Seçenekler Stil
Alt 09-10-2010, 08:37   #1
Slicer
Scooturk Takipcisi
Slicer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Slicer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: PCX
Kan Grubu: B Rh +
SYM 250i GTS Evo
Arkadaşlar SYM 250i GTS Evo kullanan varmı aramızda?

Bu motorla ilgili olarak satıcısından bile sağlıklı bilgi alamadım. Test etme şansıda bulamadım bir türlü.
Şu sıralar senelerce sorunsuz kullanabileceğim bir maxi-scooter almak niyetindeyim.

Kullanım amacı olarak şehir içinde yoğun trafiğe girmemeye eskiden beri özen gösteririm. Ayrıca küçük makinayla otobana çıkmak pek sağlıklı gelmiyor ve bende boş günlerimde şehir karmaşasından uzaklaşıp rüzgara karşı keyif yapmak, doğaya, çayır çimene karışmak, arada bir Abant yada Sapanca'ya uzanmak, belki Akdenize inmek, henüz bilemediğim başka yerler keşfetmek istiyorum.

Dolayısıyla bütçem oranında birkaç model belirledim;

1- Kymco Xciting 250i
a) + Yeterince seri
b) + Son derece konforlu ( Test ettiğim araçta kendimi Goldwing kullanıyormuş gibi hissettim, resmen aşık oldum.)
c) + Son derece şık tasarım
d) + Çift disk ön fren
e) - Sorunlu distribütör
f) - 2011 modelde gelişen özellikler, 250 yerine 300cc ve kasa değişikliği ile muhtemelen uçacak olan fiyat

2-Sym GTS 250i Evo
Yeni kasa ve geliştirilmiş yeni motor dışında bildiğim birşey yok. Kendim kullanacak bir tane bulamadığım gibi kullanmış kimseyede rastlayamadım.
Ama karbüratörlü eski kasa ile kıyaslarsak bence Kymco çok da üstün gibi.

3- Yamaha x-max
a) + Hem şehir içi hem şehir dışı kullanıma son derece uygun
b) + Baştan sona kadar tork üreten motor
c) + Şık tasarım
d) + Tartışılmaz kalite
e) - Ödemede anlaşamadık

4- Runner 200 ST
Sürüş pozisyonu otobanda rahatsız edebileceği için son anda elendi.

Aslında İtalyan grubunda çok güzel motorlar var ama bütçeyi aşıyor. Gerçi bir Malaguti Madison buldum 2008 model 0 km. Ama başıma iş alırmıyım diye endişelerim var. Ayrıca makina ne kadar sıfırsada 3 yaşında.

Son durumda SYM'nin performansını çok merak etsemde Kymco'nun inanılmaz konforu beni çok fazla etkiledi. Eğer deneyebileceğim 2011 GTS Evo bulamazsam tercihimi 2010 Kymco'dan yana kullanacağım.

Gönlüm Kymco'dan yana ama vitesli modellerde kafamı karıştırmıyor değil bu arada.
Mondial 150 ZC motorumu biraz elden geçirip şehir içinde kullanayım yanınada bunlardan birinimi edineyim acaba?

Kawasaki ER6-N (2006)

Honda CBF 600 (2005)

BMW F650 CS (2002)

Enteresan araçlar arasında kafam karıştı, üstüne kafamda güzel anlatıyorum işte, kusura bakmayın vaktinizi çaldıysam.

Sevgiler ve saygılarla,

Alt 09-10-2010, 10:04   #2
chacagua
Eski Üye
chacagua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

chacagua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: cbr 1000 RR (repsol)
Kan Grubu: A Rh+
Bunların arasında en mantıklısı sıfır bir gts evo...Uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorsanız sıfır almalısınız kesinlikle! Ayrıca dediğiniz gibi kymco da distribütör sıkıntısı (parça vs) forumda bayadır konuşuluyor.Ayrıca parça fiyatlarıda pahalı imiş forumdan alınan bilgilere göre.Bunlar düşünülürse yeni tip gts evo öne geçiyor.Sıfır fiyatlarıda yaklaşık aynı.Ayrıca sıfır almanız taksit açısından da mantıklı.Peşin fiyatına 6-9 taksit yapıyorlar...
Alt 09-10-2010, 10:23   #3
Slicer
Scooturk Takipcisi
Slicer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Slicer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: PCX
chacagua´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunların arasında en mantıklısı sıfır bir gts evo...Uzun yıllar sorunsuz kullanmak istiyorsanız sıfır almalısınız kesinlikle! Ayrıca dediğiniz gibi kymco da distribütör sıkıntısı (parça vs) forumda bayadır konuşuluyor.Ayrıca parça fiyatlarıda pahalı imiş forumdan alınan bilgilere göre.Bunlar düşünülürse yeni tip gts evo öne geçiyor.Sıfır fiyatlarıda yaklaşık aynı.Ayrıca sıfır almanız taksit açısından da mantıklı.Peşin fiyatına 6-9 taksit yapıyorlar...

