolkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: yine yok
Kan Grubu: B Rh +
onurdemir´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Rica ediyorum onur, sen modulatorsun, böyle yapma. kimse sana şucu bucu diyemez. dese bile senin hakkındaki fikirlerimizi zerre etkileyemez. senin bağlantılarını kullanarak bizi bilgilendirmen lazım. sen bizim haber kaynagımız konumundasın. aramıza yenı katılan arkadaslar buradakı usluba alısık olmayabılırler, bunun yaptırımı sana duser. ben ılk defa bır foruma bu kadar gırıs yaptım. bunun sebebı buradakı kımsenın korukorune taraf oldukları seyı savunmaması. ınsanların fıkırlerıne saygı gostermesı. scooturk'te kırgınlık olmaz, olmamalı. sohbetınle yanımızda olmanı dılıyorum.
Alt 10-03-2011, 10:42   #206
ahmetgenc
Eski Üye
ahmetgenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ahmetgenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: 2013 YAMAHA XMAX ABS BEYAZ
Arkadaşlar eşyanın(pck in) üretim ülkesindeki üretim maliyetleri artmadığı sürece taşıma ve sigorta bedelinde bir artış olmadığı sürece fiyata kar dışında etki edecek belki de tek faktör kur farkı olur.
Bi araştırma yaptığımda fuarın başladığı 24 Şubat da TCMB ABD doları satış kuru 1.6085 di. Bugün itibariyle kur 1.6041 e gerilemiş durumda.
Ben 25 Şubat günü yetkili satışı ile konuştuğumda fiyat garantisinin olmadığını artsa arta 200-250 tl lik bi artış olabileceğini bunun da kur farkından kaynaklanabileceğini söylemişdi.
Şimdiki kur o günkü kura göre daha düşük.Tabii bu fiyatın hemen revize edilmesi anlamına gelmiyor.Ancak yukarıda saymış olduğum varsayımlar altında fiyatın kur a dayanarak artmasının imkansız olduğunu gösteriyor.Tabi teslim tarihinde kur 1.6085 i geçmez ise.
Honda büyük bir firma.Arabadan tutunda diğer üretim alanlarına kadar çok büyük yelpazede işler yapıyor.
Honda Motorsiklette güvenilir olmalı tüketiciye karşı. Ben şimdilik bunları söylemek istiyorum. Sonuçda bu scooter TR dışında sanırım bir yıldır kullanılıyor(tam emin değilim).
Ancak yetkililerin burada ve diğer sitelerdeki yazışmaları takip ederek fiyat stratejisi geliştireceklerin de sanmıyorum.Fiyatı belirleyen arz ve talepdir.
Umarım herkes gönlündeki scootera istediği fiyattan kavuşur.
Alt 10-03-2011, 10:52   #207
saliverson7
Scooturk Takipcisi

Onur kardeşim, arkadaşım yada abim, burada herkes kendi düşüncelerini hislerini paylaşmakta. Biz burada milyonlarca çeşit insanız hepimiz farklıyız elbette düşüncelerimiz de farklı bazı konularda, bunun bir gerilim oluşturması manasız olur burası bi tartışma ortamı elbette hararetli tartışmalar olacaktır ancak bu şekilde bozuşmalar küsmeler yakışmaz. Son mesajlarındaki anlatımların bir honda yetkilisinin yapacağı bir savunmayı andırdığı için espiriyle sana bunu söyledim, tamamen iyi niyetli olarak. Sen benim düşüncelerime mantığıma saçma dediğin için hadi eyvallah deyip gittim mi? Senin için saçma bir mantık olması çok doğal bunda beni gocunduracak bişey yok ki, düşüncelerine fikirlerine de saygı duyuyorum ve senin de bu şekilde davranmanı ve en kısa zamanda bu konuya dönmeni diliyorum...

Konu saliverson7 tarafından (10-03-2011 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir..
Alt 10-03-2011, 10:59   #208
deadline
Scooturk Mudavimi

Motosiklet Markası: CBX750P+X7-250+MT07
OmerG´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu arada aksama sebebi olarak Mısır üzerinden gelen gemilerin Mısırdaki olaylar sebebiyle aksaması dediler.
Ehhhheeeeheeeee....

At yalanı öpeyim inananı
Alt 10-03-2011, 11:39   #209
saliverson7
Scooturk Takipcisi

ahmetgenc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar eşyanın(pck in) üretim ülkesindeki üretim maliyetleri artmadığı sürece taşıma ve sigorta bedelinde bir artış olmadığı sürece fiyata kar dışında etki edecek belki de tek faktör kur farkı olur.
Bi araştırma yaptığımda fuarın başladığı 24 Şubat da TCMB ABD doları satış kuru 1.6085 di. Bugün itibariyle kur 1.6041 e gerilemiş durumda.
Ben 25 Şubat günü yetkili satışı ile konuştuğumda fiyat garantisinin olmadığını artsa arta 200-250 tl lik bi artış olabileceğini bunun da kur farkından kaynaklanabileceğini söylemişdi.
Şimdiki kur o günkü kura göre daha düşük.Tabii bu fiyatın hemen revize edilmesi anlamına gelmiyor.Ancak yukarıda saymış olduğum varsayımlar altında fiyatın kur a dayanarak artmasının imkansız olduğunu gösteriyor.Tabi teslim tarihinde kur 1.6085 i geçmez ise.
Honda büyük bir firma.Arabadan tutunda diğer üretim alanlarına kadar çok büyük yelpazede işler yapıyor.
Honda Motorsiklette güvenilir olmalı tüketiciye karşı. Ben şimdilik bunları söylemek istiyorum. Sonuçda bu scooter TR dışında sanırım bir yıldır kullanılıyor(tam emin değilim).
Ancak yetkililerin burada ve diğer sitelerdeki yazışmaları takip ederek fiyat stratejisi geliştireceklerin de sanmıyorum.Fiyatı belirleyen arz ve talepdir.
Umarım herkes gönlündeki scootera istediği fiyattan kavuşur.
Yetkililerin binlerce potansiyel müşterilerinin genel olarak ne düşündüklerini anlamalarının en basit yolu internetteki yorumları takip etmek olur. Bence kesinlikle bunları okuyorlar ve bu bilgiler onlar için çok önemli. Ürünü satarken nasıl bir duruş sergileyecekleri bile buna bağlı inanın. Genel olarak pek tutmayan bir ürünü satarken o ürünü olabildiğince avantajlı göstererek size o ürünü satmak sizi kaçırmamak için çabalayacaklarken tutan bir ürünü satarken kibirli ve sanki bunu ben yaptım der gibi bir eda ile sizi pazarlık yapmaktan çekinir bi hale getirmeye çalışırlar. sen almasanda satıyorum ben bunu ister al ister alma beni de fazla oyalama der gibi konuşurlar. Fiyatları belirleyen arz talep ise bizde akıllı olalım
Alt 10-03-2011, 18:12   #210
cyklops
Scooturk Takipcisi
cyklops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cyklops isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: kymco like 125
Kan Grubu: A Rh+
çok farklı şeyler söleniyo kafa bimilyon oldu valla kafam atacak gidip xiting250i alacam

Seçenekler
Stil