Zaten bende vitesliler dışında kesinlikle sıfır bakıyorum. Kynco'nun 2011 modeli henüz gelmedi galiba, hiçbir yerde yok. Hani olsa bile mevcut tasarım, konfor ve bugüne kadarki (Karbüratörlü, eski kasa) GTS'lerle yapılmış tüm karşılaştırmalarda "ürün" olarak hep daha çok beğenilmiş. Kymco'ya kendim de bindim ve "Scooterda son noka bu olsa gerek" diye düşündüm.

SYM için pazarlık aşamasını bile bitirdik ama tabi sıfır motorun paketini denemem için açmadılar doğal olarak. "Keşke" dememek için yeni Evo'yu denemek veya hem Evo'yu hem Xciting'i kullanmış birinden yorum almak istiyorum. Eğer mümkün olursa tabi.

Alt 09-10-2010, 11:29   #4
sabova
Scooturk Mudavimi

Motosiklet Markası: TRIUMH Tıger 800-Kawasaki W800
Kan Grubu: 0 Rh +
Araştırma,inceleme ve tercih yönteminiz için tebrikler..Kymco Down town300İ yi de incelemenizi öneririm..Aylık dergimizin 2nci sayısında test edilmiş olması da bir avantaj sağlayabilir..Kolay gelsin..
Alt 09-10-2010, 11:33   #5
tubi
Yeni Üye
tubi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tubi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: GSF 650 BANDIT S
Kan Grubu: 0 Rh -
Selamlar, Sym 2009 model karburatorlu olanı Temmuz dan beri kullanıyorum sıfır almıstım yaklasık 4500 km oldu uzun yol yaptım hep.. 2 kisi de tek kisi de cok rahat.. 250cc motosiklet icin cekisi gayet yeterli, ayrıca ben j costa varyator taktıktan sonra ara hızlanmalar mukemmele yaklastı.. kullanılan malzeme kalitesi cok iyi.. kymco da iyidir ikisi zaten birebir rakipler..
bendeki eski kasa ancak eski ve yeni kasa arasında motor haricinde kasa olarak cok fark yok sadece on far yapısı degisik.. beygir gucleri aynı sayılır.. cbs( kombine fren sistemi) gayet basarılı fren guven veriyor.
umarım fikir verir.. Simdidren hayırlı olsun..
Alt 09-10-2010, 11:52   #6
onurdemir
Scooturk
onurdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

onurdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: World's fastest Piaggio X9 Evolution 250
nicer_dicer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu forumda Kymco sempatizanlığı var biraz
Yerli yersiz yapılınca bu sempatizanlık, antipati uyandırıyor bir çok kişide... Sağlık olsun, bir şekilde çözülür o sıkıntı da.

Bence bu motorlar içinde tercih edilebilir motorların başında Xmax geliyor. Ama fiyatta anlaşamamışsın. O halde önerim yeni bir motor olacak. Yamaha Xcity'de, duyduğum kadarıyla ciddi bir indirime gidilmiş. Yanlış hatırlamıyorsam 9600 TL civarı bir fiyat. Kemeri biraz daha sıkıp 2011 Xcity alınabilir. Ama yok o kadar para veremem diyorsan da Sym dayanıklılık anlamında parasının hakkını veren bir motor. Tasarımı da gayet iyi. Bir tek jantları çok sıradan. Onun haricinde çok şık bir motor.
Alt 09-10-2010, 12:24   #7
Engin Ençetin
Eski Üye
Engin Ençetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin Ençetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: Vespa Granturismo 200 L
Bencede ilgi ve alakanı aşağadaki motora yoğunlaştırmanı dilerim.

Alt 09-10-2010, 12:53   #8
SKOTMAN
Scooturk Takipcisi
SKOTMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SKOTMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: yok
Kan Grubu: 0 Rh -
Engin Ençetin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bencede ilgi ve alakanı aşağadaki motora yoğunlaştırmanı dilerim.

ilgiyi motora yoğunlaştıralım da engin bey, alakayı hangisine
Alt 09-10-2010, 13:10   #9
Mustafa Topcu
Scooturk Mudavimi

Motosiklet Markası: Suzuki Burgman 650 Executive
Kan Grubu: A Rh+
Ben xciting 250i öneririm bana göre sym den daha sık,helede beyazı. Tek yaşayacağın sorun trafikte, ışıklarda beklerken veya bir yere park ettiginde abi bu nasıl birsey bu kaç para markası ne gibi sorularla bol bol karsilasip cevap vermekten sıkılman olur.ayrıca öndeki çift disk sayesinde muhteşem ve dengeli bir frenaji var.bir kaç kez bu frenaj sayesinde yolun ortasında Allah ne verdiyse frene asılan bir kaç gerizekalinin arkasına çarpmamdan kurtuldum.
Alt 09-10-2010, 14:04   #10
ferguson
Eski Üye
ferguson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ferguson isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Motosiklet Markası: 2012 xmax
kafa grenajı tek farlı eski kasa xciting 250i ler enjeksiyonlu mu arkadaşlar? yakıt durumu nedir?

Seçenekler
Stil